Zavrieť

Porady

Príspevok zamestnávateľa na životné poistenie a RZD

Zamestnávateľ prispieva na základe uzavretej zmluvy zamestancom na životné poistenie 250 Sk - nie je to príspevok zo sociálneho fondu! Ďalších 250Sk si prispieva zamestnanec - zráža sa mu to z čistej mzdy. Za čo sa považuje príspevok zamestnávateľa podľa zákona o dani z príjmov t.j. podľa akého paragrafu sa hodnotí tento príjem zamestnanca, má byť tento príspevok zamestnancovi počas roka zdaňovaný? Alebo ho stačí zdaniť až pri ročnom zúčtovaní dane a uviesť do zdaniteľných príjmov? Je tento príspevok zamestnávateľa počas roka aj základom pre VZ na zdravotné poistenie a sociálne poistenie? Pri ročnom zúčtovaní dane do sumy 12 000 Sk si potom zamestnanec uplatní len to, čo si zaplatil sám t.j. 3000 Sk, alebo aj s príspevkom zamestnávateľa t.j. 6000 Sk?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    maruška7 Pozri príspevok
    Zamestnávateľ prispieva na základe uzavretej zmluvy zamestancom na životné poistenie 250 Sk - nie je to príspevok zo sociálneho fondu! Ďalších 250Sk si prispieva zamestnanec - zráža sa mu to z čistej mzdy. Za čo sa považuje príspevok zamestnávateľa podľa zákona o dani z príjmov t.j. podľa akého paragrafu sa hodnotí tento príjem zamestnanca, má byť tento príspevok zamestnancovi počas roka zdaňovaný? Alebo ho stačí zdaniť až pri ročnom zúčtovaní dane a uviesť do zdaniteľných príjmov? Je tento príspevok zamestnávateľa počas roka aj základom pre VZ na zdravotné poistenie a sociálne poistenie? Pri ročnom zúčtovaní dane do sumy 12 000 Sk si potom zamestnanec uplatní len to, čo si zaplatil sám t.j. 3000 Sk, alebo aj s príspevkom zamestnávateľa t.j. 6000 Sk?
    Príspevok zamestnáv. na životné poistenie nie je daňovo uznaným výdavkom zamestnávateľa , a je zdaniteľným príjmom zamestnanca. Takže z každej výplaty je potrebné sumu prísp. zamestnancovi zdaniť. Pri ročnom zúčtovaní si uplatní na základe potvrdenia od poisťovne, to znamená, že tam budú všetky príspevky.

    ANDRE TOPIC je offline (nepripojený) ANDRE TOPIC

    ANDRE TOPIC
    Prosím Vás o radu kto robí mzdy, jedná sa mi o príspevok zamestnávateľa na životné poistenie. Ako mám ten príspevok zadať do miezd?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ANDRE TOPIC Pozri príspevok
    Prosím Vás o radu kto robí mzdy, jedná sa mi o príspevok zamestnávateľa na životné poistenie. Ako mám ten príspevok zadať do miezd?
    v akom mzdovom SW robíš ?

    ANDRE TOPIC je offline (nepripojený) ANDRE TOPIC

    ANDRE TOPIC
    nikto mi neporadí, volala som aj na soc. poisťovňu a tam mi povedali, že som ich mala prihlásiť ako nový pracovný pomer ale neviem či ma dobre pochopili. Prosíííím

    ANDRE TOPIC je offline (nepripojený) ANDRE TOPIC

    ANDRE TOPIC
    veronika ak robíš v mzdách tie príspevky na životné poistenie idú do VZ na soc. poist. však?

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Ak tým životným poistením myslíš DDS, tak potom v programe v personálnych údajoch je doplnkové dôchodkové sporenie, kde uvedieš koľko prispieva zametnávateľ a tým sa ti zvýši VZ pre odvody do ZP za zamestnávateľa a zamestnanca.

    ANDRE TOPIC je offline (nepripojený) ANDRE TOPIC

    ANDRE TOPIC
    Vieš, má to názov životné poistenie s príspevkom zamestnávateľa, kde zamestnávateľ prispieva max. 6% zo zučtovaných miezd a samozrejme si určitú časť platí aj zamestnanec. Ja som už z toho vykoľajená a neviem či to zadať ako DDS. Program mi dáva iba túto možnosť. Myslíš si, že to tak môže byť?

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Takže podľa zákona o dani z príjmov je to §19 ods.3 písm l). Podľa všetkého sa jedná o DDS, takže postup tak ako som písala vyššie.

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Musíš mať k dispozícii aj nejakú zamestnávateľskú zmluvu a účastnícku zmluvu s danou spoločnosťou a tam by to malo byť uvedené, že ide o zmuvu o doplnkovom dôchodkovom sporení.

    ANDRE TOPIC je offline (nepripojený) ANDRE TOPIC

    ANDRE TOPIC
    ďakujem za odpoveď, vidím že som si sama vyrobila problém a hneď spanikárila. Ešte raz ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.