Zavrieť

Porady

prechod na paušálne výdavky a dotácia z ÚPSV aR

Dobrý deň,
môže mi niekto poradiť v roku 2007 som viedla účtovníctvo za rok 2008 by som si chcela uplatniť paušálne výdavky, pohľadávky za rok 2007 mi nezostali, mala som však záväzok voči ÚPSV a R - nevyčerpanú dotáciu. Musím teda podať opravné daňové priznanie za rok 2007. Keďže dotáciu z ÚPSV a R som mala účtovanú ako príjmy neovplyvňujúce ZD, čerpana bola až v roku 2008, čiže až v danom roku ju budem považovať za príjmy ovplyvňujúce ZD. Alebo to mám urobiť ešte v opravnom DP za rok 2007 a zahrnúť to do pohľadávok?
Veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    Viera1000 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    môže mi niekto poradiť v roku 2007 som viedla účtovníctvo za rok 2008 by som si chcela uplatniť paušálne výdavky, pohľadávky za rok 2007 mi nezostali, mala som však záväzok voči ÚPSV a R - nevyčerpanú dotáciu. Musím teda podať opravné daňové priznanie za rok 2007. Keďže dotáciu z ÚPSV a R som mala účtovanú ako príjmy neovplyvňujúce ZD, čerpana bola až v roku 2008, čiže až v danom roku ju budem považovať za príjmy ovplyvňujúce ZD. Alebo to mám urobiť ešte v opravnom DP za rok 2007 a zahrnúť to do pohľadávok?
    Veľmi pekne ďakujem.

    popozeraj tu na porade v prispevkoch, ale myslim, ze najdes , ze pri dotacii nie je mozne si uplatnit pausalne vydavky, musis mat preukazatelne, takze za rok 2008 budes viest normalne jednoduche uctovnictvo
    a opravne danove priznanie je iba v lehote podania DP teda do 31.3, po 31.3 su DP dodatocne

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Viera1000 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    môže mi niekto poradiť v roku 2007 som viedla účtovníctvo za rok 2008 by som si chcela uplatniť paušálne výdavky, pohľadávky za rok 2007 mi nezostali, mala som však záväzok voči ÚPSV a R - nevyčerpanú dotáciu. Musím teda podať opravné daňové priznanie za rok 2007. Keďže dotáciu z ÚPSV a R som mala účtovanú ako príjmy neovplyvňujúce ZD, čerpana bola až v roku 2008, čiže až v danom roku ju budem považovať za príjmy ovplyvňujúce ZD. Alebo to mám urobiť ešte v opravnom DP za rok 2007 a zahrnúť to do pohľadávok?
    Veľmi pekne ďakujem.
    Predtým, než sa definitívne rozhodneš pre paušálne výdavky, informuj sa na svojom ÚPSVaR.

    http://www.porada.sk/t91309-dotacia-...epovolene.html

    Viera1000 je offline (nepripojený) Viera1000

    Viera1000
    Účtovníctvo v priebehu roka samozrejme bolo vedené,takže je zaznamenané načo bola dotácia použitá len výhodnejšie je uplatniť si paušalne výdavky, lebo nemá doklady o zakúpení pohonných hmôt. nebola zaplatená daň z motorového vozidla a teda si nemôže uplatňovať náklady na používanie motorového vozidla. Vyšla by príliš vysoká daň. a nie je to rok kedy dotácia bola prijatá len už využívaná.

    prechod na paušálne výdavky a dotácia z ÚPSV aR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.