Zavrieť

Porady

SZČO a faktúry v cudzej mene

Chcem sa spýtať či je nejaké zamedzenie ohľaom vystavovania FA v cudzej mene pre tuzemského odberateľa. Ako potom túto FA evidovať v JU v cudzej mene s prepočtom aktuálnmeho kurzu?
Naposledy upravil McMarti : 09.07.04 at 07:43
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ekonomko je offline (nepripojený) Ekonomko

    Ekonomko
    pokial viem nie je mozes vystavit aj vo vatikanskej mene ale ak faktura podlieha DPH musis vycislit DPH v SKK dnom dodania a ucto hovori ze vedies v slov mene takze aj to musis v konecnom dvosledku prepocitat dnom uskutocxnenia ucto pripadu

    Aňa je offline (nepripojený) Aňa

    unavená zmenami zákonov Aňa
    Presne tak a najlepšie by bolo vo fa uviesť cenu v slovenskej mene, kurz a prepočítaná mena, tej ktorej krajiny.

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Súhlasím s Aňou, suma musí tam byť faktúrovaná v slovenskej mene a kurzom prepočítať na cudziu menu.

    korela888 je offline (nepripojený) korela888

    účtovník korela888
    Mal by som otázočku v akom kurze robím úhradu faktúry dodávateľskej keď zaúčtujem ju v kurze podľa daňovej povinnosti kurz NBS. V akom kurze robím úhradu??? Lebo softvér mi úhradu automaticky preráta na kurz ku dňu dodania, vzhľadom k tomu že podniakteľ je platiteľ DPH. Ako to zapísať do faktúry???? Pretože z pokladne odpíšem peniaze v kurze NBS v deň úhrady a tam mi vznikne rozdiel. Aký kurz tam mám použiť pri úhrade.... ???

    dakujem

    SZČO a faktúry v cudzej mene

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.