Zavrieť

Porady

Základne imanie - zaúčtovanie

Zdravím Vás poraďáci,

účtujem v Money S3 a mám problém so zaúčtovaním základného imania.

Postupovala som presne podľa Money S3 a jeho nastavení. ZI mám zaúčtované takto :

ID - Splatenie ZI Predpis - 353 / 411
Úhrada ID do pokladnice - 211 / 353

A to je všetko. Je to správne, alebo mi niečo chýba ? Lebo teraz mám na účte 411 sumu - 200 000 Sk.

Z pokladnice čerpám nákup materiálu a nákup služieb, čiže stav pokladnice sa znižuje, no na 411 je stale -200 000 a potom mi nevychádza Aktiva a Pasiva.... v čom mám chybu ? Prosím poraďte, čo som spravila zle. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    ZI je zaúčtované správne. Aj to, že čerpanie z pokladne ho neovplyvňuje, nemá to chybu. ZI musí zostať nezmenené, aj keď vyčerpáš celú pokladňu, alebo naopak, prijmeš do nej ľubovoľnú sumu. Čerpanie je na nákladových účtoch a to sa vráti do súvahy v podobe zaúčtovania hospodárskeho výsledku. Neviem, ako to vyzerá v Money, ale v hlavnej knihe museli pribudnúť na strane aktív aspoň náklady a v súvahe hospodársky výsledok. Tieto by to mali vyrovnať.
    Ahoj,
    ja mám taktiež problém v Money S3 v tom,že mi to už nejde zaúčtovať do pokladnice,dala som si úhrady,ale nevidim to tam v uct.denniku.
    Este mam otazku: ked mám novú firmu,čiže mala by som si vytvoriť zač.účet súvahový na účte 701 v uzav.operaciach,takže tých 200.000,-Sk si mám dať normálne na 211/701? a ešte plus vytvoriť ZI cez Interný doklad?
    -pri zakladaní spoločnosti vznikli náklady vo výške 18.500,-Sk,ale ešte zo 17.12.2007,ktoré boli hradené v hotovosti jednej fy,ako mám toto zaúčtovať a s akým dátumom? Kedže s.r.o.vznikla 9.1.2008.
    Ďakujem.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Prečo to nejde v Money, to neviem, lebo ho nepoznám. V novej firme sa účty neotvárajú proti 701, lebo ešte nemala KS na 702. Účtuje sa najprv 353/411, potom 221, alebo 211/353 a napokon úhrada výdavkov, spojených so založením spoločnosti 518,538/211. Ak sú väčšie, ako 50 tis. Sk, tak sa aktivujú 041/623 a zaraďujú 011/041. Nevadí, že sú z roku 2007. Spoločnosť sa stáva subjektom a účtovnou jednotkou až 9.1.08 a oprávnené súvisiace výdaje spoločníkov pred jej vznikom je podľa § 64, 11, ods.1, písm.j a 125, ods. 1, písm a Obch.zákonníka povinná uhradiť. Deň účtovného prípadu nie je deň ich výdaja, ale deň ich predloženia prvému valnému zhromaždeniu na schválenie, ale malo by to byť v zápisnici, že to orgán spoločnosti schválil.

    Základne imanie - zaúčtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.