Zavrieť

Porady

DoVP a výpoveď

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte. Máme pracovníkov na dohodu o vykonávaní práce do 31. 12. 2005. Ako je to s výpoveďou, ak im ju chcem dať do konca tohto mesiaca (06/2005)? Môže byť §60? Ak obe strany súhlasia s výpoveďou do konca mesiaca, musí tam byť aj tak nejaká výpovedná lehota? Prosím o rýchlu odpoveď. Ďakujem
Usporiadat
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Vypovedne lehoty sa dojednavali pri dohodach o pracovnej cinnosti (spravidla 15 dnove). Dohoda o vykonani prace byva obmedzena pracovnou ulohou a terminom jej vykonania, resp. ukoncenia.
Myslim, ze ak obe strany suhlasia s ukoncenim dohody k urcitemu datumu, nie je dovod na vypovedne lehoty.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
O.K., čiže napíšem výpoveď dohodou s odvolávkou na § 60?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Je mi luto, nezaoberam sa velmi pracovnym pravom, ani nemam zakonnik prace po ruke (som doma a knihy mam v praci), odpovedala som tak, ako mi to logika napoveda. Ale ak ten paragraf hovori o ukonceni zmluvy a nie su ani z jednej strany namietky, nevidim dovod, preco by sa malo v zmluve pokracovat.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Hm, ja im poviem, aby už nechodili. Nič viac. A oni nechodia.... Ak by predsa chodili do prace, povedz im, že už sú odhlásení zo SP a oni nebudú chápať a už nebudú chodiť...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja by som to na taku lahku vahu nebrala, maju predsa dohodu do konca roka. Podla mna by bolo treba ukoncenie prace urobit pisomnou formou a dat im podpisat, ze to beru na vedomie.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Ja by som to zasa nebral tak vážne. Z dohôd sa neplatia dovolenky, maródky, stravné lístky, atď. Teda dohoda môže prípadne formálne plynuť ďalej. Jednoducho sa povie, že práca na ktorú boli prijatí je hotová.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Moze byt, ale ja by som to predsa-len spravila pisomne.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Podnikanie, účtovníctvo,...je z veľkej miery o papierovačkách, tak preto som si myslela, že by bolo najrozumnejšie dať im to písomne, len si nie som istá, ako. Ale napíšem, že sa obe strany dohodli a hotovo.

Aby ste boli v obraze. Možno to pomôže k ujasneniu mojej veci. Od augusta by som nechcela mať žiadnych dohodárov, lebo sa to nesmie (opakujúca sa činnosť). Budú len dvaja zamestnanci na pracovný pomer z úradu práce a dvaja/traja na skrátený pracovný úväzok. Počas júla to budeme musieť ešte nejako vyriešiť, takže si necháme asi len jedného na DoVP, dvoch na DoBPŠ a dvoch na skrátený prac. úväzok. S ostatnými dohodármi potrebujem rozviazať dohody.

Prajem príjemné ráno
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Pozrela som si ten paragraf - je to o rozviazani pracovneho pomeru dohodou. Pise sa tiez, ze dohodu treba urobit pisomne.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
...Ďakujem
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
durisovad
Pozrela som si ten paragraf - je to o rozviazani pracovneho pomeru dohodou. Pise sa tiez, ze dohodu treba urobit pisomne.
To je síce fajn, ale sú to dohody vykonávané mimo pracovného pomeru. Teda skutočne je asi najlepšie hrať sa na mŕtveho chrobáka. Ale však ak platí nejaká zmluva, už je jedno aká, tak pokiaľ sa účastníci dobrovoľne dohodnú, že končí, tak končí.
0 0
magnum magnum

magnum je offline (nepripojený) magnum

mam podobny problem ked som v utorok jedneho dohodara prijal a dnes ho uz mam prepustit hoci sme sa dohodli ze plot a budu natrie pocas 300 hodin az do konca roka ale za tie dva dni sa pohol asi o meter na plote a rozlial 4x viac farby ako natrel...
teda som nuteny nejak s nim ukoncit zmluvny vztah len mi nie je jasne ci sa tu pise vypoved alebo len nejaka dohoda o skonceni dohody

THNX
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Ja by som na Tvojom mieste skúsila od dohody odstúpiť § 226/3 a zdôvodnila by som to snáď nekvalitnou a pomalou prácou, ale nič sa nestane, ak sa DOVP ukončí dohodou /ale nie podľa § 60 ZP - to je pracovný pomer/ analogicky z občianskeho zákonníka.

Čiže jedna a druhá strana sa dohodli, že DOVP bude ku dňu skončená, zároveň poznámku o vysporiadaní doteraz vykonanej práce a to je všetko.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Luba2
Ja by som na Tvojom mieste skúsila od dohody odstúpiť § 226/3 a zdôvodnila by som to snáď nekvalitnou a pomalou prácou, ale nič sa nestane, ak sa DOVP ukončí dohodou /ale nie podľa § 60 ZP - to je pracovný pomer/ analogicky z občianskeho zákonníka.

Čiže jedna a druhá strana sa dohodli, že DOVP bude ku dňu skončená, zároveň poznámku o vysporiadaní doteraz vykonanej práce a to je všetko.
A je to chyba, ak som na dohody o skončení dohody o vykonávaní práce uviedla odvolávku na § 60?
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

myslím, že ide o to, aké podmienky boli stanovené v DOVP ak sa neplnia, tak jednoducho by som dala na papieri ukončenie platnosti DOVP z dôvodu neplnenia dohodnutých podmienok a ukončila to k dátumu... ihneď. Ja to v dohode uvádzam že ktorákoľvek strana môže od dohody odstúpiť v prípade neplnenia dohodnutých podmienok, takže:" neni co řešit..."
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Janka6685
A je to chyba, ak som na dohody o skončení dohody o vykonávaní práce uviedla odvolávku na § 60?
Ak je tá dohoda podpísaná Vami obidvomi, teda súhlasí s ňou bez problémov aj dohodár, tak s tým nič nerob, nechaj to tak. Ak by nesúhlasil, tak to musíš prerobiť tak ako som Ti písala vyššie.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Luba2
Ak je tá dohoda podpísaná Vami obidvomi, teda súhlasí s ňou bez problémov aj dohodár, tak s tým nič nerob, nechaj to tak. Ak by nesúhlasil, tak to musíš prerobiť tak ako som Ti písala vyššie.
Len dúfam, že tým paragrafom mi nevzniknú ďalšie podmienky/záväzky a že ak som napísala dohodu o skončení dohody a obe strany to podpísali, tak to tým končí.
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Nie nič Ti nevznikne, dohoda skončí. Veď koniec koncov dotyčný už nebude vykonávať prácu, takže si ani nemôže uplatniť nijaké nároky.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ďakujem .
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Spôsob zániku pracovnoprávneho vzťahu na základe dohody:
- splnením záväzku, resp. realizáciou úlohy a na druhej strane vyplatením dohodnutej
odmeny,
- dohodou medzi zmluvnými stranami,
- odstúpením od dohody,
- smrťou zamestnanca,
- z dôvodov dohodnutých v zmluve
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať