Zavrieť

Porady

Efektivne rieseny projekt RD

Ahojte,
Uz trosku dlhsie ako dost dlho hladame projekt RD, ktory by bol rozumne dispozicne rieseny bez vselijakych vyklenkov a inych viacmenej nepraktickych veci.Poziadavky:
- prizemie s podkrovym, tvar strechy A,
- velka kuchyna s obyvackou, pricom v kuchyni je pec a z opacnej strany krb,
- spajz pri kuchyni,
- wc a sprcha spolu,
- schodisko do tvaru eL, pripadne rovne,
- za vchodom zadverie, nie hned schody a pod.,
- rozmer cca 9x9,
Presiel som katalogy sk, cz a pl (prodom, erlis, euroline, arch, mojdom,wander a pod). Vsade su planovane schody ako tocite, v tvare U, co je strata priestoru, male kuchyne, komplikovane strechy a pod.
Vie mi niekto poradit nejaky link? dakujem
P.S. viem, ze moje poziadavky by spracoval urcite nejeden projektant (architekt), ale ide mi (ako kazdej mladej priemerne zarabajucej rodine) hlavne o cenu.
Usporiadat
IgyPop IgyPop

IgyPop je offline (nepripojený) IgyPop

chandler Pozri príspevok
pri ozajstnych projektoch sa to stanovuje podla rozpoctovych nakladov, je na to verejny cennik UNIKA
napr. pri kancelariach za 10mil je cena za projekt okolo 700tis (to zahrna uplne vsetko aj iziniering aj autorsky dozor (nie stavebny).

pri rodinnych domoch sa vychadza z toho za kolko su ochotni projektanti spravit..
stavebna cast okolo 30-50tis
statika 20-30tis
plyn, kurenie, elktro spolu tak 20-40tis.
spolu tak okolo 100tis.
vdaka za odpoved. v tom prípade máme projekt za dobrú cenu
nerozumiem, preco je statika a stav. cast kazdá osamote, teda rozumiem, ze statiku robí statik, ale vzdy som si myslel, ze pri novom projekte toto robí projektant. statik by sa mozno vyjadroval k nejakým specialitám. projektant predsa urcite vie, aké sú nostnosti materiálov a tiez aká konstrukcia co unesie. napriek tomu treba posudok/vyjdrenie od statika..?

Igor
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

tak som rad ze som ta potesil
od statika netreba posudok ale projekt... vykres vystuze, tvarov debnenia, zakladov a strechy.
statika na rodinny dom sice nie je komplikovana a zopar projektantov by ju spravit vedelo, ale zodpovednost za to ze to nespadne ma statik, ktory dava peciatku.
0 0
DUNKEN DUNKEN

DUNKEN je offline (nepripojený) DUNKEN

PROJEKTANT VSETKO NAVRHUJE - PRIEREZ KROKIEV, KLIESTIN, HRUBKU STROPU, ZÁKLADY, SCHODY,... A STATIK TO VSETKO POSUDZUJE. TEDA NAVRHNE PRIEMER A ROZDELENIE VYSTUZE PO STROPE, VENCOCH, TRAMOCH,... . SPOCITA A POSUDI ZAKLADY NA ZAKLADE GEOLOGIE. PRI REALIZACNOM PROJEKTE /malokto si ho dava urobit pri RD/ TO VSETKO UZ PROJEKTANT ZAPRACUJE DO SVOJEJ CASTI.
P.S. - AK ESTE ZAKLADATEL TEJTO TEMY ALEBO AJ NIEKTO INY MA ZAUJEM O PROJEKT + REALIZACNYPROJEKT STATIKY + ENERG. POSUDENIE + POZIARNA OCHRANA , KLUDNE SA MOZETE OZVAT CEZ SUKROMNU POSTU ALEBO MAILOM DUNKEN@POST.SK. ZAKLADATEL TEMY ZHANAL DOM 9/9 - VELMI CASTO KRESLIM ROZMEROVO PODOBNE TAKETO DOMY V POSLEDNEJ DOBE - MOZEM POSLAT V PDF ZAUJEMCOM MOJ PROJEKT TAKEHOTO DOMU. JA KONKRETNE ROBIM PROJEKT A STATIKU. OSTATNE PROFESIE KOLEGOVIA
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

neviem ci to ma byt odpoved na mna. ale uz zacinam chapat v akej kvalite je asi vypracovany projekt za 1700euro
aj ked sa stale nemozem zbavit dojmu ze ide len o to aby clovek poslal zalohu
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať