Zavrieť

Porady

Príspevok počas PN

Dobrý deň.

Som na PN z dôvodu rizikového tehotenstva, teda je predpoklad na dlhodobú PN, som slobodná. Mám síce byt, ale bývajú v ňom moji rodičia a sú dôchodcovia. Ja bývam u priateľa. Mám pracovnú zmluvu od 2001 na polovičný uväzok na 4 hodiny denne. Zamestnávateľ platí polovicu minimálnej mzdy, tak aj odvody. Nemocenské za mesiac mám nižšie ako životné minimum, preto sa chcem opítat, ci mám možnosť požiadať o dajakú dávku od UPSVaR? S takýmto prac.úväzkom budem mať nárok na materskú?

Ďakujem.
Naposledy upravil zzz77 : 02.03.09 at 16:02 Dôvod: nove udaje
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

zzz77 je offline (nepripojený) zzz77

zzz77
Nikto tu nie je, kto by mi vedel pomôcť? V SP som sa informovala a len ma vysmiali :-(

vila je offline (nepripojený) vila

vila
Skús sa pozrieť na stránku UPSVAR, alebo navštív úrad práce a soc vecí v mieste bydliska a skús požiadať o dávku v hmotnej núdzi. Alebo si vyrátaj podľa životného minima

Chobot je teraz online Chobot

Chobot
zzz77 Pozri príspevok
Dobrý deň.

Som na PN z dôvodu rizikového tehotenstva, teda je predpoklad na dlhodobú PN, som slobodná. Mám síce byt, ale bývajú v ňom moji rodičia a sú dôchodcovia. Ja bývam u priateľa. Mám pracovnú zmluvu od 2001 na polovičný uväzok na 4 hodiny denne. Zamestnávateľ platí polovicu minimálnej mzdy, tak aj odvody. Nemocenské za mesiac mám nižšie ako životné minimum, preto sa chcem opítat, ci mám možnosť požiadať o dajakú dávku od UPSVaR? S takýmto prac.úväzkom budem mať nárok na materskú?

Ďakujem.
Nároky na dávky hm. núdze prípadne iné soc. dávky sa priznávajú po posúdení príjmu domácnosti, posúdení veľkosti majetku a pod. Keďže bývaš s priateľom, nemocenské dávky nie sú asi vašim jediným príjmom. Treba sa spýtať na miestnom úrade práce - odbore sociálnom, kde posúdia tvoj príjem. My ti tu nepovieme, na čo máš nárok, lebo nepoznáme finančnú situáciu tvojej domácnosti.

zzz77 je offline (nepripojený) zzz77

zzz77
Vdaka za odpovede, zatial sa informovat na urad neviem, nakolko som PN a pocas vychadzky sa tam nedostanem kvoly tehotenskym nevolnostiam, preto som sa pokusala tu na porade.
Este raz diky a kazdemu prajem prijemny den.
zzz77

brčko je offline (nepripojený) brčko

brčko
Nárok na materské budeš mať, no tvoja materská bude tiež taká nízka ako nemocenské/náhrada príjmu počas dočasnej PN od 4-tého dna.
Vzhladom na to, ža tvoje materské na mesiac bude nižšie ako rodič.príspevok, tak si môžeš na UPSVaR potom (myslím po narodení dieťaťa) požiadať o doplatenie materskej do výšky rodič.príspevku, ktorý je t.č. 4780,-Sk (teda už v eur) a od 9/09 by sa mal predpokladám o nejakú stovku-dve zvýšiť. Zo soc.poistovne budeš určite potrebovať potvrdenie o výške materského, predpokladám na tlačive z UPSVaR.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.