Zavrieť

Porady

dotacia na lúku

Vie mi niekto poradit,ked robim účtovnictvo tomu kto robí na stavbe, má na to živnost,zaroven dostal dotáciu od štátu na lúku-alebo polnohospodársku pôdu o ktorú sa ma teraz starat.co je dotácia-Je to jeho prijem,alebo to vobec nezahrnujem do učtovnictva?môžem zahrnut vydavky ktoré mal pri obrábani tejto pôdy,alebo len tie ktoré sú spojene s prácov na stavbe-čize jeho živnostou. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    lulinka10001 Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradit,ked robim účtovnictvo tomu kto robí na stavbe, má na to živnost,zaroven dostal dotáciu od štátu na lúku-alebo polnohospodársku pôdu o ktorú sa ma teraz starat.co je dotácia-Je to jeho prijem,alebo to vobec nezahrnujem do učtovnictva?môžem zahrnut vydavky ktoré mal pri obrábani tejto pôdy,alebo len tie ktoré sú spojene s prácov na stavbe-čize jeho živnostou. dakujem
    je to dotácia ktorá sa zahrnie do zákldu dane na základe reálne vynaložených výdavkov so starostlivosťou o pôdu, takže ak je to dotácia na rok 2008 a náklady boli vynaložené tak potom je to zdaniteľný príjem ak je to dotácia na rok 2009 a náklady budú vynaložené v roku 2009 potom jednoznačne ako nedaňový príjem roku 2008 a zdaniteľný príjem roku 2009
    ak dobre rozumiem.bolo to v roku 2008.prijem je cela dotácia,alebo len tá čast ,ktorá bola realne spotrebovaná-výdavok vynaložený na obrabanie tejto pody za rok 2008.takze ak minul napr.30000, dotácia bola 100000.hruby príjem je 30 000???????????????????? len mi to niekto potvrdte,aby som náhodou neurobila chybu
    Naposledy upravil lulinka10001 : 12.03.09 at 15:02 Dôvod: aby mi niekto odpisal

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.