Zavrieť

Porady

Prenájom nehnuteľnosti - náklady

Zdravím Vás všetkých a prosím o radu - prenajímam byt v osobnom vlastníctve, minulý rok som v ňom vymenil okná v hodnote asi 90000 SK. Poraďte, ako túto sumu dostať do nákladov - naraz alebo ju možno dávať po častiach aj vo viacerých rokoch po sebe.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    Silvo28 Pozri príspevok
    Zdravím Vás všetkých a prosím o radu - prenajímam byt v osobnom vlastníctve, minulý rok som v ňom vymenil okná v hodnote asi 90000 SK. Poraďte, ako túto sumu dostať do nákladov - naraz alebo ju možno dávať po častiach aj vo viacerých rokoch po sebe.
    treba si uvedomiť jednú vec. Pokiaľ nemáte byť v obchodnom majetku to znamená o ňom neúčtujete vo svojom účtovníctve potom technické zhodnotenie súkromného majetku nemôže byť nikdy daňový výdavok na účely zákona o dani z príjmov
    Iná vec je ak by sme to špecifikovali ako opravu, potom výdavky na opravu ak súvisia priamo s prenájmom je možné uznať za daňový výdavok

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Silvo28 Pozri príspevok
    Zdravím Vás všetkých a prosím o radu - prenajímam byt v osobnom vlastníctve, minulý rok som v ňom vymenil okná v hodnote asi 90000 SK. Poraďte, ako túto sumu dostať do nákladov - naraz alebo ju možno dávať po častiach aj vo viacerých rokoch po sebe.
    Výmena okien nie je technickým zhodnotením bytu. Uplatňuješ si vo výdavkoch v tom roku, v ktorom sa výmena uskutočnila
    človiečik Vladimír Ozimý
    veronikasad Pozri príspevok
    Výmena okien nie je technickým zhodnotením bytu. Uplatňuješ si vo výdavkoch v tom roku, v ktorom sa výmena uskutočnila
    ja neviem posúdiť či áno alebo nie pretože neviem aké tam boli okná a aké dal namontovať. ak napríklad zmenil celkový raz bytu napr. tým že zväčšil priestor pre okná vybúraním alebon niečo také je to technické zhodnotenie. ak ide o klasickú výmenu platí čo som povedal...ide o opravu a je to daňový výdavok.

    Prenájom nehnuteľnosti - náklady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.