Zavrieť

Porady

Ako faktúrovať do ČR ?

Prosím o váš názor, ako mám vystaviť faktúru v nasledovnom prípade. Český odberateľ (IČ-DPH CZ) si objednal u našej firmy (IČ-DPH SK) opravu čerpadla.
Opravu previedla firma na Slovensku, ktorú sme si zase objednali my. Tá nám vystavila fa a teraz chceme refaktúrovať opravu českému odberateľovi. Čerpadlo dopravil aj si ho prevezme český odberateľ. Mám vystaviť faktúru dľa §16, odst.7, čiže bez DPH ? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    renata Pozri príspevok
    Prosím o váš názor, ako mám vystaviť faktúru v nasledovnom prípade. Český odberateľ (IČ-DPH CZ) si objednal u našej firmy (IČ-DPH SK) opravu čerpadla.
    Opravu previedla firma na Slovensku, ktorú sme si zase objednali my. Tá nám vystavila fa a teraz chceme refaktúrovať opravu českému odberateľovi. Čerpadlo dopravil aj si ho prevezme český odberateľ. Mám vystaviť faktúru dľa §16, odst.7, čiže bez DPH ? Ďakujem

    Áno .

    matig je offline (nepripojený) matig

    účtovníčka hľadajúca informacie :) ...viac matig
    Ahojte,

    chcem si overit spravnost mojho nazoru. Poslali sme ceskej firme platca DPH nas statív na výmenu (reklamácia). Prepravu zabezpecila slovenska spolocnost. Naklady na prepravu budeme refakturovat ceskej firme. Faktura bude bez DPH podľa par. 16 ods. 1 s dátumom dodania - datum vystavenia faktury slov. dopravcom. Bude to takto správne?

    Ďakujem!

    matig je offline (nepripojený) matig

    účtovníčka hľadajúca informacie :) ...viac matig
    Alebo je to tak, že napriek tomu, že sa jedná o prepravu (službu) v konečnom dôsledku ide o tovar, ktorý nám po vybavení reklamácie vrátia a má konečnú spotrebu v SR a teda DPH by mala byť odvedená u nás.
    mám poriadnu dilemu...

    Evinka73 je offline (nepripojený) Evinka73

    zaciatocnik - úctovnik Evinka73
    Mám tiež jeden dotaz. Ak poskytnem službu pre klienta, ktorý je v Poľsku, a Maďarsku, ale objednal si u nás reklamu v novinách. Tieto noviny vychádzajú len na Slovensku. Budem mu fakturovať riadnú cenu s DPH. A ako to bude v daňovým priznaním DPH, v ktorom riadku to uvediem. Pomôže mi niekto?

    Ako faktúrovať do ČR ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.