Zavrieť

Porady

Daňové priznanie?

Ahojte, mám takýto problém:
SZČO za rok 2007 nemal žiadne príjmy z podnikania, takže nepodával daňové priznanie, len prehlásenie, že nemal príjmy z podnikania. Za rok 2008 mal príjmy len z dohody o pracovnej činnosti v sume 30.000,-Sk, pri ktorej si uplatňoval aj nezdaniteľnú čiastku a zo živnosti mal 0,-Sk. Má podať daňové priznanie typu B a aj s nulovými prílohami?
Usporiadat
Alexandra.B. Alexandra.B.

Alexandra.B. je offline (nepripojený) Alexandra.B.

Dobrý deň. Prosím Vás, mám takýto problém. Prieteľ v juni skončil školu a potom bol tri mesiace v Anglicku, kde odvádzal daň, ktorú mu však aj vrátili. V novembri si však otvoril živnosť a teraz ide podávať daňové priznanie. Má do neho zahrnúť aj tie príjmy, ktoré mál z Anglicka, alebo nie? Ďakujem za odpoveď.
0 0
Alexandra.B. Alexandra.B.

Alexandra.B. je offline (nepripojený) Alexandra.B.

Dobrý deň. Prosím Vás, mám takýto problém. Prieteľ v juni skončil školu a potom bol tri mesiace v Anglicku, kde odvádzal daň, ktorú mu však aj vrátili. V novembri si však otvoril živnosť a teraz ide podávať daňové priznanie. Má do neho zahrnúť aj tie príjmy, ktoré mál z Anglicka, alebo nie? Ďakujem za odpoveď.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
uvádza aj prijmy z UK - tie potom vyníma na r. 79 -
0 0
Alexandra.B. Alexandra.B.

Alexandra.B. je offline (nepripojený) Alexandra.B.

Ďakujem :-)
0 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

Prosím Vás poraďte mi. Mám takýto prípad:
Daňovník do 30.9.2008 zamestnaný na PZ, mám potvrdenia od 2 zamestnávateľov, potvrdenie o zaplatenej ŽP. Od 1.10.2008 bol daňovník SZČO. Priložil mi iba jednu faktúru. Na tejto faktúre je vyčíslená aj DPH (čo mi je divné, že sa hneď zaregistrol za platcu DPH). Výdavky má nulové. Vlastne nie nulové, povedal, že zaplatiť zdravotné poistenie vo výške 1134x3mesiace=3402 Môžem mu uplatniť paušálne výdavky, keď je platcom DPH? Ako mám prosím postupovať?
0 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

Nevie mi niekto poradiť na predchádzajúci príspevok? A doplním, že práve som na drsr.sk zistila, že daňovník nie je registrovaný pre DPH. No jeho jediná vystavená fa je z DPH. Čo z toho môže mať? ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lucinka23 Pozri príspevok
Nevie mi niekto poradiť na predchádzajúci príspevok? A doplním, že práve som na drsr.sk zistila, že daňovník nie je registrovaný pre DPH. No jeho jediná vystavená fa je z DPH. Čo z toho môže mať? ďakujem.
Musí teda daň aj DÚ odviesť.
0 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

ďakujem tweety a čo s tým daňovým priznaním čo som opisovala v príspevku č. 46. prosím ak vieš poraď mi aj v tom. Budem ti veľmi vďačná.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať