Zavrieť

Porady

Fa za mobil - problem! Hilfe!

Prosim, poradte mi! SZCO pouziva mobil svojej matky, vzhladom na to, ze je na ciernej listine mobilneho operatora za byvale resty. Akym sposobom si moze fa za tel. uplatnit do nakladov, operatora zmenit nechce, nechce prist o tel. cislo. Je platitelom DPH, co s tym? Mohol by uzavriet s matkou zmluvu o vypozicke podla obc. zakonnika? Dakujem priatelia!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Akosi celkom nechápem .... ak je na čiernej listine, asi o číslo už prišiel . Alebo nie?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    babenko1 . To mi v noci "došlo", ale zaťal sa net a už som nemohla zmeniť príspevok. Keď je možná zmluva o prenájme auta od súkromnej osoby , mohla by sa spraviť zmluva o prenájme tel.linky? Alebo by s tým musel operátor súhlasiť? Ale DPH by sa i tak nedalo využiť na odpočet predpokladám.

    NKI je offline (nepripojený) NKI

    NKI
    Otazka, ale znie, ak by si mohol uplatnit vydavky za fa do nakladov, tak preco nie do odpoctu DPH? Ja fakt neviem... Co mu zakazuje uzavriet zmluvu o vypozicke, ak su fa za telefon uhradzane, zaujima to mobil. operatora?

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    myslím, že zml.o bezplatnom vypožičaní by išla, ale fa od mob.oprátora určite nebude splňať náležitosti dokladu pre odpočet DPH. To by musela matka byť platitelom DPH a refakturovať.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    eviketa
    myslím, že zml.o bezplatnom vypožičaní by išla, ale fa od mob.oprátora určite nebude splňať náležitosti dokladu pre odpočet DPH. To by musela matka byť platitelom DPH a refakturovať.
    Matka by musela byť SZČO, a refakturovať mu celú fa aj s DPH, čiže by musela byť platiteľom DPH, a DPH odvádzať DÚ. No a samozrejme by museli mať zmluvu medzi sebou. A je problém si vyrovnať všetky resty voči mobilnému operátorovi a mať čistý chodník za sebou?! Veď to mi pripomína tunely - a to píšem ešte opatrne!

    NKI je offline (nepripojený) NKI

    NKI
    ondrejvla
    Matka by musela byť SZČO, a refakturovať mu celú fa aj s DPH, čiže by musela byť platiteľom DPH, a DPH odvádzať DÚ. No a samozrejme by museli mať zmluvu medzi sebou. A je problém si vyrovnať všetky resty voči mobilnému operátorovi a mať čistý chodník za sebou?! Veď to mi pripomína tunely - a to píšem ešte opatrne!
    Dakujem vsetkym! K poslednym dvom vetam - to neriesim, viem, ze existuje aj ina, schodnejsia cesta, skusim presvedcit!

    Fa za mobil - problem! Hilfe!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.