Zavrieť

Porady

Prezentacia firmy spojená so školením a náklady na občerstvenie pozvaných

Prepačte, zmätkujem. Ešte raz. Prosím o pomoc pri takomto probléme :
Firma robila prezentáciu svojho produktu spojenú so školením. Objednala miestnosť rozposlala pozvánky. Prebehlo školenie a bol pre prítomných podaný obed a káva. Firma kde to všetko prebehlo vystavila faktúru ktorá znela : fakturujeme Vám za akciu v dnoch... a priložený bol konzumačný list, čiže počet obedov x ... Sk, počet káv x ... Sk, počet smotán, cukrov.... a plus čiastka za prenájom miestnosti. Ja som k faktúre pripojila pozvánku aj prezenčnú listinu. Jedná sa mi o to, či je to riadny môj náklad potrebný na zabezpečenie mojich príjmov.Ja si myslím, že áno, len či si to myslí aj DU, či to nebudú hodnotiť ako repre? Čo si myslíte vy ? Pomôžte.
Naposledy upravil JeannyK : 20.06.05 at 13:05
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Prezentácia je daňovo uznaný náklad, t.j. všetko čo súvisí s oboznámením potencionálnych klientov s produktom (nájomné miestnosti, audiovizuálna technika a pod.). Prezenčka - veľmi dobre.
    Podané občerstvenie: repre (pozor na odpočet DPH - neuplatniť).

    JeannyK je offline (nepripojený) JeannyK

    JeannyK
    Dakujem, takže to čo je na faktúre, ten podaný obed a káva, tak to musím dať na 513 a neuplatniť z toho DPH?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    JeannyK
    Dakujem, takže to čo je na faktúre, ten podaný obed a káva, tak to musím dať na 513 a neuplatniť z toho DPH?
    Áno.
    K prezentácii je veľmi vhodné priložiť pozvánku s odborným programom, na potvrdenie daňovej uznateľnosti. Neuviedla si presne, čo bolo obsahom vašej pozvánky, tak to len na okraj.

    Prezentacia firmy spojená so školením a náklady na občerstvenie pozvaných

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.