Zavrieť

Porady

nezdanitelna cast na manzelku

Dobry den,
chcela by som vas poprosit o radu. SZCO si chce uplatnit nezdanitelnu cast na manzelku. Manzelka pracovala 2 mesiace, tak bola na pn a v septembri zacala poberat matersku. Zamestnavatel jej urobil rocne zuctovanie dane. Ma narok si uplatnit nezd.cast na manzelku:

jej prijem od zamestnavatela+prijem za 10 dni pn od zamestnavatela+prijem nemocenskych davok od socialky+prijem za matersku-zaplatene poistne.
Takze od sumy 98496 odrata jej prijmy a pripocitam poistne a rozdiel si moze uplatnit? Ma prijmy manzelky napisat v danovom priznani oddiel III a uvadza sa tam pocet mesiacov 12? Manzelia su od roku 2007.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Ešte pripočítaj ten hrubý príjem čo bola 2 mesiace zamestnaná do príjmu manželky.
    Počet mesiacov 12.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    selika Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcela by som vas poprosit o radu. SZCO si chce uplatnit nezdanitelnu cast na manzelku. Manzelka pracovala 2 mesiace, tak bola na pn a v septembri zacala poberat matersku. Zamestnavatel jej urobil rocne zuctovanie dane. Ma narok si uplatnit nezd.cast na manzelku:

    jej prijem od zamestnavatela+prijem za 10 dni pn od zamestnavatela+prijem nemocenskych davok od socialky+prijem za matersku-zaplatene poistne.
    Takze od sumy 98496 odrata jej prijmy a pripocitam poistne a rozdiel si moze uplatnit? Ma prijmy manzelky napisat v danovom priznani oddiel III a uvadza sa tam pocet mesiacov 12? Manzelia su od roku 2007.
    Dakujem
    Máš to správne, môže si uplatniť rozdiel medzi NČZD a vlastnými príjmami manželky

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    dobry den, chcela by som poprosit o radu.
    SZCO zacal podnikat v auguste 2008. dovtedy boli obaja nezamestnani. poberali len davku z uradu prace. manzelka bola na aktivacnej cinnosti, teda mala davku od uradu prace. moze si na nu uplatnit nezdanitelnu cast? a v akej vyske? dakujem za radu

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    janka.mo Pozri príspevok
    dobry den, chcela by som poprosit o radu.
    SZCO zacal podnikat v auguste 2008. dovtedy boli obaja nezamestnani. poberali len davku z uradu prace. manzelka bola na aktivacnej cinnosti, teda mala davku od uradu prace. moze si na nu uplatnit nezdanitelnu cast? a v akej vyske? dakujem za radu
    môže, ale len vo výške 98496-(príjem z aktivačných prác+ak poberala podporu v nezamestnanosti)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    janka.mo Pozri príspevok
    dobry den, chcela by som poprosit o radu.
    SZCO zacal podnikat v auguste 2008. dovtedy boli obaja nezamestnani. poberali len davku z uradu prace. manzelka bola na aktivacnej cinnosti, teda mala davku od uradu prace. moze si na nu uplatnit nezdanitelnu cast? a v akej vyske? dakujem za radu
    zisti si na úrade práce, či dávka z úradu práce je sociálna dávka - zahrňa sa do vlastného príjmu manželky, alebo štátna sociálna dávka - nezahrňa sa do vlastného príjmu manželky,
    V druhom prípade si môže uplatniť celú NČZD na manželku.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    aktivačné práce nie sú štátna sociálna dávka. z uvedeného dôvodu sa tento príjem počíta ako príjem manželky na uplatnenie OP

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    mzdarka renca Pozri príspevok
    aktivačné práce nie sú štátna sociálna dávka. z uvedeného dôvodu sa tento príjem počíta ako príjem manželky na uplatnenie OP
    dakujem za odpovede

    nezdanitelna cast na manzelku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.