Zavrieť

Porady

Vzájomné vysporiadanie pohľadávok a záväzkov

:-D
Ak máme neuhradené nejaké DF a my tejto firme vystavíme faktúru presne na sumu zodpovedajúcej neuhradeným fa, ako to zaúčtujem v ALFE (ide o jednostranný zápočet)?


Cez interné doklady, ako keď mám od nejakej firmy fa aj dobropis?A s dátumami ako sú uvedené na našej fa?

Ďakujem
Usporiadat
JanaF JanaF

JanaF je offline (nepripojený) JanaF

Zajtra bude lepsie...:)
Nepoznam alfu, ale kompenzacie VF a DF sa robia cez interny doklad. 321/311 S datumom, ku ktoremu si urobila zapocet pohladavok a zavazkov. Nezavisi to od datumu faktury, ale od datumu zapocitania(kompenzacie).
Naposledy upravil JanaF : 29.06.05 at 10:09
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ja robím zápočet takýchto faktúr interným dokladom 321/311.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
ZuzanaP
Ak máme neuhradené nejaké DF a my tejto firme vystavíme faktúru presne na sumu zodpovedajúcej neuhradeným fa, ako to zaúčtujem v ALFE (ide o jednostranný zápočet)?


Cez interné doklady, ako keď mám od nejakej firmy fa aj dobropis?A s dátumami ako sú uvedené na našej fa?

Ďakujem
Zuzka ja v ALFE robím zápočty cez peňažný denník: Interné doklady
cez príjem uhradím pohľadávku svoju a cez výdaj uhradím záväzok a robím to dňom ku dňu vystavenia jednostranného zápočtu.

Ahoj
0 0
slnko slnko

slnko je offline (nepripojený) slnko

Ja v programe ALFA nevystavujem na zápočet ID. Vojdem do evidencie záväzkov a pohľadávok, vyberiem príslušný záväzok a pohľadávku, dám "Oprav" a "Pridaj úhradu" a napíšem uhradené zápočtom dňa... V knihe záväzkov aj pohľadávok je to potom vidieť, že je to uhradené zápočtom, je tam presná evidencia a je to jednoduchšie.
Oprava: tento príspevok nie je správny, takto sa dá započítať faktúra s dobropisom. Zápočet záväzkov a pohľadávok treba urobiť cez ID, aby sa dostali v peňažnom denníku aj do príjmov a výdavkov.
Naposledy upravil slnko : 11.05.06 at 23:32
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
slnko
Ja v programe ALFA nevystavujem na zápočet ID. Vojdem do evidencie záväzkov a pohľadávok, vyberiem príslušný záväzok a pohľadávku, dám "Oprav" a "Pridaj úhradu" a napíšem uhradené zápočtom dňa... V knihe záväzkov aj pohľadávok je to potom vidieť, že je to uhradené zápočtom, je tam presná evidencia a je to jednoduchšie.
Tak isto započítavam aj faktúru s dobropisom.
to je síce pekné.. ale je to podľa zákona o účtovníctve, teda postupoch? :-) tam je vhodnejší ten interný doklad...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Podla mna je spravne, ked sa urobi zapocet cez interny doklad (ja uctujem cez ucet 395) alebo cez pokladnu.
321/395
395/311
alebo 321/211
211/311
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

durisovad
Podla mna je spravne, ked sa urobi zapocet cez interny doklad (ja uctujem cez ucet 395) alebo cez pokladnu.
321/395
395/311
alebo 321/211
211/311
Lenže zadávateľ otázky účtuje v JU
Pekný večer...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Manual
Lenže zadávateľ otázky účtuje v JU
Pekný večer...
Ospravedlnujem sa, ale z toho, ze zadavatel otazky uctuje v ALFE som nevedela vydedukovat, ze sa jedna o jednoduche uctovnictvo.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
slnko
Ja v programe ALFA nevystavujem na zápočet ID. Vojdem do evidencie záväzkov a pohľadávok, vyberiem príslušný záväzok a pohľadávku, dám "Oprav" a "Pridaj úhradu" a napíšem uhradené zápočtom dňa... V knihe záväzkov aj pohľadávok je to potom vidieť, že je to uhradené zápočtom, je tam presná evidencia a je to jednoduchšie.
Tak isto započítavam aj faktúru s dobropisom.
Áno ide o jednoduché účtovníctvo. Cez tie interné doklady je v príručke príklad na vysporiadanie faktúry a dobropisu, ale nie na došlú a vydanú faktúru.

Slnko a daňováci, čo hovorili na ten tvoj postup. Vidí sa mi jednoduchší ako cez interné doklady.
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Súhlasím so slnkom ja to robím presne tak isto
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
slnko
Ja v programe ALFA nevystavujem na zápočet ID. Vojdem do evidencie záväzkov a pohľadávok, vyberiem príslušný záväzok a pohľadávku, dám "Oprav" a "Pridaj úhradu" a napíšem uhradené zápočtom dňa... V knihe záväzkov aj pohľadávok je to potom vidieť, že je to uhradené zápočtom, je tam presná evidencia a je to jednoduchšie.
Tak isto započítavam aj faktúru s dobropisom.
Podľa môjho názoru ty kedˇvysporiadaš pohľadávky a záväzky len v knihe došlých a odoslaných faktúr, potom tu úhradu ako dostaneš do peňažného denníka podľa postupov účtovania by to tam malo byť ako príjem ovplyv.základ dane a aj pri došlých ako výdavok ovplyv.základ dane.

Ahoj
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Ked robím zápočet, tak to robím presne tak isto ako keby to bola úhrada v hotovosti,ale namiesto čísla VPD alebo PPD dám skratku ZAP to znamená, že je to zápočet a riadne zaúčtujem v PD. Ja síce nemám ALFU neviem či to je technicky možné v tomto programe, ale mne sa to v mojom programe dá urobiť.
0 0
Venja Venja

Venja je offline (nepripojený) Venja

Dobré ránko,

Ja mám podobný problém a som v tomto úplný nováčik, preto Vás prosím o radu. Účtujem v PÚ. Obchodujeme s ČR, takže faktúru, ktorú som vystavila v Sk odberateľ prepočítal nejakým kurzom na Čk. Po započítaní záväzkov a pohľadávok máme ešte zvyšný rozdiel uhradiť. (záväzky sme mali vyššie ako pohľadávky). Čo s tým? Ako to mám účtovať a kde všade to mám evidovať?A čo kurzové rozdiely?
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Venja
Dobré ránko,
Ja mám podobný problém a som v tomto úplný nováčik, preto Vás prosím o radu. Účtujem v PÚ. Obchodujeme s ČR, takže faktúru, ktorú som vystavila v Sk odberateľ prepočítal nejakým kurzom na Čk.
Neplatí náhodou, že sa môžu započítavať záväzky a pohľadávky len ak sú v rovnakej mene?

OPRAVA. Asi som v omyle, skúste sa pozrieť na môj príspevok na ďalšej strane.
Naposledy upravil JanaSys : 01.07.05 at 13:28
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Pozri Obchodný zákonník § 362
Naposledy upravil liba2 : 30.06.05 at 11:00 Dôvod: Korigujem svoj príspevok. Nepochopila som, že ide o to ako to urobiť v Omege. Ja som omegáčka 2 mesiace, ešte neviem poradiť. Ďak.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Korigujem svoj príspevok. Nepochopila som, že ide o to ako to urobiť v Omege. Ja som omegáčka 2 mesiace, ešte neviem poradiť. Ďak.
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Rúbalová Renáta
Podľa môjho názoru ty kedˇvysporiadaš pohľadávky a záväzky len v knihe došlých a odoslaných faktúr, potom tu úhradu ako dostaneš do peňažného denníka podľa postupov účtovania by to tam malo byť ako príjem ovplyv.základ dane a aj pri došlých ako výdavok ovplyv.základ dane.

Ahoj
Ja v JU v peňažnom denníku zaúčtujem zápočet cez nepeňažné operácie aj príjem aj výdaj. Ale účtujem v MRP, tak neviem či to má aj Alfa.
0 0
laura laura

laura je offline (nepripojený) laura

Ćhcela by som sa spýtať, či sa dá robiť aj jednostranný zápočet, teda či môžem klientovi zaslať len oznámenie, že som započítala moju faktúru s jeho a zvyšnú časť faktúry doplatím, alebo musia súhlasiť obidve strany so zápočtom. Ak môžem spraviť aj jednostranný, poprosila by som aj zákon, ktorý to upravuje.


Ďakujem
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Ja myslím, že by mal byť obojstranný súhlas.
0 0
Oldi Oldi

Oldi je offline (nepripojený) Oldi

Venja
Dobré ránko,

Ja mám podobný problém a som v tomto úplný nováčik, preto Vás prosím o radu. Účtujem v PÚ. Obchodujeme s ČR, takže faktúru, ktorú som vystavila v Sk odberateľ prepočítal nejakým kurzom na Čk. Po započítaní záväzkov a pohľadávok máme ešte zvyšný rozdiel uhradiť. (záväzky sme mali vyššie ako pohľadávky). Čo s tým? Ako to mám účtovať a kde všade to mám evidovať?A čo kurzové rozdiely?
A s čím to započítavate ? Prosím upresnite...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať