Zavrieť

Porady

Vyplnenie Danoveho priznania DPH

Dobry den, poprosim Vas o radu, ktore riadky Danoveho priznania DPH je potrebne vyplnit v pripade, ak v prislusnom obdobi (12/2008) je vlastna danova povinnost 0,- Sk a v predchadzajucom obdobi (11/2008) bol nadmerny odpocet 1.330,- Sk. Za 12/2008 je v riadku 27 udaj 0,- Sk. Ktore z nasledujucich riadkov 28 - 32 mam vyplnit a akym udajom?
Vopred Vam dakujem za odpoved.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
DanielaL. Pozri príspevok
Dobry den, poprosim Vas o radu, ktore riadky Danoveho priznania DPH je potrebne vyplnit v pripade, ak v prislusnom obdobi (12/2008) je vlastna danova povinnost 0,- Sk a v predchadzajucom obdobi (11/2008) bol nadmerny odpocet 1.330,- Sk. Za 12/2008 je v riadku 27 udaj 0,- Sk. Ktore z nasledujucich riadkov 28 - 32 mam vyplnit a akym udajom?
Vopred Vam dakujem za odpoved.
Riadky 28 až 32 ostanú prázdne.

P.S. Až teraz podávaš DPH za 12/2008?
0 0
DanielaL. DanielaL.

DanielaL. je offline (nepripojený) DanielaL.

Dakujem Ti za rychlu odpoved. Podali sme priznanie v stanovenej lehote s ostatnymi riadkami prazdnymi, ako pises. Z danoveho uradu sa nam ozvala pracovnicka, ze je to nespravne, ze treba este doplnit v dalsich riadkoch udaje, ale nevie ake a kam. Preto som sa pytala teraz. Tolko na vysvetlenie. ;-)
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
DanielaL. Pozri príspevok
Dakujem Ti za rychlu odpoved. Podali sme priznanie v stanovenej lehote s ostatnymi riadkami prazdnymi, ako pises. Z danoveho uradu sa nam ozvala pracovnicka, ze je to nespravne, ze treba este doplnit v dalsich riadkoch udaje, ale nevie ake a kam. Preto som sa pytala teraz. Tolko na vysvetlenie. ;-)
Nechápem daňováčku. Veď nadmerný odpočet z 11/2008 sa uvádza v priznaní za 12/2008 len v prípade ak mám z čoho odpočítať.
0 0
DanielaL. DanielaL.

DanielaL. je offline (nepripojený) DanielaL.

Opatovne som hovorila s pracovnickou danoveho uradu. Navrhla som uviest udaj 0,- Sk do riadkov 31 aj 32. Toto mi telefonicky schvalila.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Vyplňujem prvýkrát dph ako mesačný platca dph, chcem sa opýtať, sumy uvádzam tak ako mi vyšli, nič nezaokrúhľujem? A súhrnný výkaz dph sa podáva štvrťročne, síce za január sme nemali vývoz, ale pre istotu, aj keby bol, podám ho až za qvartál? ďakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
§ 80
Súhrnný výkaz
Na začiatok

(1) Platiteľ, ktorý dodal tovar oslobodený od dane (§ 43) z tuzemska do iného členského štátu osobe, ktorá je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte, alebo dodal tovar podľa § 8 ods. 4, je povinný podať súhrnný výkaz za obdobie kalendárneho štvrťroka do 25 dní po skončení kalendárneho štvrťroka.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

A zaokrúhlenie je na stotiny?
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

hľadala som aj na drsr ohľadom zaokrúhľovania dph, ale nič som nenašla. mne to program vyhodil zaokrúhlené na stotiny, napr. odpočítanie dane 1043,65 a NO 626,64 môže to tak byť? ďakujem
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Pru Pozri príspevok
A zaokrúhlenie je na stotiny?
§ 78
(7) Každá osoba, ktorá je povinná podať daňové priznanie, uvedie v daňovom priznaní všetky údaje potrebné na výpočet celkovej dane a na výpočet celkovej odpočítateľnej dane vrátane celkovej hodnoty tovarov a služieb vzťahujúcej sa na celkovú daň a na odpočítavanú daň a celkovej hodnoty tovarov a služieb oslobodených od dane. Hodnota tovarov a služieb oslobodených od dane sa uvádza v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom bol tovar alebo služba dodaná. Údaje v daňovom priznaní sa zaokrúhľujú na najbližší eurocent do 0,005 eura nadol a od 0,005 eura vrátane nahor.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Aj mne tak zaokrúhľuje MRP.
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
aj mne to pekne zaokruhlilo na 2 des. miesta, ale vypisujem tlačivo na internete a neviem ako to mam zaokruhlit :
v r. 03 mám 14 369,64 a v r. 04 podĺa účtovníctva 2 730,25 - ale píše mi , že je tam logická chyba a je vysvieteny riadok - tak neviem či mám zaokrúhliť riadok 04 na 2 730,23 ...

Je to malá suma, ale chcela by som to mať správne, máme 1x odpočet tak je možné že bude aj kontrola...

vďaka

emily2
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
posúvam...
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
prosím vie mi niekto poradiť aká tam má byť suma, chcela by som to uzavrieť

ďakujem
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

treba prísť na to, prečo ti to vypisuje chybu. Skús prekontrolovať faktúry a ich dph a tá suma sa tam dáva.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Mne bolo povedané že sa do priznania uvádzajú sumy DPH ako na faktúrach, čiže nemusia sedieť ZD a DPH, teraz som na pochybách.
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
to mi vypisovalo na stránke www.drsr.sk , tak som si neni ista
ci sa to má podľa účtovníctva alebo zo základu dane vypočítať presne DPH

dufam, že som to napisala zrozumiteľne
emily 2
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Je možné, že ste na faktúrach niekde "inak"zaokrúhlili. Aj tak by som si skontrolovala faktúry a ich dph. A dala podľa účtovníctva.
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
zuzana Pozri príspevok
Mne bolo povedané že sa do priznania uvádzajú sumy DPH ako na faktúrach, čiže nemusia sedieť ZD a DPH, teraz som na pochybách.

vlani som to tiež vypisovala ( ešte v SK ) presne z faktúr -účtovníctva, ale nepamätám si či tam vypisovalo pri vyplńaní tlačiva na internete chybu - som teraz popletená

emily 2
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
ďakujem všetkým za rady dám to teda podľa účtovníctva

emily 2
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať