Zavrieť

Porady

Materská

Dobrý deň,
čítala som si tie príspevky ohľadom maximálnej materskej dovolenky, ale tam sa len spomínalo v prípade keby som mala živnosť, možno tam bolo aj toto, ale som sa v tom veľmi nevyznala.

Ja som zamestnaná od roku 2002, ale v tomto roku (v januári) som zmenila zamestnanie.
Dátum odchodu na materskú dovolenku by bol koncom júla, začiatkom augusta.

1. Čo by som si mala platiť aby som získala maximálnu materskú dovolenku?

Čítala som tam že stačí si zmeniť zamestnanie napr. 1 mesiac pred odchodom na materskú dovolenku a zaplatiť za ten mesiac najvyššie odvody.

2. Koľko je maximálna materská dovolenka?

3. Z akej mzdy (aké odvody treba platiť) je maximálna materská dovolenka?

Veľmi pekne ďakujem za zodpovedané otázky

S pozdravom
Petra
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    petra123 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    čítala som si tie príspevky ohľadom maximálnej materskej dovolenky, ale tam sa len spomínalo v prípade keby som mala živnosť, možno tam bolo aj toto, ale som sa v tom veľmi nevyznala.

    Ja som zamestnaná od roku 2002, ale v tomto roku (v januári) som zmenila zamestnanie.
    Dátum odchodu na materskú dovolenku by bol koncom júla, začiatkom augusta.

    1. Čo by som si mala platiť aby som získala maximálnu materskú dovolenku?

    Čítala som tam že stačí si zmeniť zamestnanie napr. 1 mesiac pred odchodom na materskú dovolenku a zaplatiť za ten mesiac najvyššie odvody. Áno, presne tak - stačí zmeniť zamestnanie hoci aj na jeden deň pred nástupom na MD. Od 1.7.2009 bude maximálny VZ cca 1100 €, takže takáto by mala byť mzda v novom zamestnaní - samozrejme prepočítaná na dni.

    2. Koľko je maximálna materská dovolenka? Z nového VZ to bude cca 585-605 € mesačne.

    3. Z akej mzdy (aké odvody treba platiť) je maximálna materská dovolenka? Viď bod 1. Odvody sa platia také isté, ako pri akejkoľvek inej mzde.

    Veľmi pekne ďakujem za zodpovedané otázky

    S pozdravom
    Petra
    Odpovede sú v texte.

    petra123 je offline (nepripojený) petra123

    petra123
    Velmi pekne dakujem za odpoved, este jedna otazka, co to znamena "prepocitana na dni" napr. (1100 : 31= 35,48€/den (v novom zamestnani napr. 5dni) 35,48 x 5 = 177,4€ zaplatit odvod?
    Dakujem

    petra123 je offline (nepripojený) petra123

    petra123
    A kolko tyzdnou sa pobera ta maximalna materska? Pocula som ze 27 tyzdnov, je to pravde? (ak hej tak potom sa co pobera a v akej sume?)
    Viem mam vela otazok
    Dakujem velmi pekne za radu
    Je dobre, ze tu je nieco taketo na internete.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    petra123 Pozri príspevok
    A kolko tyzdnou sa pobera ta maximalna materska? Pocula som ze 27 tyzdnov, je to pravde? (ak hej tak potom sa co pobera a v akej sume?)
    Viem mam vela otazok
    Dakujem velmi pekne za radu
    Je dobre, ze tu je nieco taketo na internete.
    Ak vznikne nárok na materské, poberá sa 28 týždňov alebo 37 týždňov, ak ide o osamelú matku alebo ak porodila viac detí.
    Po skončení doby poberania materského si zažiadaš o rodičovský príspevok, ktorý sa vypláca do 3 rokov veku dieťatka (prípadne aj dlhšie, ak ide o nepriaznivý zdavotný stav dieťaťa).

    petra123 je offline (nepripojený) petra123

    petra123
    Dakujem za odpoved,
    takze, po 28 tyzdnoch (materska) budem poberat rodicovsky prispevok (3 roky) na dieta + ja budem dostavat zo socialky peniaze akoby som bola na PN, alebo ten prispevok je pre dieta a aj pre mna?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Nie 3 roky RD, ale do 3. rokov veku dieťaťa. Materská je platená z nemocenského poistenia a rodičovský príspevok je štátna sociálna dávka.

    petra123 je offline (nepripojený) petra123

    petra123
    Dobry den,

    rozpravala som sa zamestnavatelom a dohodla sa s nim aby mi zmenil pracovnu zmluvu pred MD, aby som dostavala max MD, ale to chce urobit takto a neviem ci to moze byt:
    Na MD idem 18-7-09 zmluvu na max MD mi chce spravit od 1-7-09 do 31-7-09 na dobu urcitu moze sa to takto? (neviem ci moze tam byt na dobu urcitu)

    A moze ma zamestnat aj clen rodiny (otec-zivnostnik fyzicka osoba) .

    Dakujem za odpoved

    Prajem pekny den

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.