Zavrieť

Porady

oprava DPH po daňovej kontrole

Poprosím o pomoc skúsenejších, nakoľko som sa s takýmto problémom sama ešte nestretla...Fy je mesačným platcom DPH, v mesiaci máj 2008 sme podali daňové priznanie k DPH...kde za tento mesiac sme mali iba DPH na vstupe vo výške 457.679 Sk, tzn. mali sme NO...Daňový úrad nám tento mesiac skontroloval a rozhodli sa, že DPH vo výške 6.827 Sk neuznajú a tak nám aj tú DPH uhradili - 450.852 Sk...ja mám v účtovníctve pôvodné hodnoty...tzn. na 343200-analytika pre vstup mám dph z fa vo výške 457.679 Sk aj pri preúčtovaní na 343300 - analytika pre VDP alebo NO mám 457.679 Sk...a teraz k 31.12.2008 mi na 343300 robí rozdiel tých 6.827 Sk viac oproti tomu, čo by mi mal DÚ ešte zaplatiť na NO....kam s tým rozdielom? nemám predstavu ako ho odúčtovať? Pomôžte prosím...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronika713 je offline (nepripojený) veronika713

    veronika713
    asi na troch prijatých fa nebolo uvedené DIČ našej firmy, tak nám to vyhodili....dôvod je v takomto prípade dôležitý?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    veronika713 Pozri príspevok
    asi na troch prijatých fa nebolo uvedené DIČ našej firmy, tak nám to vyhodili....dôvod je v takomto prípade dôležitý?
    To ste sa mohli dohodnúť , že to dáte doplniť od dodávateľa hneď už aj pri kontrole . Nedalo sa ?
    človiečik Vladimír Ozimý
    veronika713 Pozri príspevok
    Poprosím o pomoc skúsenejších, nakoľko som sa s takýmto problémom sama ešte nestretla...Fy je mesačným platcom DPH, v mesiaci máj 2008 sme podali daňové priznanie k DPH...kde za tento mesiac sme mali iba DPH na vstupe vo výške 457.679 Sk, tzn. mali sme NO...Daňový úrad nám tento mesiac skontroloval a rozhodli sa, že DPH vo výške 6.827 Sk neuznajú a tak nám aj tú DPH uhradili - 450.852 Sk...ja mám v účtovníctve pôvodné hodnoty...tzn. na 343200-analytika pre vstup mám dph z fa vo výške 457.679 Sk aj pri preúčtovaní na 343300 - analytika pre VDP alebo NO mám 457.679 Sk...a teraz k 31.12.2008 mi na 343300 robí rozdiel tých 6.827 Sk viac oproti tomu, čo by mi mal DÚ ešte zaplatiť na NO....kam s tým rozdielom? nemám predstavu ako ho odúčtovať? Pomôžte prosím...

    548/343 zaúčtujete neuznanie DPH. Osobne si nemyslím že by sa to nedalo riešiť. Jedno IČ DPH

    veronika713 je offline (nepripojený) veronika713

    veronika713
    čo sa dá na to povedať? jedine,tak chceli pristúpiť na uznanie, že v ďalšom zdaňovacom - dobropisy a nové fa...ale to sme sa nevedeli dohodnúť zase s dodávateľom...no komplikácie strašné - presne tak - len kvôli jednému DIČ....ďakujem pekne za rady...ale ešte otázočka, 548 mi ovplyní základ dane ako normálny náklad?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Neuznaná dph na účte 548 bude nedaňový náklad.

    Vy ste mohli mať odpočet, len ste nedodržali všetky požiadavky na obsah faktúry ....
    (čo tiež považujem za veľmi byrokratické)

    Dph zúčtovaná na účte 548 môže byť daňovým nákladom iba v prípade, že zo zákona nie je nárok na odpočet (napr. Dph pri obstaraní auta kateg. M1)

    veronika713 je offline (nepripojený) veronika713

    veronika713
    myslela som si, ale radšej sa opýtam, ako mám urobiť chybu...a v daňovom priznaní sa mi kde to číslo premietne...?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    veronika713 Pozri príspevok
    myslela som si, ale radšej sa opýtam, ako mám urobiť chybu...a v daňovom priznaní sa mi kde to číslo premietne...?
    V daňovom priznaní sa toto číslo už nepremietne nikde.

    Vy ste si uplatnili (viacej) ako Vám daňovú úrad uznal. Vyška neuznanej Dph je v účtovníctve na účte 343,Vy ju odúčtujete na 548 .
    Pohľadávka na účte 343 s titutu podaného daňového priznania sa odúčtovaním zníži a prijatím vrátky NO z DU to bude vysporiadané .

    veronika713 je offline (nepripojený) veronika713

    veronika713
    čiže v DP to nemusím uvádzať ako pripočitateľnú položku? pýtam sa preto,lebo sme sa bavili o tom, že je to nedaňový náklad...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    veronika713 Pozri príspevok
    čiže v DP to nemusím uvádzať ako pripočitateľnú položku? pýtam sa preto,lebo sme sa bavili o tom, že je to nedaňový náklad...
    ak v jednej téme sa bavíme o DPH aj DP- dani z príjmu, treba formulovať otázku presnejšie.
    Takže v DP to bude trvalo pripoč.položka - uved to medzi ostatné v TAB A na str.4.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    veronika713 Pozri príspevok
    čiže v DP to nemusím uvádzať ako pripočitateľnú položku? pýtam sa preto,lebo sme sa bavili o tom, že je to nedaňový náklad...
    Veronika, ja som si predstavila daňové priznanie k Dph. Preto som tak odpovedala. (ospravedlňujem sa)

    V DP k dani z príjmov sa to premietne v r. 130. V tabuľke A- str.4 v r. 14.

    veronika713 je offline (nepripojený) veronika713

    veronika713
    ospravedlňujem sa, nenapadlo ma, že to pomiešame...ja som myslela na daňové priznanie - daň z príjmov, vy na DPH...ale už mi je všetko jasné, tak nejak som to aj chcela spraviť...každopádne veľmi, veľmi, veľmi pekne ďakujem za pomoc...zostávam s pozdravom...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.