Zavrieť

Porady

praca v zahranici + dan z prijmu

Od roku 2005- oktobra 2008 som podnikala na zivnost v Rakusku. Rakuska socialna poistovna (zastresuje vsetky druhy poistenia) mi predpisala za rok 2007 nizsiu sumu poistneho celkom, nez som mala na zaklade konecneho hospodarskeho vysledku zaplatit (zivnostnik v Rakusku doplaca dochodkove a ciastocne aj zdravotne poistenie, ak vykazal vyssi nez soc. poistovnou vypocitany zisk). Za rok 2007 som zaplatila dan z prijmov a to az v oktobri 2008, ale socialna poistovna mi poslala doplatok za vsetky druhy poistneho vo vyske euro 2.000,-- az teraz, vo februari 2009.

Nakolko som sa vsak koncom roka 2008 vratila na Slovensko a pracujem v jednej firme, neviem, co s poistnym, ktore mam teraz do konca februara odviest v Rakusku za rok 2007 ako doplatok. Poistne je v plnej vyske odpisatelne a bolo by mi znizilo danovy zaklad roku 2007 a tym som mala odviest menej dani z prijmu. Takze z mojho pohladu mi vznikol danovy prebytok za rok 2007, ktory by mi mali v Rakusku vratit. Danovy urad sa vsak brani a tvrdi, ze nakolko sa jedna o vydavok v roku 2009, a v Rakusku uz ani nepracujem ani nepodnikam, oni nic s tymto vydavkom nemaju. Udajne si ho mam skusit narokovat (neviem ako) v danovom priznani za rok 2009, na Slovensku.

Neviete mi poradit, prosim, akym sposobom a ci to je vobec pravda?
Ved dane za 2007 som odviedla v Rakusku, tak preco mi ma nieco vracat alebo uznavat Slovensko, ktore s tymto pripadom nic nema.

Dakujem za odpoved!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    praca v zahranici + dan z prijmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.