Zavrieť

Porady

a zase koeficient

prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim poradte mi znova> surneeeeeeeeee!!!!!!!!!!!dakujem!!!!!!!!!!

prenajimame budovu aj platcom aj neplatcom, ale najom vsetkym fakturujeme bez dph, dalej im fakturujeme energie tiez bez dph, lebo aj nam ich fakturuju bez dph, jedine co im fakturujeme s dph su ostatne sluzby, ktore s najmom nesuvisia, ako napriklad upratovanie, tlac, zapozicanie miestnosti, a potom este fakturujeme ale nie nasim najomcom ale inym odberatelom prace na projektoch tiez s dph.

na vstupe potrebujem kratit dph s takych veci, ktore sa tykaju najmu, napr. toaletny do spolocnych priestorov a pod., je to fakt strasne malicko veci, ale aj tak musim zrejme pocitat koeficient,
ale absolutne sa neviem z toho vysomarit. Podla zakona to precitat viem, ale prakticky som z toho somarik.




mam napr. dosle fa
1.fa na vstupe za neviemco co s najmom nesuvisi 5000.- dph 950.-
2.fa za toaletny / teda budem kratit 3000.- dph 570.-

a mam vysle fa
1. fa za najom 3000.- bez dph
2. fa za energie 2000.- bez dph
3. fa za upratovanie 500.- dph 95.-
4. fa za ulozenie koberca 2000.- dph 380.-

ako vypocitam koeficient?
Ak som to pochopila spravne, tak pri jeho vypocte vychadzam len z vyslych faktur, cize ho vypocitam ako
500+2000 / 3000+2000+500+2000

alebo som to pochopila zle?
za kazdu dobru radu vopred straaaaaaaaasne dakujem
Naposledy upravil schreiterka : 26.06.05 at 19:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.