Zavrieť

Porady

Účtovanie soc. fondu

Prosím Vás o radu. Celý deň o tom čítam, ale už neviem, či tomu dobre rozumiem. Mám pokladňu SK a SF a účtujem:

- Na základe vypočítaných miezd tvorba soc. fondu 0,6%
Výdaj hotovosť, príjem priebežné položky - SK pokladňa VPD
Príjem hotovosť, výdaj priebežné položky - SF pokladňa PPD

- Čerpanie SF 5% na stravné lístky
VOZD - SF pokladňa VPD
PNZD - Sk pokladňa PPD

- Spotreba stravných lístkov 5%
VNZD - Sk pokladňa VPD

Je to takto prosím správne? A na konci roka už nerobím žiadne uzávierkové operácie? Poraďte prosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Katarína Kolarčíková Pozri príspevok
    Prosím Vás o radu. Celý deň o tom čítam, ale už neviem, či tomu dobre rozumiem. Mám pokladňu SK a SF a účtujem:

    - Na základe vypočítaných miezd tvorba soc. fondu 0,6%
    Výdaj hotovosť, príjem priebežné položky - SK pokladňa VPD
    Príjem hotovosť, výdaj priebežné položky - SF pokladňa PPD

    - Čerpanie SF 5% na stravné lístky
    VOZD - SF pokladňa VPD
    PNZD - Sk pokladňa PPD

    - Spotreba stravných lístkov 5%
    VNZD - Sk pokladňa VPD

    Je to takto prosím správne? A na konci roka už nerobím žiadne uzávierkové operácie? Poraďte prosím.
    Posúvam.

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Podľa mňa, netreba zvlášť pokladňu SF.Potom by to mohlo byť takto: ID - tvorba SF 0,6% - VOZD,
    VPD - čerpanie SF 5% - VNZD
    Naposledy upravil macula : 19.02.09 at 11:31
    macula Pozri príspevok
    Podľa mňa, netreba zvlášť pokladňu SF.Potom by to mohlo byť takto: ID - tvorba SF 0,6% - VOZD,
    VPD - čerpanie SF 5% - VNZD
    No takto by to bolo rozhodne jednoduchšie, ale mne sa stále niečo marí, že musí byť zvlášť pokladňa, ak nie je účet v banke.

    arven je offline (nepripojený) arven

    arven
    macula Pozri príspevok
    Podľa mňa, netreba zvlášť pokladňu SF.Potom by to mohlo byť takto: ID - tvorba SF 0,6% - VOZD,
    VPD - čerpanie SF 5% - VNZD
    Ja to tiež takto robím, mali sme účet v banke zvlášť na soc. fond, ale od istého času si banka začala strhávať poplatky aj na účte soc. fondu, čo nám vlastne znižovalo hotovosť, tak sme to zrušili a teraz to vediem len v pokladni s tým, že treba viesť len zvlášť evidenciu sociálneho fondu aby bolo zrejmé ako a na čo sa čerpal. Pokladňu zvlášť už netreba.
    Katarína Kolarčíková Pozri príspevok
    No takto by to bolo rozhodne jednoduchšie, ale mne sa stále niečo marí, že musí byť zvlášť pokladňa, ak nie je účet v banke.
    arven Pozri príspevok
    Ja to tiež takto robím, mali sme účet v banke zvlášť na soc. fond, ale od istého času si banka začala strhávať poplatky aj na účte soc. fondu, čo nám vlastne znižovalo hotovosť, tak sme to zrušili a teraz to vediem len v pokladni s tým, že treba viesť len zvlášť evidenciu sociálneho fondu aby bolo zrejmé ako a na čo sa čerpal. Pokladňu zvlášť už netreba.
    Ďakujem Vám, urobím to teda aj ja tak. A netreba účtovať aj príspevok zo SF - PNZD - Príjem zo SF?

    Účtovanie soc. fondu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.