Zavrieť

Porady

doklady k danovemu priznaiu

Dobrý večer. Chcem sa opýtať, ako dokladovať nárok na vyplatenie daňového bonusu v DP z príjmov zo závislej činnosti, ak manželka je živnostníčka a manžel mal príjem cez 60 tis.Sk. Zamestnávateľ DB nevyplácal. Stačí doložiť nejaké čestné prehlásenie alebo ako? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    majkito Pozri príspevok
    Dobrý večer. Chcem sa opýtať, ako dokladovať nárok na vyplatenie daňového bonusu v DP z príjmov zo závislej činnosti, ak manželka je živnostníčka a manžel mal príjem cez 60 tis.Sk. Zamestnávateľ DB nevyplácal. Stačí doložiť nejaké čestné prehlásenie alebo ako? Dakujem.
    priložíš kópie rod. listov detí na ktoré si uplatňuješ DB. Ak dieťa ukončilo povinnú školskú dochádzku, tak aj potvrdenie o návšteve školy (stredná, alebo vysoká)

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    majkito Pozri príspevok
    Dobrý večer. Chcem sa opýtať, ako dokladovať nárok na vyplatenie daňového bonusu v DP z príjmov zo závislej činnosti, ak manželka je živnostníčka a manžel mal príjem cez 60 tis.Sk. Zamestnávateľ DB nevyplácal. Stačí doložiť nejaké čestné prehlásenie alebo ako? Dakujem.
    http://www.porada.sk/t78253-prilohy-k-dp-b.html
    http://www.porada.sk/685700-post16.html

    majkito je offline (nepripojený) majkito

    majkito
    Dakujem za radu. A ak si uplatňujem nárok na DB len 1 alebo 2 mesiace, podmienky mám splnené, manžel vtedy nepoberal DB?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    majkito Pozri príspevok
    Dakujem za radu. A ak si uplatňujem nárok na DB len 1 alebo 2 mesiace, podmienky mám splnené, manžel vtedy nepoberal DB?
    Prečo si uplatňuješ len na 1 alebo 2 mesiace? Kópie troch tlačív platia aj na jeden mesiac:
    kópia rodného listu alebo potvrdenie z ÚPSVaR o poberaní rodinných prídavkov alebo
    potvrdenie o návšteve školy...

    majkito je offline (nepripojený) majkito

    majkito
    Zdravím všetkých poraďakov. Potrebovala by som poradiť v tomto: zamestnanec mal v roku 2009 príjmy zo závislej činnosti tu na Slovensku, od mája pracuje v zahraničnej firme ako zamestnanec /má platené odvody a dane tam/.Musí si robiť daňové typu A u nás? Zatiaľ vďaka...

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    majkito Pozri príspevok
    Zdravím všetkých poraďakov. Potrebovala by som poradiť v tomto: zamestnanec mal v roku 2009 príjmy zo závislej činnosti tu na Slovensku, od mája pracuje v zahraničnej firme ako zamestnanec /má platené odvody a dane tam/.Musí si robiť daňové typu A u nás? Zatiaľ vďaka...
    Ak je rezidentom SR tak si musí priznať u nás celosvetové príjmy.

    majkito je offline (nepripojený) majkito

    majkito
    To musím ešte zistiť, či je rezidentom SR. Trvalý pobyt má zrejme u nás, no ináč je celý 3/4 roka v práci vTaliansku.

    majkito je offline (nepripojený) majkito

    majkito
    Moc som z toho nevyšla, podľa mňa asi nie je rezidentom SR.Má síce trvalý pobyt v SR, ale nezdržiava sa tu. Mal by si potom daňové poriešiť v Taliansku? Hm... kto by sa s Talianmi dorozumel,keď niekedy človek nevyjde na jednu rovinu ani s našimi daňovníkmi... Zatiaľ dík...

    doklady k danovemu priznaiu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.