Zavrieť

Porady

Dan z prijmu FO zo zavislej + urbar

Dobry večer všetkým. Poprosil by som o pomoc s danovým priznaním FO, kde mam prijem zo závislej činnosti od jedneho zamest. a prijem z Urbarskeho a pasienkoveho spoločenstva. Tlačivo by malo byť B, ale kam zaradiť tieto prijmy? Prijmy na môj podiel boli 4426SK a výdaje 2236Sk, podla potvrdenia, ako to zapísať do DP FO
Dakujem za akukolvek pomoc....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    macoil Pozri príspevok
    Dobry večer všetkým. Poprosil by som o pomoc s danovým priznaním FO, kde mam prijem zo závislej činnosti od jedneho zamest. a prijem z Urbarskeho a pasienkoveho spoločenstva. Tlačivo by malo byť B, ale kam zaradiť tieto prijmy? Prijmy na môj podiel boli 4426SK a výdaje 2236Sk, podla potvrdenia, ako to zapísať do DP FO
    Dakujem za akukolvek pomoc....
    str. 5, odd. VIII, r. 1 - ZDP §8 ods.1 písm. a)
    Ak si podielnikom a zároveň aj samostatne hospodáriacim roľníkom, potom str. 3, odd. VI, r. 1 - ZDP §6 ods. 1 písm. a)

    macoil je offline (nepripojený) macoil

    macoil
    Velmi pekne ďakujem za radu, len nechapem prečo to nechce robiť firemná učtarka, len nezabudla poznamenať, ked to budete mať, tak mi to pridite ukazať.... Ešte raz vďaka...

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    macoil Pozri príspevok
    Velmi pekne ďakujem za radu, len nechapem prečo to nechce robiť firemná učtarka, len nezabudla poznamenať, ked to budete mať, tak mi to pridite ukazať.... Ešte raz vďaka...
    Pretože to nie je povinná robiť. Ak ste spoločenstvo bez právnej subjektivity, dosiahnuté príjmy a výdavky sa delia podľa spoluvlastníckych podielov jednotlivých členov spoločenstva a tieto príjmy a výdavky sú súčasťou daňového priznania každého člena spoločenstva.
    Je vecou každého daňovníka, aby v daňovom priznaní uviedol pravdivé údaje a sám za ich správnosť zodpovedá, preto nie ste povinný jej daňové priznanie predložiť.

    Dan z prijmu FO zo zavislej + urbar

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.