Zavrieť

Porady

paušálne výdavky+náhrady za použ. auta

Ak si podnikateľ uplatňuje paušálne výdavky 40%, môže si k tomu počítať aj náhrady za používanie auta Alebo v tých 40% sú už všetky výdavky zahrnuté, a ako výdavky sú už len odvody do poisťovní Vopred ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    katka1605 Pozri príspevok
    Ak si podnikateľ uplatňuje paušálne výdavky 40%, môže si k tomu počítať aj náhrady za používanie auta Alebo v tých 40% sú už všetky výdavky zahrnuté, a ako výdavky sú už len odvody do poisťovní Vopred ďakujem za odpoveď
    Paušálne výdavky si vypočítaš ako 40 /6O/% z príjmov, k Tejto sume si môžeš ešte pripočítať zaplatené odvody do SP a ZP. Nič viac si nemôžeš dať do výdavkov.

    Meggie32 je offline (nepripojený) Meggie32

    Meggie32
    Prosím Vás o radu. Môžem si nejakým iným spôsobom dať do nákladov "cestovné" ... nevedela som, že musím oznámiť daňovému úradu daň z MV, takže ani daňové priznanie na túto daň som nepodávala... ale vlastne na aute som chodila celý čas čo podnikám. Nemôžem si auto požičať? Od manžela, od rodičov...? A platiť im za to nájomné?

    katka1605 je offline (nepripojený) katka1605

    katka1605
    Meggie32 Pozri príspevok
    Prosím Vás o radu. Môžem si nejakým iným spôsobom dať do nákladov "cestovné" ... nevedela som, že musím oznámiť daňovému úradu daň z MV, takže ani daňové priznanie na túto daň som nepodávala... ale vlastne na aute som chodila celý čas čo podnikám. Nemôžem si auto požičať? Od manžela, od rodičov...? A platiť im za to nájomné?
    skús si pozrieť odpovede na tomto linku: http://www.porada.sk/t17643-p2-zasa-...podnikani.html

    paušálne výdavky+náhrady za použ. auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.