Zavrieť

Porady

Daňové priznanie?

Ahojte, mám takýto problém:
SZČO za rok 2007 nemal žiadne príjmy z podnikania, takže nepodával daňové priznanie, len prehlásenie, že nemal príjmy z podnikania. Za rok 2008 mal príjmy len z dohody o pracovnej činnosti v sume 30.000,-Sk, pri ktorej si uplatňoval aj nezdaniteľnú čiastku a zo živnosti mal 0,-Sk. Má podať daňové priznanie typu B a aj s nulovými prílohami?
Usporiadat
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Nemusí, ale DR SR odporúča oznámiť daňovému úradu, že nemal príjmy ani stratu zo živnosti aj keď túto povinnosť žiadny zákon neustanovuje.
Naposledy upravil Aljok : 11.02.09 at 14:30 Dôvod: upresnenie a doplnenie
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Ďakujem, takže nemusí podať daňové priznanie,len oznámiť DÚ, že nemal príjmy z podnikania, ale čo s tou dohodou, má požiadať zamestnávateľa aby mu vykonal ročné zúčtovanie dane?
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Naozaj je to takto? Veď všade sa píše, že ak bol jediný deň SZČO musí si podať daňové priznanie.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

macula Pozri príspevok
Naozaj je to takto? Veď všade sa píše, že ak bol jediný deň SZČO musí si podať daňové priznanie.
Kde všade ? Ak bol jediný deň živnostníkom, musí podať ročné zúčtovanie zdr.poistenia.
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Napríklad aj tu neviem ako mám pripnúť link, tak to skúšam)http://www.porada.sk/t101887-rocne-zuctovanie-dane.html
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Môže sa ešte niekto vyjadriť, či podávať, alebo nepodávať DP?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
macula Pozri príspevok
Napríklad aj tu neviem ako mám pripnúť link, tak to skúšam)http://www.porada.sk/t101887-rocne-zuctovanie-dane.html
Len otázkou je či mal, alebo nemal príjem z podnikania.
0 0
SMatilda SMatilda

SMatilda je offline (nepripojený) SMatilda

SZČO pokial nedosiahol príjem 1/2 odpočitateľnej položky nemusí podávať DP ale v tomto prípade by som ho podala aby som si mohla uplatniť preddavok na dani. DO príjmu z podnikania by som napísala 0
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Práveže nemal príjem z podnikania (a živnosť nemá pozastavenú), len u nás pracoval na dohodu a uplatňoval si nezdaniteľnú čiastku.Môžem mu vykonať RZD?
0 0
SMatilda SMatilda

SMatilda je offline (nepripojený) SMatilda

Podľamňa by si mal podávať DP sám, mám dojem že aj zamestnanec pokial mal v uplynulom roku viac zamestnávataeľov si robín DP sám no a toto je obdoba toho ako môžeš vedieť že má naozaj príjem 0 z podnikania
0 0
INGRID.S INGRID.S

INGRID.S je offline (nepripojený) INGRID.S

Ja by som podala, s príjmom so živnosti 0
0 0
SMatilda SMatilda

SMatilda je offline (nepripojený) SMatilda

Môžeš mu vystaviť -Potvrdenie o zrazených preddavkoch a na základe toho si bude uplatňovať preddavok na dani ale DP si urobí sám čo Vy ostatní na to?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
macula Pozri príspevok
Práveže nemal príjem z podnikania (a živnosť nemá pozastavenú), len u nás pracoval na dohodu a uplatňoval si nezdaniteľnú čiastku.Môžem mu vykonať RZD?
Pokiaľ nedosahoval príjmy z podnikania a nebol ani v strate a dosahoval príjem len zo závislej činnosti , tak môže požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane .
Avšak , tak ako vyššie píše Aljok ... zároveň podnikateľ oznámi DU , že v roku 2008 nedosahoval žiadny príjem a výdaj z podnikania . Tento postup DU doporučuje .
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Na dohodu zarobil iba 30.000,-Sk a pri uplatňovaní NČ mu nevyšla daň.
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Ďakujem, len som si chcela byť istá, lebo ma zmiatla diskusia v téme ROČNÉ ZÚČTOVANIE DANE.
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

Podla mna ak je niekto SZCO,musi si platit minimalne ZP /pokial nie je zamestnany/. Ak si plati ZP a nema ziadny prijem za rok 2008,tak mu automaticky vychadza strata a v tomto pripade musi podat danove priznanie.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
chudaska Pozri príspevok
Podla mna ak je niekto SZCO,musi si platit minimalne ZP /pokial nie je zamestnany/. Ak si plati ZP a nema ziadny prijem za rok 2008,tak mu automaticky vychadza strata a v tomto pripade musi podat danove priznanie.
Áno , s týmto súhlasím , pokiaľ platil ZP , tak by mal podať DP "B"..

Ale ....ak požiadal a podpísal žiadosť SZČO o RZD , tak to nie je starosť zamestnávateľa , ale priamo živnostníka , ktorý nesie zodpovednosť .


P.S. Doplním - práve preto som v mojom vyššie uvedenom príspevku spomenula stratu ...ktorá by v prípade jeho nečinnosti v podnikaní počas živej živnosti mohla vyplývať z platieb do Zdravotnej poisťovne a tým aj z platby nedoplatku z RZZP.
Naposledy upravil Zita5 : 11.02.09 at 13:10
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Ano, ZP si platil, takže musí podať DP a aj Výkaz o majetku a záväzkoch, ktorý bude nulový?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
macula Pozri príspevok
Práveže nemal príjem z podnikania (a živnosť nemá pozastavenú), len u nás pracoval na dohodu a uplatňoval si nezdaniteľnú čiastku.Môžem mu vykonať RZD?
Ak nemá pozastavenú živnosť, asi mal platiť min. zdravotné poistenie, a tým sa dostáva do straty. Takže podať DP.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
macula Pozri príspevok
Ano, ZP si platil, takže musí podať DP a aj Výkaz o majetku a záväzkoch, ktorý bude nulový?
Ak bude uplatňovať paušálne výdavky, nemusí podávať výkazy o majetku a o príjmoch.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať