Zavrieť

Porady

prijem zo zamestnania + asistent postihnuteho

Zdravim,

chcem sa opytat ake tlacivo a aky postup je pri vyplnati priznania, ked okrem prijmu zo zamestnania som mal prijem aj od sukromnej osoby (ZŤP), za osobnu astistenciu. + Som aj menil pracu od 1.7. a bol som studentom VŠ do 31.8. no proste sa v tom nevyznam.
Vdaka za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    janci218 Pozri príspevok
    Zdravim,

    chcem sa opytat ake tlacivo a aky postup je pri vyplnati priznania, ked okrem prijmu zo zamestnania som mal prijem aj od sukromnej osoby (ZŤP), za osobnu astistenciu. + Som aj menil pracu od 1.7. a bol som studentom VŠ do 31.8. no proste sa v tom nevyznam.
    Vdaka za odpoved
    - podávaš DP typ B
    Naposledy upravil mzdarka renca : 09.03.09 at 10:14

    zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

    zltalienka
    Ahojte, chcem sa spýtať sú pokuty za to, keď sa osobný asistent neprihlásil na daňovom úrade? Ak áno, v akej výške?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    zltalienka Pozri príspevok
    Ahojte, chcem sa spýtať sú pokuty za to, keď sa osobný asistent neprihlásil na daňovom úrade? Ak áno, v akej výške?
    áno, ak sa neprihlásil v lehote 30 dní, DÚ má právo vyrúbiť pokutu v min. výške 2000,-Sk, neviem koľko je to teraz v €

    zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

    zltalienka
    Vďaka za odpoveď Renča, a čo v prípade, keď SZČO začal vykonávať činnosť osobného asistenta, (čiže nemal povinnosť sa prihlásiť na DÚ) ale živnosť ukončil a ponechal si len os. asistenciu. Mal sa po ukončení živnosti prihlásiť na DÚ? Ak áno, je to treba urobiť dodatočne?
    Vďaka za odpovede.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    zltalienka Pozri príspevok
    Vďaka za odpoveď Renča, a čo v prípade, keď SZČO začal vykonávať činnosť osobného asistenta, (čiže nemal povinnosť sa prihlásiť na DÚ) ale živnosť ukončil a ponechal si len os. asistenciu. Mal sa po ukončení živnosti prihlásiť na DÚ? Ak áno, je to treba urobiť dodatočne?
    Vďaka za odpovede.
    Mal povinnosť, aj keď mal živnosť, aj po nej (v prípade, ak by osobnú asistenciu začal vykonávať až po zrušení živnosti) ohlásiť na DÚ, že vykonáva aj osobnú asistenciu.
    Treba to ohlásiť na DÚ dodatočne, ak to ešte neurobil.

    holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

    holubička1
    mzdarka renca Pozri príspevok
    Mal povinnosť, aj keď mal živnosť, aj po nej (v prípade, ak by osobnú asistenciu začal vykonávať až po zrušení živnosti) ohlásiť na DÚ, že vykonáva aj osobnú asistenciu.
    Treba to ohlásiť na DÚ dodatočne, ak to ešte neurobil.
    A ak má živnosť a tiež osobnú asistenciu, na živnosť má skutočné náklady môže si na os uplatniť 40% výdavky?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Aj ja som najskôr odpovedala, že môže, ale ako to potom dá do DP, keď je tam možnosť buď paušál, alebo skutočné výdavky? Podľa mňa si paušál nemôže kombinovať so skutočnými výdavkami, aj keď sú obe činnosti iného druhu.

    mgm je offline (nepripojený) mgm

    živnostník mgm
    Nám to bolo povedané na školení a potvrdila som si to aj na DÚ. Zo živnosti /r. 2/ sme dali skutočné výdavky a do r. 6 - činnosť, ktorá nie je živnosťou ... sme dali pauš. výdavky /40 %/

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    mgm Pozri príspevok
    Nám to bolo povedané na školení a potvrdila som si to aj na DÚ. Zo živnosti /r. 2/ sme dali skutočné výdavky a do r. 6 - činnosť, ktorá nie je živnosťou ... sme dali pauš. výdavky /40 %/
    Ako potom dotyčný vyplní DP? Označí, alebo neoznačí výdavky percentom podľa §6 ost. 1 a 2?

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    mgm Pozri príspevok
    Nám to bolo povedané na školení a potvrdila som si to aj na DÚ. Zo živnosti /r. 2/ sme dali skutočné výdavky a do r. 6 - činnosť, ktorá nie je živnosťou ... sme dali pauš. výdavky /40 %/
    V tom prípade ste dostali na daňovom úrade nesprávnu informáciu. Podľa § 6 ods. 10 ZDP sa pri príjmoch podľa § 6 ods. 1 a 2 uplatňujú percentuálne výdavky z úhrnu príjmov (t.j. musíte sa rozhodnúť, či si uplatníte skutočné výdavky, alebo percentuálne). Kombinácia percentuálnych výdavkov a skutočných výdavkov je možná len pri súbehu príjmov z § 6 ods. 1 a 2 ZDP s príjmami z prenájmu nehnuteľnosti podľa § 6 ods. 3 ZDP.

    mgm je offline (nepripojený) mgm

    živnostník mgm
    Ďakujem za info, takže musíme urobiť opravne DP. Nechcela som nikoho zneistiť, preto svoj príspevok radšej mažem
    Naposledy upravil mgm : 15.03.09 at 13:40

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.