Zavrieť

Porady

Predaj automobilu

sme viacerí kámoši
Ahojte všetci. Prosím o radu.Ide o odpredaj MV kategorie M .Bol zaradený v podnikaní Rok sa odpisoval, rok vobec nie- neviem preco a nasledne bol vyradený. O rok na to sa MV odpredalo.
Príde mi , ze sa predaj ma asi zdanit. Z akej ceny sa bude vlastne vychádzat?
Môžete mi prosím poradiť , je to dosť súrne?
A čo s tým, keď sa mal zdaniť a nezdanil sa?

Ďakujem.Martin
Usporiadat
maska2 maska2

maska2 je offline (nepripojený) maska2

sme viacerí kámoši
maska2 Pozri príspevok
Ahojte všetci. Prosím o radu.Ide o odpredaj MV kategorie M .Bol zaradený v podnikaní Rok sa odpisoval, rok vobec nie- neviem preco a nasledne bol vyradený. O rok na to sa MV odpredalo.
Príde mi , ze sa predaj ma asi zdanit. Z akej ceny sa bude vlastne vychádzat?
Môžete mi prosím poradiť , je to dosť súrne?
A čo s tým, keď sa mal zdaniť a nezdanil sa?

Ďakujem.Martin



Poradíte mi ????Martin
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Prikladám link , v ktorom je riešený predaj MV . Zdanenie sa malo vykonať v roku predaja MV .
http://www.porada.sk/t96370-predaj-a...n%E9ho+majetku
http://www.porada.sk/t100380-dph-a-p...n%E9ho+majetku
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
maska2 Pozri príspevok
Ahojte všetci. Prosím o radu.Ide o odpredaj MV kategorie M .Bol zaradený v podnikaní Rok sa odpisoval, rok vobec nie- neviem preco a nasledne bol vyradený. O rok na to sa MV odpredalo.
Príde mi , ze sa predaj ma asi zdanit. Z akej ceny sa bude vlastne vychádzat?
Môžete mi prosím poradiť , je to dosť súrne?
A čo s tým, keď sa mal zdaniť a nezdanil sa?

Ďakujem.Martin
Základom dane je predajná cena. Ak bol vyradený z obchodného majetku szčo, potom to bude príjem podľa §8, bez možnosti uplatnenia výdavkov.

Keby ešte bol v obchodnom majetku szčo potom výdavkom by bola zostatková hodnota auta.
0 0
sokrateska sokrateska

sokrateska je offline (nepripojený) sokrateska

zasnívaný idealista...
Dobry den prajem. Aj ja by som potrebovala poradit a budem vdacna za kazdu odpoved . Predavam dodavkove motorove vozidlo, ktore som kupila pred 7-mimi rokmi na leasing. Auto je davno splatene aj odpisane a uz vyse roka aj vyradene z obchodneho majetku. Jeho vlastnikom som teraz ako fyzicka osoba - obcan. Teraz ten automobil predavam podnikatelskemu subjektu - platcovi DPH. Viem, ze ked je auto vyradene z obchod.majetku a podnikania a od vyradenia na neho ani neuctujem /stoji vyse roka opustene na dvore /, nepodlieha DPH. Auto mi bude kupujuci uhradzat splatkami, na ktore mu budem vystavovat potvrdenia o prijme ciastkovych uhrad. Len teraz neviem, ci tieto prijmove doklady mam zaviest do uctovnictva, kedze ako firma/zivnostnik nadalej figurujem. Alebo si ich iba budem odkladat a pouzijem ich az pri vypocte danoveho priznania za cely rok? Teda ich zahrniem do prijmu, nakolko nepreslo 5 rokov od pouzivania tohto vozidla na podnikatelsku cinnost. Podotykam, ze s tymto podnikatelskym subjektom stale "obchodujem" a teda mu vystavujem faktury za tovar aj s DPH. Som z toho cela popletena, neviem uz, co kam uctovat, aby som to neskor nemala ako porusenie zakona a neplatila pokuty... Prosim, poradte!!
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý deň, potrebujem súúúúúúúrne poradiť. Pri predaji OA ide do výdavkoch zostatková hodnota OA. Ked boli jeden rok prerušené odpisy, do výdavkov ide zostatková hodnota, ktorá sa vyráta zo skutočne uplatnenými odpismi alebo odpismi, aké by boli keby sa neprerušili? Ďakujem
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Iwett Pozri príspevok
Dobrý deň, potrebujem súúúúúúúrne poradiť. Pri predaji OA ide do výdavkoch zostatková hodnota OA. Ked boli jeden rok prerušené odpisy, do výdavkov ide zostatková hodnota, ktorá sa vyráta zo skutočne uplatnenými odpismi alebo odpismi, aké by boli keby sa neprerušili? Ďakujem
ZC ktorú máte uvedenú na karte DHM.
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Základom dane je predajná cena. Ak bol vyradený z obchodného majetku szčo, potom to bude príjem podľa §8, bez možnosti uplatnenia výdavkov.

Keby ešte bol v obchodnom majetku szčo potom výdavkom by bola zostatková hodnota auta.

Určite ? Som toho názoru, že ak na karte DHM pri preradení do osobného užívania ostane zostatková cena, túto si možno dať do výdavkov pri predaji podľa § 8.
Naposledy upravil Katarina : 29.03.09 at 18:22
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Ďakujem za odpovede. Takže prosím ešte raz :
ak OC automobilu zakupeného v roku je 40000,- . Odpisy uplatnené v roku 2006 - 10000, v roku 2007 neuplatnené. ZC, ktorá bude uplatnená vo výdavkoch bude 60000,- - 20000,- /odpis rok 2006,2007 aj ked nebol uplatnený vo výdavkoch= 40000,-? Alebo 60000 - 10000,- - odpis uplatnen= 50000,-? Ďakujem
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Prosííííííím pomôžte súrne!!!!!!!!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Iwett Pozri príspevok
Ďakujem za odpovede. Takže prosím ešte raz :
ak OC automobilu zakupeného v roku je 40000,- . Odpisy uplatnené v roku 2006 - 10000, v roku 2007 neuplatnené. ZC, ktorá bude uplatnená vo výdavkoch bude 60000,- - 20000,- /odpis rok 2006,2007 aj ked nebol uplatnený vo výdavkoch= 40000,-? Alebo 60000 - 10000,- - odpis uplatnen= 50000,-? Ďakujem
Ak je OC 40000.- a uplatnený ročný odpis 10000.-, ZC je 30000.-.
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Iwett Pozri príspevok
Ďakujem za odpovede. Takže prosím ešte raz :
ak OC automobilu zakupeného v roku je 40000,- . Odpisy uplatnené v roku 2006 - 10000, v roku 2007 neuplatnené. ZC, ktorá bude uplatnená vo výdavkoch bude 60000,- - 20000,- /odpis rok 2006,2007 aj ked nebol uplatnený vo výdavkoch= 40000,-? Alebo 60000 - 10000,- - odpis uplatnen= 50000,-? Ďakujem
OC = 40 000,-
Odpis v roku 2006 = 10 000,-
ZC v roku 2006 = 30 000,-
Opis v roku 2007 = 0
ZC roku 2007 = 30 000,-
Odpis v roku 2008 = 0
ZC v roku 2008 = 30 000,- - účtované cez uzávierkové operácie ako VOZD prevádzková réžia.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

A akú máš vlastne OC 40000? alebo 60000? Lebo z dotazu to vôbec nie je jasné.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Ďakujem veľmi pekne za odpovede.....je to 40000,-. Mne ide len o to, či sa prerušené odpisy zarátajú do zostatkovej ceny.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Základom dane je predajná cena. Ak bol vyradený z obchodného majetku szčo, potom to bude príjem podľa §8, bez možnosti uplatnenia výdavkov.

Keby ešte bol v obchodnom majetku szčo potom výdavkom by bola zostatková hodnota auta.
Prosím Vás, ked je deň ukončenia živnosti zhodný s dňom vyradenia automobilu a takisto aj predaja automobilu, má SZČO nárok na uplatnenie zostatkovej hodnoty v nákladoch? A keby ho predal na druhý deň po ukončení živnosti, už je to príjem podľa § 8??? a nemôžu sa uplatniž tiadne náklady? Ďakujem a ospravedlnujem sa, že stále otravujem.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

prosíííííím......
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Iwett Pozri príspevok
Prosím Vás, ked je deň ukončenia živnosti zhodný s dňom vyradenia automobilu a takisto aj predaja automobilu, má SZČO nárok na uplatnenie zostatkovej hodnoty v nákladoch? A keby ho predal na druhý deň po ukončení živnosti, už je to príjem podľa § 8??? a nemôžu sa uplatniž tiadne náklady? Ďakujem a ospravedlnujem sa, že stále otravujem.
prosím moze mi to niekto odsúhlasiť?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Iwett, zost. cenu auta môže uplatniť v nákladoch.
Keby predal neskôr tak je to príjem podľa § 8.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Andyke Pozri príspevok
Iwett, zost. cenu auta môže uplatniť v nákladoch.
Keby predal neskôr tak je to príjem podľa § 8.
Ďakujem ešte raz....Pekný večer....
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Aj pri príjme podľa § 8 je ZC auta výdavkom, ale len do výšky príjmu.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Katarina Pozri príspevok
Aj pri príjme podľa § 8 je ZC auta výdavkom, ale len do výšky príjmu.
To naozaj????????????? Je to naozaj tak????????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať