Zavrieť

Porady

Podnikateľ zákazka živnostníci.

Ahoj poráďáci! Mohli by ste poradiť s problémom a to: Podnikateľ FO dostal zákazku na služby inštalovanie sanitárnej techniky. Na tieti služby poveril iného živnostníka, ktorý ich bude výkonávať s inými živnostníkmi. Tento podnikateľ vlastní osobné vozidlo nezahrnuté v majetku firmi a chce ho vypožičiavať na tieto služby živnostníkom. Moja otázka je ako si bude toto vozidlo účtovať podnikateľ ak ho vypožičiava a ako si to bude účtovať živnostník, ktorý ho bude využívať na tieto služby. Je to možné??? Čo budú máť v nákladoch a čo majú viesť.
A tak isto je to aj s ubytovaním. Môže podnikateľ si dať do nákladov ubytovanie, ktoré bude preplácať týmto živnostníkom za akých podmienok a či je to možné. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    astensova
    Ahoj poráďáci! Mohli by ste poradiť s problémom a to: Podnikateľ FO dostal zákazku na služby inštalovanie sanitárnej techniky. Na tieti služby poveril iného živnostníka, ktorý ich bude výkonávať s inými živnostníkmi. Tento podnikateľ vlastní osobné vozidlo nezahrnuté v majetku firmi a chce ho vypožičiavať na tieto služby živnostníkom. Moja otázka je ako si bude toto vozidlo účtovať podnikateľ ak ho vypožičiava a ako si to bude účtovať živnostník, ktorý ho bude využívať na tieto služby. Je to možné??? Čo budú máť v nákladoch a čo majú viesť.
    A tak isto je to aj s ubytovaním. Môže podnikateľ si dať do nákladov ubytovanie, ktoré bude preplácať týmto živnostníkom za akých podmienok a či je to možné. Ďakujem
    To znamená, že má uzatvorenú službu o sprostredkovaní, áno? Ak si chce účtovať svoje vozidlo, nezahrnuté do podnikania, musí si podať na DÚ priznanie k dani z MV, zaplatiť dane a účtovať cez koeficient. Nemá nárok na PHM, vedie si evidenciu o jazdách. Zároveň uzatvorí v zmluve o dielo dovetok, že budú používať jeho motorové vozidlo,ŠPZ..., ktoré im on bude faktúrovať, cena za 1 km napr. 18,- Sk. Na základe počtu km z knihy jázd si prepočíta koeficientom výpočet za náhrady PHM, podľa spotreby v TP a kilometrovné, myslím, že ešte je to stále 6,20 Sk/km. O tejto téme tu už bolo viackrát písané, daj si hľadať - motorové vozidlo nezahrnuté* a nájdeš tam viac diskusii na túto tému. Je tam aj prilepený vzor pre výpočet, dokonca aj ja som tam jeden prikladala, ktorý bol doslova polopatický.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    astensova
    Ďakujem a ešte môže preplácať ubytovanie?? Za akých podmienok
    Samozrejme, že môže, ale musí to mať stanovené v zmluve!!! Potom im on fakturuje ubytovanie, ktoré preplatil, nemôže to mať predsa na svoje náklady, len v tom prípade, že tam bude mať stanovené, že on uhradí ubytovanie dodávateľa napr. v sume 250,- Sk/noc a oni mu budú o túto sumu krátiť cenu diela. Ale myslím si, že čistejšie je refakturovať.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Nechcem byt zla, ale cele mi to zavana spekulaciou. Ak podnikatel nema na zakazku cas, preco ju neposunie ludom, ktori to urobit chcu a vedia? Nebolo by to jednoduchsie?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    durisovad
    Nechcem byt zla, ale cele mi to zavana spekulaciou. Ak podnikatel nema na zakazku cas, preco ju neposunie ludom, ktori to urobit chcu a vedia? Nebolo by to jednoduchsie?
    No veď hej, o tom je obchod. Ty spavíš zmluvu s odberatelom napr. za 100,- a Ty si zoženieš niekoho čo robotu nemá a on to pre Teba spraví za 80,-
    A všetko je v poriadku. Aj o tom je život a zvlášť teraz "kto z koho"
    Pekný večer želám...

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Manual
    No veď hej, o tom je obchod. Ty spavíš zmluvu s odberatelom napr. za 100,- a Ty si zoženieš niekoho čo robotu nemá a on to pre Teba spraví za 80,-
    A všetko je v poriadku. Aj o tom je život a zvlášť teraz "kto z koho"
    Pekný večer želám...
    Ved ja viem, ze dnes ide predovsetkym o to "kto z koho", ale akosi sa mi to nepaci. Moje heslo je "zi a nechaj zit" a do toho mi taketo pocinanie akosi nepasuje.
    No, ale to neznamena, ze by som sa pokusala ludi menit alebo vychovat, len som si tu tak povzdychla.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    durisovad
    Ved ja viem, ze dnes ide predovsetkym o to "kto z koho", ale akosi sa mi to nepaci. Moje heslo je "zi a nechaj zit" a do toho mi taketo pocinanie akosi nepasuje.
    No, ale to neznamena, ze by som sa pokusala ludi menit alebo vychovat, len som si tu tak povzdychla.
    Plne s Tebou súhlasím, ale skutočnosť je taká aká je. Všetko je o šikovnosti a možno aj o troche šťastia...
    Pekný večer...

    Podnikateľ zákazka živnostníci.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.