Zavrieť

Porady

Doklad o výšku príjmu a preddavku na ZP

Kedy je zametnávateľ povinný dať potvrdenie - Doklad o výške príjmu a preddavku na zdravotné poistenie? Hneď pri ukončení pracovného pomeru spolu s Potvrdením o zdaniteľnej mzde alebo až keď sú nové tlačivá ? Tz. Za rok 2008 ešte nie sú, tak sa ešte nevystavujú?
Za každú radu ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Tento doklad sa vydáva na požiadanie. Je na to tlačivo - žiadosť o vydanie..... Nie je povinnosť vydávať doklad pri skončení pracovného pomeru.

    Biba je offline (nepripojený) Biba

    Biba
    Dakujem. Len som potrebovala vediet, ci je to niekde spomenute, ako Potvrdenie o zdanitelnej mzde, aby sa clovek mal o co opriet.
    Pekny den.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Požiadala som bývalého zamestnávateľa o doklad pre zúčtovanie ZP. Zamestnávateľ mi poslal celkové odvedené sumy za čas, ktorý som u neho odpracovala. Ale ja potrebujem jednotlivé sumy za každý mesiac zvlášť, pretože mi bol spätne od 14.2.2008 priznaný ID. Ako si požiadam o vrátenie preplatkov na ZP, keď z celkovej sumy to neviem vypočítať a bývalý zamestnávateľ mi oznámil, že mu to zákon ukladá poskytnúť tak, ako mi to napísal. A ešte chcem vedieť, či mám nárok na zníženú sadzbu poistného za celý mesiac, aj keď som bola ID len pol mesiaca? Tiež neviem dokedy mám podať zúčtovanie ZP za rok 2008. Do konca marca?Poraďte mi prosím.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    wagner Pozri príspevok
    Požiadala som bývalého zamestnávateľa o doklad pre zúčtovanie ZP. Zamestnávateľ mi poslal celkové odvedené sumy za čas, ktorý som u neho odpracovala. Ale ja potrebujem jednotlivé sumy za každý mesiac zvlášť, pretože mi bol spätne od 14.2.2008 priznaný ID. Ako si požiadam o vrátenie preplatkov na ZP, keď z celkovej sumy to neviem vypočítať a bývalý zamestnávateľ mi oznámil, že mu to zákon ukladá poskytnúť tak, ako mi to napísal. A ešte chcem vedieť, či mám nárok na zníženú sadzbu poistného za celý mesiac, aj keď som bola ID len pol mesiaca? Tiež neviem dokedy mám podať zúčtovanie ZP za rok 2008. Do konca marca?Poraďte mi prosím.
    Podľa mňa potvrdenie má minimálne vyhláškou stanovenú formu, ktorú treba dodržať (rozpísanie odvodov podľa jednotlivých mesiacov). Na nárok o zníženú sadzbu sa skúma stav k prvému dňu v mesiaci. RZ ZP sa podáva do 30.06.2009 za rok 2008.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    wagner Pozri príspevok
    Požiadala som bývalého zamestnávateľa o doklad pre zúčtovanie ZP. Zamestnávateľ mi poslal celkové odvedené sumy za čas, ktorý som u neho odpracovala. Ale ja potrebujem jednotlivé sumy za každý mesiac zvlášť, pretože mi bol spätne od 14.2.2008 priznaný ID. Ako si požiadam o vrátenie preplatkov na ZP, keď z celkovej sumy to neviem vypočítať a bývalý zamestnávateľ mi oznámil, že mu to zákon ukladá poskytnúť tak, ako mi to napísal. A ešte chcem vedieť, či mám nárok na zníženú sadzbu poistného za celý mesiac, aj keď som bola ID len pol mesiaca? Tiež neviem dokedy mám podať zúčtovanie ZP za rok 2008. Do konca marca?Poraďte mi prosím.
    Termín na podanie RZZP je do 30.6.2009. Nové tlačivá ešte nie sú, aspoň o nich neviem, ale prilepila som ti ako má vyzerať Doklad o výške príjmu a o preddavkoch na poistné a aj iné tlačivá súvisiace s RZZP.

    http://www.portal.gov.sk/Portal/sk/D...2&institucia=5

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Nový doklad ešte nie je, zatiaľ treba používať starý a treba pritom rešpektovať vzor uvedený vo vyhláške 239/2006 Z.z. o RZZP v aktuálnom znení.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Práve že mi poslali iba úhrnný sumár a nie podľa jednotlivých mesiacov. Poraďte mi, ktorý § to prikazuje, aby som ich ešte mohla vyzvať s poukazom na zákon, lebo oni so mnou nekomunikujú. Ďakujem za rady a prilepené odkazy. Potešili ste ma.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    wagner Pozri príspevok
    Práve že mi poslali iba úhrnný sumár a nie podľa jednotlivých mesiacov. Poraďte mi, ktorý § to prikazuje, aby som ich ešte mohla vyzvať s poukazom na zákon, lebo oni so mnou nekomunikujú. Ďakujem za rady a prilepené odkazy. Potešili ste ma.
    Odvolaj sa na vyhlášku čo uviedol Jožko Mihál.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Ďakujem, už som si to našla. Pekný deň. (Mala som z toho zlý pocit, lebo s bývalým zamestnávateľom sme v súdnom spore a oni so mnou nekomunikujú)

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Dnes som dostala nový doklad o výške príjmu a o preddavkoch na zdravotné poistenie. Chcem sa spýtať - nie je tam uvedené odstupné. Z toho sa nezráža daň na ZP? Príjmy sú uvedené podľa § 13 ods.1 až 3 zákona bez príjmov podľa § 13 ods. 4 zákona. Je to v súlade s vyhláškou? Poradíte mi?

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    § 13 Zák. o zdrav. poistení
    (4) Do vymeriavacieho základu podľa odsekov 1 až 3 sa nezapočítava
    a) odstupné a odchodné


    Takže neplatíme poistné z odstupného.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.