Zavrieť

Porady

oprava balkonov

MaFa MaFa

MaFa je offline (nepripojený) MaFa

Chcem sa Vás všetkých spýtať na zmenu, ktorá nastala vo financovaní opravy balkonov. Naše spoločenstvo má 118 bytových a nebytových jednotiek, ale len 54 bytov má balkony. Pripadá mi nefér, aby všetci vlastníci prispievali na celkovú opravu balkonov. Sú i také, o ktoré sa 4o-5O rokov nikto nestaral - nenatrel ani len zárubne. Podľa novej vyhlášky za stav balkonov je zodpovedné SVB - vie mi niekto poradiť, či treba z fondu platiť celkovú opravu - t.j. výmena dlažby, tesnenia, zárubní. Ďakujem
Usporiadat
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Môžete sa dohodnúť, že byty s balkónmi budú do fondu prispievať viac.
My sme si dlažbu vyberali a platili každý zvlášť. Je to akoby pokračovanie bytu, každý má iný vkus, niekto chce drahšiu nešmykľavú ... Ak nebudú súhlasiť, stačí im betón.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Do fondu opráv a údržby neprispievate podľa podlažnej plochy bytu?. Ak áno, tak tých 54 bytov čo má loggie?-či balkóny?- musia do fondu mať zahrnuté aj ich plochu, čiže mali by platiť o tie m2 logii viac do FOaÚ.
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

Zitulda Pozri príspevok
Do fondu opráv a údržby neprispievate podľa podlažnej plochy bytu?. Ak áno, tak tých 54 bytov čo má loggie?-či balkóny?- musia do fondu mať zahrnuté aj ich plochu, čiže mali by platiť o tie m2 logii viac do FOaÚ.
Hm, ani u nás sa neplatí. Prečo lebo balkóny nemáme nikde zahrnuté. Nebytový priestor 0 m2, príslušenstvo bytu 0m 2.
Akosi pri prevode bytu SBD pozabudlo vysporiadať naše balkony.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

MaFa Pozri príspevok
Chcem sa Vás všetkých spýtať na zmenu, ktorá nastala vo financovaní opravy balkonov. Naše spoločenstvo má 118 bytových a nebytových jednotiek, ale len 54 bytov má balkony. Pripadá mi nefér, aby všetci vlastníci prispievali na celkovú opravu balkonov. Sú i také, o ktoré sa 4o-5O rokov nikto nestaral - nenatrel ani len zárubne. Podľa novej vyhlášky za stav balkonov je zodpovedné SVB - vie mi niekto poradiť, či treba z fondu platiť celkovú opravu - t.j. výmena dlažby, tesnenia, zárubní. Ďakujem
Jednoznačne nesúhlasím s úpravou v zákone, kde hodili opravu balkonov na správcov a predsedov a s posledným vyhlásením p.Jurčákovej v TV/lampáreň/, kde prehlasila, že balkon je spoločnou časťou domu....To sa pojdem teda poprechádzať po balkonoch susedov,kedy chcem nie???
Namiesto toho, aby dali do zákona, že vlastník bytu je povinný sa starať o balkon, kedže náležite zhodnocuje byt a jeho cenu... a stanoviť povinne osobitný fond na balkony jednoducho to riešili takto. Týmto krokom znevýhodňujú tých, ktorí balkony nevlastnia, alebo vlastnia jeden oproti druhým čo majú dva, tri... a v prípade, že budú prehlasovaní maju smolu...Mnohí vlastníci si kupili byt s balkonom, dali si ho do poriadku a iní, len čakajú, že sa im oń postará niekto druhý a poskladá sa im naň. Keď ale byt predá, to sa už nepýta, či má vrátiť do fondu to čo zaň dostal...
Pri predaji si zakladajú na tom, že majú balkón a osobujú si cenu zdvihnúť aj o 50 tisíc. Je to úplne choré a nedomyslené takto riešiť problémy s opravami. Jednoznačne si treba na zhromaždeniach vlastníkov odsúhlasiť, že povinnosťou vlastníka bytu je starať sa o balkon ako súčasť bytu a ak nieje ochota toto riešiť inak, vytvoriť osobitý fond pre byty s balkonom na tento účel a potom riešiť opravu z týchto financií.
Naposledy upravil Halli : 25.02.09 at 21:45
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Problem s balkonami je v inej rovine. Pochybujem, z niekto sam riesil opravou svojho balkonu karbonataciu betonu a vnutornu koroziu vyztuze a konstrukciu balkona. Takze jednoducho povedane, balkony mozu padat na hlavy ostatnych. Priemerna oprava balkonu stoji okolo 1560,-€ a to asi ma malokto na balkon a tym sa bytovy dom dostane do patovej situacie.Ak by to bolo v rovine oprav si kazdy sam, ako chces.Preto zakonodarca to riesil zakonne takto, ako spolocne casti domu, za predpokladu, ze balkon ma v bytovom dome kazdy. To vsak nebrani tomu, aby spolocenstvo k rieseniu pristupilo diferencovane v platbach u tych, co balkon nemaju. Ozaj, aj z platieb tych, co byvaju na prizemi idu z fondu oprav peniaze na opravu vytahov, aj ked ich nepouzivaju. Vraciate im ich z dovodu, ze nepouzivaju vytah ? Nikdy nie je dokonala spravodlivost.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Balkóny sú spoločnými časťami, či sa nám to páči, alebo nie. Sú súčasťou obvodového plášťa domu. Dokonca tu boli diskusie, či sa môže na balkón dať satelit bez súhlasu ostatných vlastníkov.

To neznamená, že všetky opravy na nich sa musia platiť z fondu, alebo sa nemá prispievať do fondu viac. Práve platením naviac sa zohľadní užívanie plochy balkóna.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

najag Pozri príspevok
Problem s balkonami je v inej rovine. Pochybujem, z niekto sam riesil opravou svojho balkonu karbonataciu betonu a vnutornu koroziu vyztuze a konstrukciu balkona. Takze jednoducho povedane, balkony mozu padat na hlavy ostatnych. Priemerna oprava balkonu stoji okolo 1560,-€ a to asi ma malokto na balkon a tym sa bytovy dom dostane do patovej situacie.Ak by to bolo v rovine oprav si kazdy sam, ako chces.Preto zakonodarca to riesil zakonne takto, ako spolocne casti domu, za predpokladu, ze balkon ma v bytovom dome kazdy. To vsak nebrani tomu, aby spolocenstvo k rieseniu pristupilo diferencovane v platbach u tych, co balkon nemaju. Ozaj, aj z platieb tych, co byvaju na prizemi idu z fondu oprav peniaze na opravu vytahov, aj ked ich nepouzivaju. Vraciate im ich z dovodu, ze nepouzivaju vytah ? Nikdy nie je dokonala spravodlivost.
Samozrejme Janko, ja viem o čom hovorím, čakala som práve takúto reakciu a je to tu... Jasne, že viem ako to chodí a viem aj prečo takto zákon postavili, no nebrať balkón ako svoje vlastníctvo sa prejaví opätovne v tom, že bude veľa "vychytralých" vlastníkov čakať na to až sa im na to ostatní poskladajú a stavať sa na zadné---že však to tak zákon káže ...nuž a vy vlastníci sa teraz zase bite na schôdzach!!! buzerujte správcu a predsedov... Ja som navrhla alternatívu povinného zavedenia , hovorím povinného príspevku pre tvorbu fondu opráv na balkony okrem FO domu...nie nechať to na rozhodnutí zhromaždení vlastníkov. Toto je samozrejme najľahšia cesta ako sa zbaviť zodpovednosti za svoje vlastníctvo a hodiť to na krk iným...Takže ja vôbec nie som za neriešenie a neopravovanie balkonov v hocijakej rovine, ani nechcem aby nám padali na hlavu... ale za striktné a konštruktívne riešenie tejto situácie. Nie vyčlenenie balkoná na NEBYTOVÝ priestor. nehnevajte sa , ale to je skutočne proti zdravému rozumu. Balkon je pri predaji prioritou, tak nech sa nerieši ako posledná vec vo vlastníctve a povinnosti k nej!
K vyťahom len toľko, že do neho sa dostaneš kedykoľvek , nemusíš ísť nikomu cez byt, výťah je vyhradené technické zariadenie...to je tiež iné ako balkon a slúži aj návštevám. To nieje dobré prirovnanie.

Chceš príklad z praxe? Na zhromaždení sme sa dohodli, viacerí si už ako samozrejmosť opravili balkóny - ostatní po takýchto vymudrelých zákonoch zrazu spozorneli aj keď už sa chystali pre opravu...a vyčkávajú...však nech mi to opravia, je to zo zákona ! Takže na najbližšom zhromaždení si určíme, kto nemá balkon opravený bude tvoriť na to fond a z toho sa balkony opravia. No a som zvedavá, keď budú platiť napr. o 500,-sk /16,59€/ viac ako budú vyskakovať...Však to v zákone nie je tak čo tá chce?? Našťastie mám v dome ešte normálnych ludí a mám za to , že sa dohodneme...takže takto je to. Zdravá logika zlyhava a nastupujú hlúpe zákony.
Naposledy upravil Halli : 26.02.09 at 17:06
0 0
MaFa MaFa

MaFa je offline (nepripojený) MaFa

Ďakujem všetkým za pekné príspevky, podľa mňa je najrozumnejšie vytvoriť zvláštny fond na opravu balkonov, hoci veľmi tomu neverím, že vlastníci balkonov budú nadšení, hoci sme to už dávno navrhovali. K tým výťahom len toľko, že keď náhodou chce niekto z prízemia ísť na návštevu k susedovi na vrchné poschodie, tak môže ísť s tým výťahom - ja k susedovi na balkon ísť nemôžem. Takže mi držte palce, aby dobre dopadlo členské zhromaždenie.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Slavica súhlasim, keďže ide o fond prevádzky, údržby a opráv, ktorý sa tvorí za účelom opráv spoločných častí domu alebo spoločných zariadení domu, nie je z neho možné financovať také opravy resp. práce, ktoré slúžia výlučne vlastníkovi bytu. Pri tvorbe fondu vlastníci bytov, ktorí majú balkón alebo lodžiu, ak v dome nemajú všetky byty balkóny alebo lodžie, by mali prispievať vyššími platbami, čo znenie zákona umožňuje.Takže právna úprava zákona tomu vôbec nebráni. Na druhej strane platí, čo som napísal. Oprava balkóna na úrovni rekonštrukcie nie je jednoduchá záležitosť a musí ju vykonavať odborná firma a obvykle naraz všetky balkóny na bytovom dome, pretože sú potrebné výškové zariadenia. Poznám prípad, kedy po generalnej oprave balkónov na bytovom dome sa z bezpečnostných dôvodov a porušenia statiky, museli všetky balkóny na bytovom dome sanovať a museli sa urobiť znova. A to oprava bola v rámci celeho bytového domu.Takže vidíš, zákon nie je vôbec hlúpy ani v tomto smere, pretože umožňuje riešit problémy v bytovom dome podľa potreby bytového domu. U nás maju balkóny všetci vlastníci bytov, takže tento problém neexistuje. Balkón a lodžie však nie sú zaradené v zákone ani ako nebytové priestory, nie sú ani spoločné časti, ani spoločné zariadenia. Zakon iba stanovuje, že sa do podlahovej plochy sa pre potreby zákona o bytoch nezaratavajú balkóny a lodžie. Nič nebráni zo zákona teda tomu, aby si to riešila tak, ako to riešiš a pritom si rešpektovala záujmy vlastníkov bytov, ktorí balkón nemajú. Na druhej strane musiš uznať,že individuálne opravy, iba dobrovoľym činom vlastníka bytov, by bola pre bytový dom katastrofa. Keď nie teraz, tak za desiatku rokov určite.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Aj ja súhlasím s tebou, ale každopádne by vyžadovalo dať do zákona, že v prvom rade je vlastník za svoj balkon zodpovedný a nie správca, ani predseda a nevylučovať ho z plochy bytu ako to interpretovala p. Jurčáková. Určiť povinnosť mesačnej platby FO-balkón bez kompromisov a odsúhlasovaní.
Ľudia čakajú len na to aby našli niečo, čo im uľahčí ich povinnosti v tomto smere a "sprosto" to zneužívajú.V dome, kde pripadá na každý byt rovnaký počet balkonov je to ideálne, avšak tam, kde balkon niekto nemá je týmto veľmi znevýhodnený.

Na rodinnom dome si nikto nedovolí nechať spadnuť vlastný balkon na hlavu.
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

slavica Pozri príspevok
Aj ja súhlasím s tebou, ale každopádne by vyžadovalo dať do zákona, že v prvom rade je vlastník za svoj balkon zodpovedný a nie správca, ani predseda a nevylučovať ho z plochy bytu ako to interpretovala p. Jurčáková. Určiť povinnosť mesačnej platby FO-balkón bez kompromisov a odsúhlasovaní.
Ľudia čakajú len na to aby našli niečo, čo im uľahčí ich povinnosti v tomto smere a "sprosto" to zneužívajú.V dome, kde pripadá na každý byt rovnaký počet balkonov je to ideálne, avšak tam, kde balkon niekto nemá je týmto veľmi znevýhodnený.

Na rodinnom dome si nikto nedovolí nechať spadnuť vlastný balkon na hlavu.
Slavka, neviem, ale zo zákona nijako nevyplýva, že správca alebo predseda je zodpovedný stav balkónov. Zodpovednosť je jednoznačne na strane vlastníkov. Zrejme si mala na mysli individuálnu zodpovednosť vlastníka konkrétneho bytu. Súhlasím s najagom, ak by tieto opravy realizovali vlastníci individuálne, bolo by to prinajmenšom nestetické ale hlavne neodborné a nebezpečné. Nehovoriac o tom, že by stavebné úrady mali s takouto realizáciou problém napr. nezladenie farieb - zmena vzhľadu budovy a t.ď. Preto si myslím, že zákon v tomto smere nie je zlý, naopak správne balkóny vylúčil z podlahovej plochy bytu. Riešení ohľadom financovania opráv balkónov je viac ako by sme čakali, napr. stretol som sa aj s prípadom, že sa schválili opravy balkónov a majiteľom bytov, ktoré balkóny nemajú sa vyplatila z fondu zodpovedajúca čiastka. Napr. u nás máme odsúhlasený príspevok na balkóny vo výške 100 Sk za mesiac a tak podobne. Ako hovorím je to na vlastníkoch, zákon predsa nemôže riešiť každú špecifickú vec osobitne.
Naposledy upravil majkii : 26.02.09 at 22:36
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

majkii Pozri príspevok
Slavka, neviem, ale zo zákona nijako nevyplýva, že správca alebo predseda je zodpovedný stav balkónov. Zodpovednosť je jednoznačne na strane vlastníkov. Zrejme si mala na mysli individuálnu zodpovednosť vlastníka konkrétneho bytu. Súhlasím s najagom, ak by tieto opravy realizovali vlastníci individuálne, bolo by to prinajmenšom nestetické ale hlavne neodborné a nebezpečné. Nehovoriac o tom, že by stavebné úrady mali s takouto realizáciou problém napr. nezladenie farieb - zmena vzhľadu budovy a t.ď. Preto si myslím, že zákon v tomto smere nie je zlý, naopak správne balkóny vylúčil z podlahovej plochy bytu. Riešení ohľadom financovania opráv balkónov je viac ako by sme čakali, napr. stretol som sa aj s prípadom, že sa schválili opravy balkónov a majiteľom bytov, ktoré balkóny nemajú sa vyplatila z fondu zodpovedajúca čiastka. Napr. u nás máme odsúhlasený príspevok na balkóny vo výške 100 Sk za mesiac a tak podobne. Ako hovorím je to na vlastníkoch, zákon predsa nemôže riešiť každú špecifickú vec osobitne.
Majkii stale ste obaja nepochopili, že mne nejde o to aby sa balkóny robili hala bala. Zvýraznila som to niekoľkokrát, že zákon bolo treba smerovať tak, aby bol tento fond na balkóny povinný, tak ako je povinná záloha na teplo, alebo vodu, s tým rozdielom , že sa nerozučtováva. Takto by to bolo oveľa spravodlivejšie. A to, že za balkon zodpovedá správca a predseda to doslova povedala p. Jurčáková v predposlednej lampárni, pozri si to. Vieš títo tvorcovia zákona hraju falošnú hru a pred správcami ako sú bytové družstvá sa nie najferovajšie vyjadrujú o SVB a naopak pred SVB pochlebuju SVBčkam a hodnotia zle bytové...mala som to možnosť osobne počuť. Tak sa ani nedivím, že o realite ako takej vedia len od stola. Takže moj záver z tejto debaty je FO domu, FO balkon !
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

slavica Pozri príspevok
Majkii stale ste obaja nepochopili, že mne nejde o to aby sa balkóny robili hala bala. Zvýraznila som to niekoľkokrát, že zákon bolo treba smerovať tak, aby bol tento fond na balkóny povinný, tak ako je povinná záloha na teplo, alebo vodu, s tým rozdielom , že sa nerozučtováva. Takto by to bolo oveľa spravodlivejšie. A to, že za balkon zodpovedá správca a predseda to doslova povedala p. Jurčáková v predposlednej lampárni, pozri si to. Vieš títo tvorcovia zákona hraju falošnú hru a pred správcami ako sú bytové družstvá sa nie najferovajšie vyjadrujú o SVB a naopak pred SVB pochlebuju SVBčkam a hodnotia zle bytové...mala som to možnosť osobne počuť. Tak sa ani nedivím, že o realite ako takej vedia len od stola. Takže moj záver z tejto debaty je FO domu, FO balkon !
Slavka, ja som tú lampáreň nevidel a p. Jurčákovú nepoznám, takže neviem čo tvrdila a čo nie. určite sa ale zhodneme, že za stav balkónov majú zodpovednosť vlastníci. Ja si myslím, že riešiť zákonom zriadenie ďalšieho fondu opráv je nezmysel. Ide o špecifickúá vec, ktorú si majú vyriešiť vlastníci. zákon im to nezakazuje, naopak im to umožňuje. Ja si ani neviem predstaviť, ako by sa zadefinovalo čo je balkón resp. loggia. čo bude jeho súčasťou? Zábradlie a dlažba? Nostná doska a podhľady bude súčasťou balkóna alebo obv. plášta? steny loggie budú súčasťou obvodového plášťa alebo balkóna?. Konkrétny príklad. vlastníci si schvália zateplenie obvodového plášťa z FO-domu, zateplenie stien loggii bude hradené z FO-domu alebo z FO-Balkóna? Porucha statiky nostnej dosky, ktorá je neoddeliteľne spojená s obv. pláštom, bude hradená z FO-domu, alebo z FO-balkóna? Zavedením FO-balkńa by vzniklo viac otázok, čo by bolo viac ako kontraproduktíne.
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

slavica Pozri príspevok
Takže moj záver z tejto debaty je FO domu, FO balkon !
Plne s tebou súhlasím a dokoca by som to rozšírila. V starších domoch sa už začínajú aj rekonštrukcie rozvodov v šachte /plyn, teplá a studená voda, odpad/. Myslím, že na toto by sa mal tvoriť FO jednotne za každý byt - teda nie od plochy bytu, veď rozvody v šachte sú rovnaké, či je to garsónka alebo 4-izbový byt.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Majkii myslím, že to zbytočne kombinuješ, keď sa zatepľuje je to kompletná rekonštrukcia, tam sa nerieši čo z čoho. Ano v tej prvej vete som rada, že sa zhodujeme a malo byt to byť absolutna samozrejmosť tak ako keď si kupiš dom s balkonom a staráš sa oň. Ale nevšimol si si tú vychytralosť vlastníkov, kde čakajú len na to, že niekto sa mu o to postará? A toto teraz docielili. nech sa stará správca a predseda. Preboha mne by ani len nenapadlo čakať, že balkon na ktorý si výjdem, ktorý mám rada preto, že sa necitim ako v krabici, na ktorom si možem posedieť a dať kávu je spoločnou časťou a zariadením domu...a ja si počkám až schátra a nech mi ho opravia. Teraz keď už polovica ľudí má balkony urobené?...no nič nechcem rozputavať znova polemiku, ale jednoznačne si dohodneme pravidlá na zhromaždení tak ako to bude najlepšie pre nás vlastníkov. To hovorim za domy ktoré poznám, no neručím za tie, kde sa nikdy nedohodnu

Len tým, že by bol na tento učel vytvorený povinný osobitný fond by sa predišlo zbytočným špekuláciam a balkony by sa riešili v dome ako celok a samozrejme so všetkými technickými zabezpečeniami. nemuseli by si to robiť svojpomocne. Aj tí ktorým sa vyplatili peniaze ako píšeš si to predsa urobili sami a nevieš ručiť za kvalitu toho čo urobili- tak ako? Stale sme sa asi nepochopili, že nám ide o to isté, len riešenia nie sú domyslené.
Naposledy upravil Halli : 27.02.09 at 09:37
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Martasch Pozri príspevok
Plne s tebou súhlasím a dokoca by som to rozšírila. V starších domoch sa už začínajú aj rekonštrukcie rozvodov v šachte /plyn, teplá a studená voda, odpad/. Myslím, že na toto by sa mal tvoriť FO jednotne za každý byt - teda nie od plochy bytu, veď rozvody v šachte sú rovnaké, či je to garsónka alebo 4-izbový byt.
Ďakujem za podporu Marti, tých problémov s bytovými domami je čím ďalej viac a je fakt, že všeličo by sa malo riešiť inak. V tých rozvodoch to už nevidím tak jednoznačne pomer fond/byt, lebo tam si nikto nebude opravovať napr. odtokovu rúru do kanalizácie sám v svojom byte ... to by nemdopadlo dobre...ale to už by som neriešila rozdielnymi platbami. Aj keď máš pravdu, že sú všade rovnaké. Máloktoré domy však maju na také veľké rekonštrukcie ušetrené na FO a tak veľakrát sme sa napr. na okna na schodištiach, na dvere, na strechu skladali rovným dielom a nereiešili sme plochy bytov, proste to bolo treba a slúži to všetkým. Ak by sa začalo o tom špekulovať, bolo by sto názorov a nič by sa neriešilo. Tu je jednoznačné, že to potrebuje každy, balkon bohužiaľ nie vždy každý má aj keď by určite chcel. Takže budem rada,ak sa bude v domoch riešiť veľa problém dohodou a nie vyhrážaním sa, kto je za to , alebo ono zodpovedný a zákon nebude podporovať tých, čo vedia len o svojich právach, ale nie o svojich povinnostiach.
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

ahojte, chcela by som sa opýtať. Mám trojizbový byt a mám strašnú plieseň na balkóne. Nemôžem si ho opraviť, nakoľko tá plieseň je podmienená susedom nadomnou. Keď si to opravím, tak mi to bude plesnieť znova. Teda moja otázka znie, kto zodpovedá za tento stav - ja ako vlastník si to musím zabezpečiť alebo SBD by to malo dať dokopy. Chodíme tam ako na hodiny klavíru a po roku sa s tým nič zatiaľ neurobilo a mne už dochádza trpezlivosť a sused nadomnou je v zahraničí - poraďte.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Na balkónoch sa zo spoločného fondu musí opraviť to, čo si nemôže vlastník opraviť sám. Viem si natrieť zábradlie, viem si vymeniť dlažbu, neviem vymeniť plechy zvonku, lebo tam bez lešenia nedočiahnem, neviem podoprieť balkón zvážený pod normu bez zásahu do vzhľadu domu a do balkónov dolných susedov.

Rada darujem aspoň jeden balkón - mám ich štyri - hlavne ten rožný vyčnievajúci do dvoch ulíc, na ktorý sa bojím chodiť a vôbec ho nepoužívam. Stavebný úrad rozhodol, že pre zvažovanie sa musia všetky rožné balkóny podoprieť. V dome s tým súhlasíme len traja najviac dotknutí vlastníci (ďalšie tri byty majú zvážené balkóny málo). Oni s tým nesúhlasia, ani keby som časť zaplatila - vraj by to bolo nebezpečné pre možné vyšplhanie sa po stĺpe ... to by ste sa čudovali, čo všetko si vedia navymýšľať. A mne sa zvažujú všetky - vraj celý veniec je chybne urobený.
Viem, že balkóny sú výhodou, ale majú aj nevýhody. Prvá v dome som mala vymenené plastové okná, ale aj tak mám najchladnejší byt. Zateplovať - iba zvnútra, nik nechce prispieť. Aj tak je na všetkému vine štát, lebo všetci majú malé dôchodky.

Som za to, aby sa do fondu platilo od plochy balkónov, ale iba jeden fond.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

cowboyka Pozri príspevok
ahojte, chcela by som sa opýtať. Mám trojizbový byt a mám strašnú plieseň na balkóne. Nemôžem si ho opraviť, nakoľko tá plieseň je podmienená susedom nadomnou. Keď si to opravím, tak mi to bude plesnieť znova. Teda moja otázka znie, kto zodpovedá za tento stav - ja ako vlastník si to musím zabezpečiť alebo SBD by to malo dať dokopy. Chodíme tam ako na hodiny klavíru a po roku sa s tým nič zatiaľ neurobilo a mne už dochádza trpezlivosť a sused nadomnou je v zahraničí - poraďte.
No a máme to tu...kto je za to zodpovedný? Nuž prečítala si si správca, predseda a ...................nakoniec vlastník, ktorý to ma v paži. Takže sa musíš sťažovať, nahanať správcu aby zvolal schodzu, apelovať na ludí, že sa majú poskladať na neporiadneho suseda, lebo keď on bude už mať opravený balkon z vašich peňazí a vrati sa zo zahraničia byt preda za pekné prachy s novým krásnym balkonom a pojde do rodinného domu, kde ho ani nenapadne, že by si nechal zatekať a plesnivieť balkón.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Mária27 Pozri príspevok
Som za to, aby sa do fondu platilo od plochy balkónov, ale iba jeden fond.
Majka a myslíš, že ak bude len jeden fond pri tom čo píšeš akí sú tam ludia, že sa rozhodnú riešiť práve balkóny? Však ak sused nemá balkon tak bude chcieť radšej okná na schodišti. Ten fond mal byť výlučne na balkony, ak nebude stačiť doplní sa vkladom vlastníkov do potrebnej výšky, keď to už bude situácia vyžadovať a nebude použiteľný na nič iné... Ale bude slúžiť len a len pre tento účel.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať