Zavrieť

Porady

Daňový bonus v ČR a SR

Chcel by som sa opýtať, či neviete niekto, či je možné, aby som ja ak pracujem v ČR uplatňoval bonus na deti v ČR a manželka je zamestnaná a podpíše vo vyhlásení, že si bude uplatňovať bonus na deti v SR. Je možné čerpať bonus v dvoch krajinách? Ja si myslím, že či je to v rozdielnych krajinách ale rozhodujúce je, že daňový bonus na dieťa v prípade podania daňového priznania si môže uplatniť len jeden z manželov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chanell je offline (nepripojený) chanell

    chanell
    Akosi mi úplne nie je jasná tvoja otázka.

    V zásade platí, že daňový bonus poberá len jeden z rodičov.

    A v daňovej legislatíve ČR existuje daňový bonus???????

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nevolá sa to priamo daňový bonus - ale Daňové zvýhodnenie na vyživované dieťa pre rok 2008 vo výške 10 680Kč ročne.
    S uplatnením DB v ČR aj na Slovensku som sa ešte nestretla.
    Ak tvoj príjem presiahne /vrátane príjmov zo zahraničia/ presiahne 6-násobok min.mzdy a na Slovensku podáš DP, máš nárok na DB na Slovensku, ak dieťa splňa podmienky nezaopatreného dieťaťa.
    Vyplýva mi z toho, ak si uplatníš daňové zvýhodnenie na dieťa v ČR, zníži sa ti zaplatená daň.
    Keďže s ČR máme metodu zápočtu - daň zaplatenú v ČR si započítaš s daňovou povinnosťou na Slovensku - vyjde ti na Slovensku nedoplatok dane, ktorý sa ti ale skompenzuje s daňovým bonusom priznaným na Slovensku.

    Ak už bol schválený krízový balíček a aj pre rok 2008 bude možné uplatniť metodu vyňatia príjmov z ČR - bude to o niečom inom.

    Čiže ak by si uplatňoval daňový bonus pri podaní DP na Slovensku manžel - nevidím v tom problém.

    Ak manželka, ktorá má príjmy len zo SR - neviem ...
    Naposledy upravil veronikasad : 28.02.09 at 13:32

    Daňový bonus v ČR a SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.