Zavrieť

Porady

Názory na šrotovné - plánujete využiť tento príspevok na kúpu nového vozidla?

sprievodca CR Rakúsko,
mimoriadne aktuálna téma - dnes som si obehla najznámejších predajcov MV - všade "šóry" a robia sa poradovníky - k okamžitému odberu nie je nič v ponuke, treba čakať minimálne 2-3 mesiace,
podľa všetkého by táto situácia mohla zapríčiniť pokles cien ojazdených vozidiel -
táto kvázi pomoc je v konečnom dôsledku výhodná najmä pre predajcov MV z hľadiska vyčistenia od výbehových typov -
aké sú vaše názory?
Usporiadat
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Ja hej, ak by som zaplatil za auto iba to srotovne a vlada ten zbytok Inak na taky luxus nemam, aby som zosrotoval, co mi jazdi v pohode a vybral vsetky moje uspory na poondiate auto, co uz v den kupy strati min 15 % -20 % svojej hodnoty.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
7lienka 7lienka

7lienka je offline (nepripojený) 7lienka

Myslím, že keď to budú môcť využiť aj firmy(živnostníci), tak nech pustia nejakú omrvinku aj pre obyčajných smrtelníkov.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
šrotovné sa týka len osobných MV -
ak staršie MV vlastní firma - môže sa nové zakúpiť len ako firemné
detto platí u súkromných osôb

najväčší úžitok / resp ušetrené peniažky / budú mať tí, ktorí si plánovali kúpiť nové auto, mali na ňho našetrené a na dvore im stojí stará embucha - prípadne iná verzia staršieho MV

pre iné skupiny "kupcov" / vlastniacich staré MV / žiadna výhoda
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Téma sa tvári ako nenápadný prieskum výrobcu resp. predajcu....teda aspoň mne sa tak tvári
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Téma sa tvári ako nenápadný prieskum výrobcu resp. predajcu....teda aspoň mne sa tak tvári
uf
ja mám 20 ročné auto a zvažovala som uplatnenie šrotovného - ale ako to obraciam zo všetkých strán, oplatí sa mi kúpiť cca 5 ročné / mám zálusk na opel zafiru / a starinku dať obyčajne zošrotovať alebo na ND
0 0
Čučoriedka 5 Čučoriedka 5

Čučoriedka 5 je offline (nepripojený) Čučoriedka 5

Ahojte a poraďte. Mám starú škodovku. Chcem ju dať zašrotovať a kúpiť si konečne niečo nové. Len sa niviem rozhodnúť akú značku auta kúpiť ???
Rozmýšlam nad Škoda - Fábia, Opel Corsa, Fiat Punto, Peugeot 206.
Čo je podľa Vás najlepšie ???
Ď. za radu.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
podelíte sa o skúsenosť resp názor?
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

Čučoriedka 5 Pozri príspevok
Ahojte a poraďte. Mám starú škodovku. Chcem ju dať zašrotovať a kúpiť si konečne niečo nové. Len sa niviem rozhodnúť akú značku auta kúpiť ???
Rozmýšlam nad Škoda - Fábia, Opel Corsa, Fiat Punto, Peugeot 206.
Čo je podľa Vás najlepšie ???
Ď. za radu.
Z tých menovaných je podľa mňa najlepší výber Fabia 1.4 16V 77kW.
Pokiaľ veľa jazdíš, tak 1.9TDI.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Prilepšia si "šrotovacie" firmy (vrakoviská). Už teraz obchádzajú predajcov, aby s nimi podpísali exkluzívne zmluvy ...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
hanelie Pozri príspevok
uf
ja mám 20 ročné auto a zvažovala som uplatnenie šrotovného - ale ako to obraciam zo všetkých strán, oplatí sa mi kúpiť cca 5 ročné / mám zálusk na opel zafiru / a starinku dať obyčajne zošrotovať alebo na ND
Za šrotovné sa dá kúpiť auto max. 6 mesiacov staré s max. 6000 najazdenými km, takže žiadne 5-ročné...
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
hanelie Pozri príspevok
mimoriadne aktuálna téma - dnes som si obehla najznámejších predajcov MV - všade "šóry" a robia sa poradovníky - k okamžitému odberu nie je nič v ponuke, treba čakať minimálne 2-3 mesiace,
podľa všetkého by táto situácia mohla zapríčiniť pokles cien ojazdených vozidiel -
táto kvázi pomoc je v konečnom dôsledku výhodná najmä pre predajcov MV z hľadiska vyčistenia od výbehových typov -
aké sú vaše názory?
" Všade šóry a robia sa poradovníky" tak to teda gratulujem tomuto výmyslu,vraciame sa do roku 1974 - atď rokov? Ja som toho mala dosť vtedy. toto sme chceli???
za takú cenu nech si šrotovné nechajú, podľa mňa mali tie peniaze použiť lepšie, tam kde skutočne chýbajú.takéto hospodárenie nás dostane o pár rokov na úroveň ako je v Maďarsku. Zo spoločného sa ľahko rozdáva.Kúpa nového auta je najhoršia investícia. Je poburujúce, že v zdravotníctve na liečenie nie sú peniaze, zober do špitálu pomaly aj obväzy , striekačky, zožeň lieky, na onkológii umierajú detičky a rozdávajú sa peniaze na kúpu auta. Zbláznil sa tento svet, alebo čo sa deje??? Alebo som vadná ja???
Nerozumiem!!!!
Cila
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

ROBIN111 Pozri príspevok
Z tých menovaných je podľa mňa najlepší výber Fabia 1.4 16V 77kW.
Pokiaľ veľa jazdíš, tak 1.9TDI.
Odhliadnuc od temy srotovneho, jednoznacne Peugeot. Skodovky sa kradnu, navyse Fabia je furik. Fiat nic moc, Opel ani nahodou. Peugeot je pomerne v pohode.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misomiso Pozri príspevok
Odhliadnuc od temy srotovneho, jednoznacne Peugeot. Skodovky sa kradnu, navyse Fabia je furik. Fiat nic moc, Opel ani nahodou. Peugeot je pomerne v pohode.
Odhliadnuc od témy :

Dôvody ???? Koľko ľudí , toľko .......

