Zavrieť

Porady

koeficient

Prosím o pomoc.Mám dvojité plnenie - prenájom poľovných revírov/poľovných práv/a prenájom poľ.pôdy. Pri ktorých fa /odpočet dane/ mám použiť koeficient? Mám aj dodanie tovaru do člen.štátu. Používať aj tu koeficient?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ada.j je offline (nepripojený) ada.j

    ada.j
    Myslím, že v obidvoch prípadoch ide o prenájom pozemku. Prenájom je oslobodený od DPH podľa §38 a len v prípade, že sa nehnuteľnosť prenajíma plátcovi DPH, tak sa dá nájom zdaňovať (plátca si DPH odpočíta). V tvojom prípade (revír) to asi budú FO, takže fakturuješ bez DPH.
    Koeficient sa týka tvojich vstupov - musíš rozhodnúť, či DPH na vstupe sa viaže na dodania, ktoré si fakturoval bez DPH (pozri §50 - pomerné odpočítanie dane).
    Dodanie tovaru do členských krajín je oslobodené, ak kupujúci je plátcom DPH (na svojej fa musíš mať správne jeho údaje - identifikačné číslo pre daň) a miesto dodania je zahraničie (treba dokladovať). Pozri § 43 zákona o DPH. S tým vývozom nemám skúsenosti, ale myslím, že treba podávať súhrnný výkaz.
    Ak odberateľ nie je plátca DPH, tak zdaníš ako pri predaji v tuzemsku.

    zofa je offline (nepripojený) zofa

    zofa
    S nájmom pozemkov nemám výdavky. Čo mám teda krátiť? Ak mám dodanie tovaru do člen.krajín platcovi dph aj tu mám použiť koeficien na vstupe k fa ktoré sa viažu natieto dodania?
    človiečik Vladimír Ozimý
    zofa Pozri príspevok
    S nájmom pozemkov nemám výdavky. Čo mám teda krátiť? Ak mám dodanie tovaru do člen.krajín platcovi dph aj tu mám použiť koeficien na vstupe k fa ktoré sa viažu natieto dodania?
    nie ak dodávate tovar do EU takéto dodanie nevstupuje do koeficientu ak to oslobodzujete na základe § 43 (pri takomto dodaní máte nárok na odpočet v plnej výške)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.