Zavrieť

Porady

Nákup tovaru v ČŠ v hotovosti a predaj tovaru v SR

Chcela by som sa opýtat, ako postupovat v nasledovnom prípade:

Elektropredajňa - menšia by zakúpila tovar do svojej predajne s cielom ďalšieho predaja. Tovar by bol zakúpený v hotovosti cez ERP zrejme s DPH. V tomto prípade daňovník je povinný zaplatit DPH v členskom štáte a následne odviest aj DPH z predaného tovaru v SR s tým, že DPH členského štátu si nemože odpočítat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    vie niekto poradiť prosím?

    zanetka68 je offline (nepripojený) zanetka68

    zanetka68
    Ak máte iba blok z ERP, kde je vyčíslená DPH, cenu zaplatíte s DPH. Odpočítať si DPH nemôžete, ale môžete požiadať o vrátenie dane za určitých podmienok. Podmienky zákona by mali byť približne rovnaké ako na Slovensku, je treba preštudovať zákon o DPH toho ČŠ. U nás je to v Zákone o DPH 222/2004 Z.z. § 56, 57 a 58 týkajúce sa vrátenia dane uplatnenej v cenách tovarov a služieb.
    Naposledy upravil zanetka68 : 09.02.09 at 21:44

    zanetka68 je offline (nepripojený) zanetka68

    zanetka68
    Ja osobne som chcela požiadať o vrátenie DPH český finančný úrad, úrad v Maďarsku, ale vždy je to spojené s takou administratívou, ktorá ma odradila. Záleží však o akú výšku DPH za kalendárny rok (to je limitované u nás, v ČR,..) sa jedná, či sa to oplatí.


    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    takže zrejme toto je jediná možnosť... no veru je to komplikované...

    Nákup tovaru v ČŠ v hotovosti a predaj tovaru v SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.