Zavrieť

Porady

refakturacia

1.) Kupujeme stravne listky ACCOR , ktore nasledne refakturujeme klientovi, kt. sme ich poskytli. Ako refakturumem tieto stravne listky? bez DPH?
2.)Ako je to s poistenim? Dali sme si positit zamestnancov jednej spolocnosti, my sme positne zaplatili, teraz to chceme refakturovat. Ako to rfakturujem? S DPH alebo bez DPH?

Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dafninka je offline (nepripojený) Dafninka

    Dafninka
    prosim , vie mi niekto poradit, ako by sme mali refakturovat stravne listky? co s DPH alebo bez?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dafninka Pozri príspevok
    prosim , vie mi niekto poradit, ako by sme mali refakturovat stravne listky? co s DPH alebo bez?
    Stravenky fakturujete bez dph.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dafninka Pozri príspevok
    ale v tomto pripade by som o nich nemala uctovat v nakladoch, ale iba cez suvahu, nie?
    ÁNo, stravenky účtujeme na účte 213.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    a co v pripade ak fakturujeme podla zmluvy naklady spojene s pracami pre odberatela sluzby...ako ubytovanie v hoteli, letenky,..fakturuje sa to s dph ?...Ak som to uz fakturovala s DPH a DPH som odviedla musim to opravit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.