Okrem Fábie , samozrejme ........to je škodoavka , nie auto

Dá sa povedať : " prečo by som mal jazdiť Trabantom , keď môžem jazdiť ..."


Juraj - majiteľ Fiat 2,O B 16 V 144 k

P.S. :
OZAJ - šrotovné nemienim tohto roku využiť
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Mam relativne nove auto, 3rocny leasing, z toho 2 roky uz splatene, koeficient navysenia 1,0... Tak som spokojna, nemam co riesit. Mimochodom Fabia - a ziaden furik , mam dost dobru vybavu. Ine by som vzhladom na ceny v servisoch, poistne, ceny nahradnych dielov a na to, ze som zena bez chlapa a pod. ani nechcela.

Suhlasim s nazorom, ze auto nie je investicia, ale spotreba. Kto na to nema, nech nekupuje - su aj ine priority, najmä v dnesnej dobe. Neschvalujem hura system - ked stat dava, tak berme.

Podobne je to aj so zacatim zivnosti. Bez urazky - ale denne tu velke mnozstvo ludi kladie otazky ohladom zacatia zivnosti z dovodu moznosti ziskania prispevku - podla vsetkeho im ide len o ten prispevok - nakolko z otazok je zrejme, ze nemaju ani sajnu o tom, co podnikanie obnasa, v akej oblasti chcu podnikat ("to je jedno, len nech sa im z tej nenavratnej dotacie ujde"), o legislative nehovoriac...

Srotovne aj tu: http://www.porada.sk/t106336-p2-srotovne.html
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ozaj - len ma tak napadlo - co tak prispevok na noveho psa, ak stareho odovzdate do utulku? Podporili by sa chovatelia psov. (Znamemu vrhla sucka, tak trocha lobbujem)
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
misomiso Pozri príspevok
Ozaj - len ma tak napadlo - co tak prispevok na noveho psa, ak stareho odovzdate do utulku? Podporili by sa chovatelia psov. (Znamemu vrhla sucka, tak trocha lobbujem)


Preco do utulku? V kafilerii vyrabaju zo starych psov krmivo pre mlade psy.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

Cila Pozri príspevok
" Všade šóry a robia sa poradovníky" tak to teda gratulujem tomuto výmyslu,vraciame sa do roku 1974 - atď rokov? Ja som toho mala dosť vtedy. toto sme chceli???
za takú cenu nech si šrotovné nechajú, podľa mňa mali tie peniaze použiť lepšie, tam kde skutočne chýbajú.takéto hospodárenie nás dostane o pár rokov na úroveň ako je v Maďarsku. Zo spoločného sa ľahko rozdáva.Kúpa nového auta je najhoršia investícia. Je poburujúce, že v zdravotníctve na liečenie nie sú peniaze, zober do špitálu pomaly aj obväzy , striekačky, zožeň lieky, na onkológii umierajú detičky a rozdávajú sa peniaze na kúpu auta. Zbláznil sa tento svet, alebo čo sa deje??? Alebo som vadná ja???
Nerozumiem!!!!
Cila
...no asi by bolo lepšie prepustiť tych pár desaťtisíc ľudí zo všetkých automobiliek:-)..viem, že zdravotníctvo je prvoradé, zdravie je len jedno, ale zdravotníctvo nič neprodukuje a nalievaním peňazí ho nezachránime.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
bobino38 Pozri príspevok
...no asi by bolo lepšie prepustiť tych pár desaťtisíc ľudí zo všetkých automobiliek:-)..viem, že zdravotníctvo je prvoradé, zdravie je len jedno, ale zdravotníctvo nič neprodukuje a nalievaním peňazí ho nezachránime.
... keď vyjdem z tejto úvahy, tak dobre - podporme ich. Aby sme ich však vedeli podporiť, prepusťme radšej viacnásobne párdesaťtisíc ľudí z neautomobiliek. Tých netreba podporiť. Títo potom zo svojej podpory budú si priplácať na zdravotníctvo, a ešte veľa ďalších vecí. Otázka je, kto si bude môcť potom dovoliť kupovať tie autá, resp. načo im budú (keď budú chýbať ostatné základné, oveľa dôležitejšie veci).
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Za šrotovné sa dá kúpiť auto max. 6 mesiacov staré s max. 6000 najazdenými km, takže žiadne 5-ročné..
jožko, veď ja to viem, preto píšem, že sa mi neoplatí zameriavať sa na šrotovné - / lebo plán vymeniť auto je aktuálny ,
0 0
Čučoriedka 5 Čučoriedka 5

Čučoriedka 5 je offline (nepripojený) Čučoriedka 5

Ahojte, a ďakujem za tip.
Prajem príjemný pracovný deň ; a maturantom veľa šťastia a pevné nervy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať