Zavrieť

Porady

Efektivne rieseny projekt RD

Ahojte,
Uz trosku dlhsie ako dost dlho hladame projekt RD, ktory by bol rozumne dispozicne rieseny bez vselijakych vyklenkov a inych viacmenej nepraktickych veci.Poziadavky:
- prizemie s podkrovym, tvar strechy A,
- velka kuchyna s obyvackou, pricom v kuchyni je pec a z opacnej strany krb,
- spajz pri kuchyni,
- wc a sprcha spolu,
- schodisko do tvaru eL, pripadne rovne,
- za vchodom zadverie, nie hned schody a pod.,
- rozmer cca 9x9,
Presiel som katalogy sk, cz a pl (prodom, erlis, euroline, arch, mojdom,wander a pod). Vsade su planovane schody ako tocite, v tvare U, co je strata priestoru, male kuchyne, komplikovane strechy a pod.
Vie mi niekto poradit nejaky link? dakujem
P.S. viem, ze moje poziadavky by spracoval urcite nejeden projektant (architekt), ale ide mi (ako kazdej mladej priemerne zarabajucej rodine) hlavne o cenu.
Usporiadat
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Nerozumiem celkom, co hladas. Katalogovy dom, ktory splna tvoje predpoklady? Alebo ze ti niekto zasle vlastny projekt? Alebo nove napady, zaujimave riesenia? V kazdom pripade ti projekt bude musiet niekto naprojektovat, tak sa stretnutiu s projektantom nevyhnes.

Ja som tiez hladala katalogovy projekt na dom, ale nakolko mi ziaden na 100% nevyhovoval a aj po precitani rad a prispevkov k tejto teme tu na porade som sa rozhodla pre individualny projekt. Ten najviac bude vyhovovat tvojim poziadavkam. Projekt musi vyhovovat aj miestnym poziadavkam a podmienkam. V katalogovych projektoch nemas vsetko v zakladnej cene. Nemas tam pripojenie na inz. siete podla skutocnosti, v zakladnej cene nemas napr. projekt zumpy, ak treba, nemas nakres osadenia budovy v ramci pozemku a dalsie.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
hybernekus hybernekus

hybernekus je offline (nepripojený) hybernekus

Ahoj Lianka,
Hladam katalogovy projekt, ktory bude vyhovovat mojim poziadavkam. Taktiez, ak niekto nieco podobne uz niekto riesil, tak jeho napady.
Chcel by som sa zmestit max do 45 tis (sorry je to v Sk, nezvykol som si ). Takze ratam projekt 30 - 35 a plus osadenie, vsetky IS budem mat na pozemku.
Som z okolia Trnavy za novy projket chcu odo mna od 65 vyssie, podla mna je to dost. Avsak respektujem aj nazory inych, ktorym sa to zda byt - normalna cena.
Kazdopadne vdaka za reakciu.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

Ak si presiel vsetky ti katalogy tak uz musis byt celkom dost zdatny. Kup si milimetrovy papier, pauzak a kresli skusaj a navrhuj. Ked vymyslis tak si najdi projektanta co ti to technicky spracuje, pripadne nieco opravi. Mozno tak to vyjde 60-70tis. co nie je oproti 30-40tis za katalog ziadny rozdiel. A mas presne to co chces. Vela ludi to tak robi.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Podpobnú moju dilemu pri hladaní projektu som riešil nasledovne:

