Zavrieť

Porady

Vyplnenie Danoveho priznania DPH

Dobry den, poprosim Vas o radu, ktore riadky Danoveho priznania DPH je potrebne vyplnit v pripade, ak v prislusnom obdobi (12/2008) je vlastna danova povinnost 0,- Sk a v predchadzajucom obdobi (11/2008) bol nadmerny odpocet 1.330,- Sk. Za 12/2008 je v riadku 27 udaj 0,- Sk. Ktore z nasledujucich riadkov 28 - 32 mam vyplnit a akym udajom?
Vopred Vam dakujem za odpoved.
Usporiadat
vmartina vmartina

vmartina je offline (nepripojený) vmartina

aj ja davam dan do DPH tlaciva podla uctovnictva presne ako mi vychadza z dokladov a niekedy mam rozdiely aj 20-30 sk (po starom) pytala som sa na DU a vraj to robim dobre. Este ma kvoli tomuto nevolali že niečo nesedi. Logicka chyba ktoru ti vypisuje tlacivo drsr si nevsimaj, da sa tlačiť.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Možno treba dať bodku namiesto des.čiarky aj tým som sa stretla pri vyplnaní tlačív na ich stránke.
0 0
mboyeduard mboyeduard

mboyeduard je offline (nepripojený) mboyeduard

zdravim. potrebujem surne poradit. mame kvartalneho platitela dph. dan za 1. kvartal uz zaplatil, vykaz sme vsak este neposlali a zistili sme chybu, dvakrat zuctovana vystavena faktura -malo sa zaplatit na dani menej. Ako postupovat? Mame poslat spravne vyhotovene priznanie s tym, ze bude uhradene viac ako na nom uvadzame? Ako v takom pripade postupuje DÚ?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Priznanie podať správne, požiadať DU o vrátenie preplatku. Tiež sa daň, po dohode s DU, môže započítať v nasledujúcom období alebo preúčtovať za nedoplatok inej dane.
0 0
mboyeduard mboyeduard

mboyeduard je offline (nepripojený) mboyeduard

velmi pekne dakujem
0 0
emogeon emogeon

emogeon je offline (nepripojený) emogeon

ahojte, prvy krat robim DPH, mozte mi prosim povedat do ktoreho riadku ide dan na vstupe pri kupe auta z cr a do kt. na vystupe?
0 0
emogeon emogeon

emogeon je offline (nepripojený) emogeon

mozte mi poradit prosim....
0 0
AndrejkaZ AndrejkaZ

AndrejkaZ je offline (nepripojený) AndrejkaZ

Ahojte, prosim, vie mi niekto poradiť ako mám oznacit DP podavane za december 2012,ked firma bola do 13.decembra 2012 registrovana za platitela podľa §7a a od 14. decembra 2012 su platitelia dph? Alebo mam podat dve DP? Spravca dane mi na to nevedel vobec odpovedat. Stretol sa prosim uz s tym niekto? Prosim poradte mi. Dakujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
do 13.12. dodaníš služby z EU, ale neuplatníš si nárok na odpočítanie DPH - zo služieb /režim ako obvykle pred registráciou podľa §4.
od 14.12. máš nárok na odpočítanie DPH nielen z tovaru, materiálu, ale aj zo služieb.
Zároveň môžeš odpočítať DPH z majetku, zásob.
DP podáš len jedno - môj názor, len si k tomu priprav osobitne evidenciu dokladov do 13.12.
a osobitne od 14.12.
DP DPH označíš podľa stavu k 31.12., teda platiteľ podľa §4.
0 0
AndrejkaZ AndrejkaZ

AndrejkaZ je offline (nepripojený) AndrejkaZ

KEJKA Pozri príspevok
do 13.12. dodaníš služby z EU, ale neuplatníš si nárok na odpočítanie DPH - zo služieb /režim ako obvykle pred registráciou podľa §4.
od 14.12. máš nárok na odpočítanie DPH nielen z tovaru, materiálu, ale aj zo služieb.
Zároveň môžeš odpočítať DPH z majetku, zásob.
DP podáš len jedno - môj názor, len si k tomu priprav osobitne evidenciu dokladov do 13.12.
a osobitne od 14.12.
DP DPH označíš podľa stavu k 31.12., teda platiteľ podľa §4.
Dakujem ti Kejka.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať