Zavrieť

Porady

Prosím, čo všetko sa započitava ???

Dobry den, všetkým.

Nie som zbehlý v daňových veciach preto sa obraciam na Vás. Potreboval by som poradit čo sa vlastne zapčítava v prípade, ak si chcem uplatniť nezdaniteľnú čast základu dane na manželku. Napíšem vlastný prípad.
manzelka od Januára do marca bola zamestnana: cca: 38000 sk
April az september poberala matersku: cca: 44000sk
Oktober az december poberala rodic. prispev: cca: 9650sk

A viem si uplatnit na manzelku aj jej zivotne poistenie v nezdanitelnej casti (cca: 8232sk ak ano kam to pripocitam), alebo to by si vedela len ona uplatnit keby si sama podavala danove priznanie.

A este jedna otazocka. Na danovom priznany su vsetky polozky bez DPH? (v cistom)
Dufam ze som to velmi nepomiesal.
Za odpoved kazdemu DAKUJEM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Lapyduch Pozri príspevok
    Dobry den, všetkým.

    Nie som zbehlý v daňových veciach preto sa obraciam na Vás. Potreboval by som poradit čo sa vlastne zapčítava v prípade, ak si chcem uplatniť nezdaniteľnú čast základu dane na manželku. Napíšem vlastný prípad.
    manzelka od Januára do marca bola zamestnana: cca: 38000 sk
    April az september poberala matersku: cca: 44000sk
    Oktober az december poberala rodic. prispev: cca: 9650sk

    A viem si uplatnit na manzelku aj jej zivotne poistenie v nezdanitelnej casti (cca: 8232sk ak ano kam to pripocitam), alebo to by si vedela len ona uplatnit keby si sama podavala danove priznanie.

    A este jedna otazocka. Na danovom priznany su vsetky polozky bez DPH? (v cistom)
    Dufam ze som to velmi nepomiesal.
    Za odpoved kazdemu DAKUJEM.
    Jej príjem zo ZČ mínus zaplatené odvody do poisťovní plus materské. Toto všetko spočítaš a uplatníš si rozdiel medzi NČ a touto sumou.
    ŽP si musí uplatniť ona vo svojom DP, alebo môže požiadať svojho zamestnáv. o vykonanie RZD. Kedže nemala iné príjmy môže požiadať zamestnáv. o RZD.

    Lapyduch je offline (nepripojený) Lapyduch

    Lapyduch
    Ale manzelka vlastne nemusi davat danove priznanie pokial si ja uplatnuje na nu nezdanitelnu cast zakl. dane. Alebo ano.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Lapyduch Pozri príspevok
    Ale manzelka vlastne nemusi davat danove priznanie pokial si ja uplatnuje na nu nezdanitelnu cast zakl. dane. Alebo ano.
    Uplatní si NČ ona na seba vo svojom DP, alebo v RZD, a ty si uplatníš na ňu.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Lapyduch Pozri príspevok
    A este jedna otazocka. Na danovom priznany su vsetky polozky bez DPH? (v cistom)
    Dufam ze som to velmi nepomiesal.
    Za odpoved kazdemu DAKUJEM.
    Tak to si pomiešal. DPH je daň z pridanej hodnoty. Ty v DP potrebuješ vysporiadať daň z príjmov. DPH s tým nemá nič spoločné.
    Naposledy upravil Marína : 10.02.09 at 06:20

    Prosím, čo všetko sa započitava ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.