Vybral som si projekt, ktorý bol najbližšie k mojím predstavám. Požiadal som súhlas so zmenami, a tie zmeny som si dal vypracovať projektantom. Takto ma to stálo 16 tisíc katal.projekt a vypracovanie zmien ďalších 15 tisíc. Dokopy 31 tisíc (v SKK samozrejme, ale to bolo v r. 2005)
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

hybernekus Pozri príspevok
Ahoj Lianka,
Hladam katalogovy projekt, ktory bude vyhovovat mojim poziadavkam. Taktiez, ak niekto nieco podobne uz niekto riesil, tak jeho napady.
Chcel by som sa zmestit max do 45 tis (sorry je to v Sk, nezvykol som si ). Takze ratam projekt 30 - 35 a plus osadenie, vsetky IS budem mat na pozemku.
Som z okolia Trnavy za novy projket chcu odo mna od 65 vyssie, podla mna je to dost. Avsak respektujem aj nazory inych, ktorym sa to zda byt - normalna cena.
Kazdopadne vdaka za reakciu.
predchadzajuci prispevok som odoslal este pred precitanim tohto tvojho, ale vidim ze som sa celkom trafil
ty naozaj ides setrit 30tis pri 2mil. dome? projekt a stavebny dozor urcite nie je to spravne miesto.
0 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

hybernekus Pozri príspevok
Som z okolia Trnavy za novy projket chcu odo mna od 65 vyssie, podla mna je to dost.
za tuto sumu dostanete do ruk projekt pre stavbne povolenie, ale nie realizacny projekt. Cize bez rozpoctov, bez vykazov vymer, bez detailov, bez supisky dreva krovu,...
Bezny katalogac je na urovni realizacneho projktu. Ten Vam za 65 tis. neurobia...
To len aby sme si neplietli pojmy s dojmami....
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

deli. Pozri príspevok
za tuto sumu dostanete do ruk projekt pre stavbne povolenie, ale nie realizacny projekt. Cize bez rozpoctov, bez vykazov vymer, bez detailov, bez supisky dreva krovu,...
Bezny katalogac je na urovni realizacneho projktu. Ten Vam za 65 tis. neurobia...
To len aby sme si neplietli pojmy s dojmami....
už tu o tom debata bola, a bol som prekvapeny ale realizačne projekty na rodinné domy za 60-70tis sa robia dost casto. dovtedy som myslel, ze to je taka kamaratska cena.
0 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

chandler Pozri príspevok
už tu o tom debata bola, a bol som prekvapeny ale realizačne projekty na rodinné domy za 60-70tis sa robia dost casto. dovtedy som myslel, ze to je taka kamaratska cena.
v prvom rade treba vediet, za co platim, cize co vsetko projekt bude obsahovat. Presnejsie, co obsahovat nebude... aby potom zakaznik nebol prekvapeny... negativne... co sa velmi casto stava
0 0
nelazz nelazz

nelazz je offline (nepripojený) nelazz

Mali sme podobny problem ale kto hlada najde nakoniec som nasla projektanta ktory nam nakreslil projekt RD za 30 tis so všetkym . Skús hladat aj v inich mestach okrem svojho určite najdeš niekoho lacnejšieho a dobreho
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

nelazz Pozri príspevok
Mali sme podobny problem ale kto hlada najde nakoniec som nasla projektanta ktory nam nakreslil projekt RD za 30 tis so všetkym . Skús hladat aj v inich mestach okrem svojho určite najdeš niekoho lacnejšieho a dobreho
len tam mas este kopec dalsich projektantov profesii, to asi hovoris len o stavebnej casti.
0 0
hybernekus hybernekus

hybernekus je offline (nepripojený) hybernekus

Dakujem vsetkym za ich napady a prispevky.
Aj napriek tomu, ze som tam nenasiel to, co som ocakaval, aspon som sa dozvedel kopec dalsich informacii.
Este raz dakujem.
0 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

nelazz Pozri príspevok
so všetkym
jasne, nelazz....so vsetkym.... so supiskami materialov, polozkovym rozpoctom, vykresmi zelezobetonovych konstrukcii, vodovodom, kanalizaciou, elektroinstalaciou, poziarnou ochranou, projekom vykurovania, energetickym prepoctom, osadenim na pozemok, projektami pripojok... ak tam mas toto vsetko, klobuk dolu: nasla si projektanta-samaritana. ale: taki neexistuju...
0 0
Sedrik89 Sedrik89

Sedrik89 je offline (nepripojený) Sedrik89

Dobry den, aj ja som cakal, ze niekto da prilohu na takyto dom. Ak by to slo, a niekto by taky nasiel, tak dakujem.
0 0
pippenak pippenak

pippenak je offline (nepripojený) pippenak

caute

ja som to riesil tak ze som si kupil katalogovy projekt na maly bungalow kde mi vyhovovali vonkajsie rozmery a požiadal o povolenie na dispozičné zmeny a zmeny umiestnenia okien od projektanta.
Kedze v dome nemam ziadne nosne priecky tak som si rozmistnenie navrhol podla vlastnych potrieb a podla svetovych stran.
zatial to ide bez problemov uvidime ako pri kolaudacii.
0 0
timmo1 timmo1

timmo1 je offline (nepripojený) timmo1

jantár 77/83 Erlis
0 0
inkamia inkamia

inkamia je offline (nepripojený) inkamia

ahoj, my sme tiež dlho vyberali...no nakoniec nasli...Tiez sme chceli nieco jednoduche a my sme boli obmedzení rozmermi pozemku. Az ked sme boli v koncoch (ten projekt sme chceli čo najskor, takze na nakres u niekoho nebol cas:-) tak sme este raz podrobne presli vsetky katalogy a natrafili sme tam na domcek-inak sme ho stale prehliadali-a dufam, ze budeme spokojní, bo nám vyhovuje hlavne rozmiestnením, rozlohou a počtom izieb. Sice tam urobime nejaky mensie upravy krasy...skus pozriet link: http://www.prodom.sk/?p=projekty&project=289
0 0
buganka buganka

buganka je offline (nepripojený) buganka

Ahoj,
za tu cenu, ktoru si predstavujes je mozny projekt pre stavebne povolenie, viem co hovorim som projektantka a venujem sa projektom pre stavebne povolenie. Zo skusenosti vsak viem ze ku beznym rodinnym domom cloveku staci ziskat uz len rozpocet kvoli uveru, je to investicia cca 10 tis. Sk (vtedy si rozpoctari sami zrataju aj vymery). Vykaz materialu a detaily pri rodinnych domoch nie su az take nutne.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

buganka Pozri príspevok
Ahoj,
za tu cenu, ktoru si predstavujes je mozny projekt pre stavebne povolenie, viem co hovorim som projektantka a venujem sa projektom pre stavebne povolenie. Zo skusenosti vsak viem ze ku beznym rodinnym domom cloveku staci ziskat uz len rozpocet kvoli uveru, je to investicia cca 10 tis. Sk (vtedy si rozpoctari sami zrataju aj vymery). Vykaz materialu a detaily pri rodinnych domoch nie su az take nutne.
a co statika?
0 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

buganka Pozri príspevok
Ahoj,
ku beznym rodinnym domom cloveku staci ziskat uz len rozpocet kvoli uveru, je to investicia cca 10 tis. Sk (vtedy si rozpoctari sami zrataju aj vymery). Vykaz materialu a detaily pri rodinnych domoch nie su az take nutne.
jasne, ale treba zdoraznit, ze ten rozpocet je sucastou katalogoveho projektu, rovnako aj vykaz vymer, detail a ine. V projekte pr SP nie-co obvykle nikto zo zakaznikov nevie. A v skutocnosti, prva vec, ktoru zakaznik vyzaduje, je vzdy rozpocet, tj. kolko ho dom vyjde. To ho zaujima este skor ako projekt...
0 0
hybernekus hybernekus

hybernekus je offline (nepripojený) hybernekus

Ahoj Buganka,
zaujal ma Tvoj prispevok, mozem Ta poprosit o kontakt na Teba, pripadne email.
dakujem.
P.S. moj email je pumperlik zavinac atlas bodka sk
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať