Zavrieť

Porady

Efektivne rieseny projekt RD

Ahojte,
Uz trosku dlhsie ako dost dlho hladame projekt RD, ktory by bol rozumne dispozicne rieseny bez vselijakych vyklenkov a inych viacmenej nepraktickych veci.Poziadavky:
- prizemie s podkrovym, tvar strechy A,
- velka kuchyna s obyvackou, pricom v kuchyni je pec a z opacnej strany krb,
- spajz pri kuchyni,
- wc a sprcha spolu,
- schodisko do tvaru eL, pripadne rovne,
- za vchodom zadverie, nie hned schody a pod.,
- rozmer cca 9x9,
Presiel som katalogy sk, cz a pl (prodom, erlis, euroline, arch, mojdom,wander a pod). Vsade su planovane schody ako tocite, v tvare U, co je strata priestoru, male kuchyne, komplikovane strechy a pod.
Vie mi niekto poradit nejaky link? dakujem
P.S. viem, ze moje poziadavky by spracoval urcite nejeden projektant (architekt), ale ide mi (ako kazdej mladej priemerne zarabajucej rodine) hlavne o cenu.
Usporiadat
Dubak2000 Dubak2000

Dubak2000 je offline (nepripojený) Dubak2000

Dostavali sme dom (montovana drevostavba) pred vyse rokom. Povodne sme chceli dom z katalogu, ale zistili me ze ziadny nevyhovuje. Tak sme investovali do architekta a myslim ze to boli vyberne vynalozene peniaze. Mame relativne jednoduchy, ucelny dom. vyzera uplne inak ako sme povodne pozerali v katalogu a sme radi ze sme to riesili s architektom. Je fakt ze studia stala asi 30 tisic a potm nakreslenie projektu dalsich asi 35 tisic CZK. Stavalo sa podla projektu pre stavebne povolenie, co ale ma svoje nevyhody (neriesi uplne vsetky detaily a pod)
0 0
buganka buganka

buganka je offline (nepripojený) buganka

chandler Pozri príspevok
a co statika?
U mna je v tej cene aj statika
0 0
nelazz nelazz

nelazz je offline (nepripojený) nelazz

nasla a ani to nebol problem za 30 tis mam vsetko proste celi projekt vratane el ,plyn, proste vsetko
0 0
hybernekus hybernekus

hybernekus je offline (nepripojený) hybernekus

Ahoj Nelazz,

prosim Ta mozes poskytnut info, v ktorom meste si nasla projktanta, pripadne kontakt na neho.vdaka.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

buganka Pozri príspevok
U mna je v tej cene aj statika
Takze ty spravis studiu domu, projekt pre stavebne povolenie, stavebnu cast, elektriku, zdravotechniku, poziar atd. a k tomu je aj realizacny projekt statiky tak aby mohli stavat a to vsetko za 30 tis. sk?
a jedine co si treba zohnat navyse je rozpocet?
nech pocitam ako pocitam, tak to musis potom este doplatit zo svojho, nie? Fakt by ma zaujimalo ako to dokazes spravit.
0 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

presne tak.

napada ma jedina moznost: uplne jednoduchy projekt pre SP, podla ktoreho nikto nic nepostavi- bez vykazov dreva, bez vykresu krovu. K tomu len textova cast statickeho posudenia, bez vykresov vystuze a vykazov vystuze. jedine tak. potom ano. ale taky projekt...?
0 0
buganka buganka

buganka je offline (nepripojený) buganka

Reagovala som na cenu do 45 tis. nie 30 a pisala som o projekte pre stav. povolenie v podstate ako popisal deli. Z vlastnej skusenosti viem ze sa podla takeho projektu postavit da, v reale to bud stavia niekto svojpomocne a vie ako na to a jednoduche konstrukcne detaily riesi aj tak podla toho, co mu najviac vyhovuje a je financne vyhovujuce alebo sa dohodne s nejakou firmou, ktora zase vie co a ako. My sami sme pocas stavby mali tolko zmien, ze akekolvek vykazy vymer by nam nesedeli. Stale hovorime o stavbe rodinneho domu s jednoduchou statickou schemou a nie o stavbe nejakej bytovky alebo haly.
Pokial viem tak poziarnu ochranu ku rodinnemu domu nie je treba a ani ju nerobim.
0 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

buganka Pozri príspevok
Pokial viem tak poziarnu ochranu ku rodinnemu domu nie je treba a ani ju nerobim.
ci treba albo nie, na prevaznej vacsine stavebnych uradov ju vyzaduju...

btw, buganka, dam ti spracuvat (ja som tiez projektantka) zopar projektovych dokumentacii rodinnych domov, suhlasis? Neviem, my mame tolko zakaziek, ze nevieme, kam skor skocit, a cenu mame dost vyssiu...

to aj profesie si robis sama? nemala by si...
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

To sú tí projektanti nevedia čo by pýtali za tých pár čiar myšou na počítači a čudujú sa normálnemu človeku, že chce ušetriť iba nejakých 15 000, možno svoj mesačný zárobok...
Nezávidím, len sa mi proste nepáčilo keď sa niekto podivil že pri cene 2 000 000 sk za dom niekto chce šetriť iba nejakých 15 000 za projekt.
Moja rada: Najsť mladého šerstvého najlepšie ešte vysokoškoláka, ktorý kreslí pre tých "slávnych architektov", ktorý majú len za razítko a podpis 20 000 sk.
U nás ešte stále na plno necítiť finančnú krízu, preto sa toľko stavia.
0 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

wabi Pozri príspevok
za tých pár čiar myšou na počítači a.
nuz, wabi... treba urobit toto: ak mas skoncene stredoskolske vzdelanie, podaj prihlasku na fakultu architektury a lebo stavarinu alebo VSVU. Urob skusky a studuj 5-6 rokov. Musis prejst fyzikou, matematikou, mat dobre kreslenie. Ak toto zvladnes (40% studentov odchadza pocas studia, ktovie preco?), ides do praxe. V odbore studia zostava iba takych 15-20% absolventov. Ostatni odchadzaju inde (ktovie preco?). Potom musis mat 5 rokov praxe v odbore (u tych, ktorych nazyvas ty subjektivne slavnymi). Potom prejst dalsimi skuskami. Az potom mozes projektovat na svoje meno a na VLASTNU ZODPOVEDNOST. To znamena, ze ked to niekomu spadne na hlavu, ides... (to nie je len peciatka) Platis software, cena ktoreho sa pohybuje v sestcifernych sumach (jedine ze by si ho ukradla, ale o tom tu nepiseme, vsak?). Platis ostatne veci, ako je hardware, tlac, kopirovanie, prenajom, clenske prispevky atd. atd.

Nuz, daj sa na to a pochopis zopar veci, ktore teraz nechapes.

Ale su aj lepsie pozicie: notar podla tvojich kriterii zoberie par tisic za jednu peciatku. Pravnik par tisic za jeden papier s jeho podpisom. Lekar za "peciatku".

Cim sa zivis ty, wabi?
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

buganka Pozri príspevok
Reagovala som na cenu do 45 tis. nie 30 a pisala som o projekte pre stav. povolenie v podstate ako popisal deli. Z vlastnej skusenosti viem ze sa podla takeho projektu postavit da, v reale to bud stavia niekto svojpomocne a vie ako na to a jednoduche konstrukcne detaily riesi aj tak podla toho, co mu najviac vyhovuje a je financne vyhovujuce alebo sa dohodne s nejakou firmou, ktora zase vie co a ako. My sami sme pocas stavby mali tolko zmien, ze akekolvek vykazy vymer by nam nesedeli. Stale hovorime o stavbe rodinneho domu s jednoduchou statickou schemou a nie o stavbe nejakej bytovky alebo haly.
Pokial viem tak poziarnu ochranu ku rodinnemu domu nie je treba a ani ju nerobim.
tak potom zase 45 tis projekt pre stavebne povolenie je normalna cena. inac, dom sa da postavit aj podla skice na servitke, lenze si potom vsetky problemy odnesie a zaplati investor.

projekt dom musi mat vsetky profesie, vykaz materialu, vystuz do dosiek, a vsetky specialne detaily (iste detaily ktore ma napr. na strankach POROTHERM tam davat netreba) ale to co je specialne tam musi byt. to ako tomu mam rozumiet tak, ze komplikovane detaily nechavas na robosov na stavbe??? zaujimave riesenie a este zaujimavejsie bude to ktore vymyslia - podla mojich skusenosti to bude take kde sa najmenej narobia a dost dobre nechapem ako si predstavujes stavbu domu podla tvojho projektu ked nikto ani netusi aku vystuz ma dat do schodov alebo stropnej dosky? budu losovat? alebo hadzat kockou? alebo daju to co prave dodavatelovi ostalo z inej stavby?
0 0
buganka buganka

buganka je offline (nepripojený) buganka

deli. Pozri príspevok
ci treba albo nie, na prevaznej vacsine stavebnych uradov ju vyzaduju...

btw, buganka, dam ti spracuvat (ja som tiez projektantka) zopar projektovych dokumentacii rodinnych domov, suhlasis? Neviem, my mame tolko zakaziek, ze nevieme, kam skor skocit, a cenu mame dost vyssiu...

to aj profesie si robis sama? nemala by si...
Deli, rada by som si s tebou o tom pokecala osobne. Mozes dat na seba nejaky kontakt?
0 0
viera d viera d

viera d je offline (nepripojený) viera d

mam co potrebujes zavolaj mi na tel.0911139841 je to na dlhsiu debatu alebo stretko urcite sa dohodneme.jaro
0 0
sonahelenamaria sonahelenamaria

sonahelenamaria je offline (nepripojený) sonahelenamaria

Strelec - rebelant
www.domnamieru.sk
0 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

sonahelenamaria Pozri príspevok
trochu trapna reklama, nie?
0 0
maldzo maldzo

maldzo je offline (nepripojený) maldzo

projektant, statik
Projekt rodinného domu za 1700€. Na mieru so všetkým čo treba.
0 0
IgyPop IgyPop

IgyPop je offline (nepripojený) IgyPop

hm, celkom zaujímavá debata. my sme tiez vo fáze ocenenia projektu a riesime ci je navrhnutá cena adekvátna.
vidím, ze sú tu projektanti, ak to nie je "cechové" tajomstvo, zaujímalo by ma, ako projektant stanovuje cenu projektu (zrejme na základe nejakých parametrov-akých?)

Dakujem, Igor.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

IgyPop Pozri príspevok
hm, celkom zaujímavá debata. my sme tiez vo fáze ocenenia projektu a riesime ci je navrhnutá cena adekvátna.
vidím, ze sú tu projektanti, ak to nie je "cechové" tajomstvo, zaujímalo by ma, ako projektant stanovuje cenu projektu (zrejme na základe nejakých parametrov-akých?)

Dakujem, Igor.

pri ozajstnych projektoch sa to stanovuje podla rozpoctovych nakladov, je na to verejny cennik UNIKA
napr. pri kancelariach za 10mil je cena za projekt okolo 700tis (to zahrna uplne vsetko aj iziniering aj autorsky dozor (nie stavebny).

pri rodinnych domoch sa vychadza z toho za kolko su ochotni projektanti spravit..
stavebna cast okolo 30-50tis
statika 20-30tis
plyn, kurenie, elktro spolu tak 20-40tis.
spolu tak okolo 100tis.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Ja som usetril na projekte par desiatok tisic a potom prerobil na stavbe samotnej dobry milion, ked nie viac. Teraz by som bez perfektneho projektu uz nezacal ani za nic na svete.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

AndrejG Pozri príspevok
Ja som usetril na projekte par desiatok tisic a potom prerobil na stavbe samotnej dobry milion, ked nie viac. Teraz by som bez perfektneho projektu uz nezacal ani za nic na svete.
ocenujem, malokto si dokaze povedat, ze spravil chybu a dalo by sa to spravit lepsie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať