Zavrieť

Porady

účtovanie PHM

Mala by som ešte jednu otázku, ak auto bolo kúpené 9.5. v Nemecku, pridelené nové EČV na Slovensku bolo 17.5., môžem dať do nákladov nákup PHM napr. z 13.5.?

vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    balala je offline (nepripojený) balala

    balala
    ahoj, to je dobrá otázka. ja mám podobný problém, kúpili sme auto v zahraničí, už sa používa, má vybavený techničák ale slovenský ešte nie, sú s tým niekde nejaké problémy. už ho mám zaradené v majetku, a chcem sa opýtať, či účtovný odpis za jeden mesiac, kým sa vybaví vodičák a aj ostatné náklady bude nedaňový. ale zrejme hej.

    zzuzana je offline (nepripojený) zzuzana

    zzuzana
    ja nemám s týmto skúsenosti, vieš som začínajúca účtovníčka, ale vybavovanie TP bolo bez problémov. Neviem sa ešte vyjadriť k daň. odpisom, preto by som bola rada, keby sa do tejto porady zapojili aj ostatný.
    Auto, ktoré sme my kúpili, bolo v jednom mesiaci kúpené aj prihlásené tu na Slovensko, čiže všetko prebehlo v jednom mesiaci.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.