Zavrieť

Porady

60% pausalne vydaje - tlacivo

dobry den poradite mi ake tlačivo a ako vyplniť folmular živnostnikovy ktory si uplatnuju 60% paušalne vydavky?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jalusi Pozri príspevok
    dobry den poradite mi ake tlačivo a ako vyplniť folmular živnostnikovy ktory si uplatnuju 60% paušalne vydavky?
    dakujem
    DP FO typ B A ako? prečítaj si poučenie.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Existuje taká živnosť - vedenie účtovníctva. Prevádzkovatelia tejto živnosti okrem iného spracovávajú aj povinnú evidenciu pre živnostníkov, ktorí si uplatňujú výdavky percentom z príjmov a príslušné daňové priznanie . Okrem toho sú schopní posúdiť, či je pri tej-ktorej remeselnej živnosti možné uplatnenie 60 % paušálnych výdavkov .

    107Jaja je offline (nepripojený) 107Jaja

    107Jaja
    No neviem, ale ak sa pýtaš aké tlačivo je potrebné, tak mám obavy že to bude z tvojej strany trochu problém si spraviť DP sám. Musíš mať v prvom rade remeselnú činnosť, a môžeš si k % nákladom pripočítať aj zaplatené poistné na ZP a SP. Nemôžeš zabudnúť vyznačiť v DP odpočet % z príjmu a výšku poistného. Asi tak v skratke.

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    Johanka Pozri príspevok
    Existuje taká živnosť - vedenie účtovníctva. Prevádzkovatelia tejto živnosti okrem iného spracovávajú aj povinnú evidenciu pre živnostníkov, ktorí si uplatňujú výdavky percentom z príjmov a príslušné daňové priznanie . Okrem toho sú schopní posúdiť, či je pri tej-ktorej remeselnej živnosti možné uplatnenie 60 % paušálnych výdavkov .


    pekne si to napisala, to je ten " idealny" stav
    bohuzial kruta realita hovori, ze dnes uz uctovnictvo robi naozaj kazdy.....
    rozmyslam, ze od zajtra operujem ved nieco o tom viem, videla som to v telke, to vobec nemoze byt tazke
    len potom mozem dopadnut aj takto: operujem, operujem a zrazu zistim, ze pitvam

    60% pausalne vydaje - tlacivo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.