Zavrieť

Porady

Rozdelenie zisku

Prosím o radu! V apríli sme rozdelili zisk takto MD 431 / DAL 364x .

Všetci títo spoločníci sa dohodli, že zisk ponechajú vo firme ako pôžičku pre firmu. T.z. zisk sme im fyzicky nevyplatili, ale cez int.doklad / samozrejme na základe Zmlúv o pôžičke/ preúčtovali ako MD 364x / DAL 365x.

Je to takto správne? Alebo sme im mali najprv zisk vyplatiť ?
Naposledy upravil Lila : 17.06.05 at 11:51 Dôvod: veľmi obšírny názov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    To je niekde napísané.že zisk sa musí rozdeliť medzi spoločníkov?Ja to zaučtuvávam na nerozdelený zisk minulých rokov účet 428.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Mám o tom písomný záznam z valného zhromaždenia, že si zisk za rok 2004 rozdeľujú.
    Prepáčte, ale ani jedna ste mi na moju otázku neodpovedali .

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Nemala som ešte taký prípad a preto sa mi neodpovedá ľahko. Myslím si, že by nebolo potrebné vyplatiť podiel na zisku, ale mal by sa urobiť zápočet. Firma má dlh voči spoločníkom a spoločníci sú "dlžní" firme pôžičku. Ale neviem, či to priveľmi nekomplikujem?!

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    Ja si myslim, že je to správne. VZ rozhodlo a spoločníci nakoniec to späť vložili do spoločnosti vo forme požičky.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    A co uroky a splatka pozicky? Aj to sa na valnom dohodlo? Je to naozaj neobvykle.
    Obycajne si spolocnici zisk vyberu alebo ho nechaju na ucte nerozdeleneho zisku pre pripadne pouzitie v chudobnejsich rokoch na chod firmy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.