Zavrieť

Porady

Dan z prijmu FO - Pripad na dlhe zimne vecery :-)

Ahojte,

prave celim vyzve, s ktorou sa mi zatial nedari poradit si:

Kedze som pracoval cast minuleho roka v zahranici, moj zamestnavatel mi nemoze vyplnit danove priznanie. Chcem Vas poprosit o radu, ako si mam toto tlacivo vyplnit sam, a ci podla vas mam dostatocne doklady.

Moja situacia:

1/2008 - praca v zahranici (anglicko). mam P45 a vyplatnu pasku za tento mesiac. na zaklade dohody o zabraneni dvojiteho zdanenia je tento prijem na slovensku nezdaneny. kde ho zanesiem na tlacive?

2/2008 - 1/2 marec 08 Nepracoval, neregistrovany na UP


1/2 marec - 1/2 april Registrovany na UP, priznana davka v nezamestnanosti cca 22000 Skk. mam potvrdenie o registrovani na UP a potvrdenie o priznani davky

1/2 april- 31/12/08 zamestnanec na Slovensku, mam podklady od zamestnavatela za toto obdobie.

uplatnujem si neodpocitatelnu polozku,
uplatnujem si 12000SKK znizenie zakladu dane (zivotne poistenie)

Ako by zhruba malo vyzerat moje danove priznanie?

Dakujem vopred za radu, dufam, ze davam k dispozicii dostatok udajov.
Naposledy upravil subp : 23.02.09 at 10:17
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    subp Pozri príspevok
    Ahojte,

    prave celim vyzve, s ktorou sa mi zatial nedari poradit si:

    Kedze som pracoval cast minuleho roka v zahranici, moj zamestnavatel mi nemoze vyplnit danove priznanie. Chcem Vas poprosit o radu, ako si mam toto tlacivo vyplnit sam, a ci podla vas mam dostatocne doklady.

    Moja situacia:

    1/2008 - praca v zahranici (anglicko). mam P45 a vyplatnu pasku za tento mesiac. na zaklade dohody o zabraneni dvojiteho zdanenia je tento prijem na slovensku nezdaneny. kde ho zanesiem na tlacive?
    Tento príjem tiež uvádzaš v daňovom priznaní, pretože tu v SR zdaňuješ celosvetové príjmy. Tlačivo o príjme z Anglicka priložíš k daňovému priznaniu.

    2/2008 - 1/2 marec 08 Nepracoval, neregistrovany na UP

    1/2 marec - 1/2 april Registrovany na UP, priznana davka v nezamestnanosti cca 22000 Skk. mam potvrdenie o registrovani na UP a potvrdenie o priznani davky
    Vyplatená dávka sa v daňovom priznaní neuvádza.
    1/2 april- 31/12/08 zamestnanec na Slovensku, mam podklady od zamestnavatela za toto obdobie.
    Tlačivo o príjme priložíš k daňovému priznaniu.
    uplatnujem si neodpocitatelnu polozku, Uplatňuješ si odpočitateľnú položku.
    uplatnujem si 12000SKK znizenie zakladu dane (zivotne poistenie)

    Ako by zhruba malo vyzerat moje danove priznanie?

    Dakujem vopred za radu, dufam, ze davam k dispozicii dostatok udajov.
    Tvoje daňové priznanie by malo vyzerať ako daňové priznanie typu A , pretože máš len príjmy zo závislej činnosti...
    Podrobnejšie poznámky v texte...
    Preto, aby Ti mohol niekto pomôcť s konkrétnymi číslami v daňovom priznaní, by bolo potrebné upresniť sumy príjmu v Anglicku a tiež od zamestnávateľa zo SR.

    Dan z prijmu FO - Pripad na dlhe zimne vecery :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.