Zavrieť

Porady

Rozvedený a danový bonus

Zdravím, práve mi prišiel zamestnanec, ktorý doniesol Žiadosť o vykonanie roč. zúčtovania. Oznámil mi, že v auguste 2008 sa rozviedol. Súd pridelil jeho dve deti exmanželke, ktorá bola v roku 2008 a stále je na rodičovskej dovolenke. Môj zamestnanec si uplatňoval daňový bonus a chce aj naďalej. Myslím, že ho nemôže poberať, ale neviem isto. Poradíte mi? A musí daň. bonus vrátiť za mesiace 9 - 12/2008? Dakujem všetkým
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Dôležité je, či žili v spoločnej domácnosti... Od toho závisí, či môže alebo nemôže naďalej poberať daňový bonus.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    brikina Pozri príspevok
    Zdravím, práve mi prišiel zamestnanec, ktorý doniesol Žiadosť o vykonanie roč. zúčtovania. Oznámil mi, že v auguste 2008 sa rozviedol. Súd pridelil jeho dve deti exmanželke, ktorá bola v roku 2008 a stále je na rodičovskej dovolenke. Môj zamestnanec si uplatňoval daňový bonus a chce aj naďalej. Myslím, že ho nemôže poberať, ale neviem isto. Poradíte mi? A musí daň. bonus vrátiť za mesiace 9 - 12/2008? Dakujem všetkým
    Podľa môjho názoru si má DB uplatňovať manželka, nakoľko súd rozhodol o zverení detí do opatery matky. Z toho vyplýva, že od 9-12/2008 by mala DB poberať matka.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Ale keď si nemá ako uplatniť matka (je na rodičovskej dovolenke, tak asi nie je predpoklad príjmu), tak môže aj otec, hoci sú rozvedení, no len v prípade, ak žije v spoločnej domácnosti s deťmi.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    alušik Pozri príspevok
    Ale keď si nemá ako uplatniť matka (je na rodičovskej dovolenke, tak asi nie je predpoklad príjmu), tak môže aj otec, hoci sú rozvedení, no len v prípade, ak žije v spoločnej domácnosti s deťmi.
    to, že je na RD, mi ušlo

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    hmm, čo viem, tak nebývajú v spoločnej domácnosti, tak to mu asi nepatril ten DB, že? Asi mu ho budem musieť zobrať...
    Ale v podstate je to na jeho prehlasení, že či bývajú alebo nebývajú v spoločnej domácnosti nie? Keby napr. povedal že bývajú, no majú rôzne trvalé bydliská - čo teraz nie je podstatné, tak kto zistí že to tak nebolo? Ja viem.... len špekulujem.... Ale chcem mu pomôcť, viem, že sa o tie decká dobre stará..

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    brikina Pozri príspevok
    hmm, čo viem, tak nebývajú v spoločnej domácnosti, tak to mu asi nepatril ten DB, že? Asi mu ho budem musieť zobrať...
    Ale v podstate je to na jeho prehlasení, že či bývajú alebo nebývajú v spoločnej domácnosti nie? Keby napr. povedal že bývajú, no majú rôzne trvalé bydliská - čo teraz nie je podstatné, tak kto zistí že to tak nebolo? Ja viem.... len špekulujem.... Ale chcem mu pomôcť, viem, že sa o tie decká dobre stará..
    Za údaje v žiadosti o RZD zodpovedá zamestnanec. A rovnako aj za Vyhlásenie k zdaneniu.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    brikina Pozri príspevok
    hmm, čo viem, tak nebývajú v spoločnej domácnosti, tak to mu asi nepatril ten DB, že? Asi mu ho budem musieť zobrať...
    Ale v podstate je to na jeho prehlasení, že či bývajú alebo nebývajú v spoločnej domácnosti nie? Keby napr. povedal že bývajú, no majú rôzne trvalé bydliská - čo teraz nie je podstatné, tak kto zistí že to tak nebolo? Ja viem.... len špekulujem.... Ale chcem mu pomôcť, viem, že sa o tie decká dobre stará..
    Ale pomoc nad rámec zákona , to znamená , že poškodíte zamestnanca i napriek tomu , že sa o deti dobre stará .

    Rozvedený a danový bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.