Zavrieť

Porady

služby poskytnuté colnou deklaráciou

Slovenský platiteľ DPH fakturuje slovenskému platiteľovi DPH služby poskytnuté colnou deklaráciou alebo colné poplatky s DPH. Je táto fakturácia správna ak sa uvedené služby vzťahujú k vývozu tovaru /t.j. do tretích štátov/?napr. pri fa za služby poskytnuté colnou deklaráciou je priložená kópia JCD tovaru do Bulharska.Nevzťahuje sa na tieto služby §47 ods.6 oslobodenie???

Za vaše príspevky ďakujem a prajem pekný deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    alexaneta
    Slovenský platiteľ DPH fakturuje slovenskému platiteľovi DPH služby poskytnuté colnou deklaráciou alebo colné poplatky s DPH. Je táto fakturácia správna ak sa uvedené služby vzťahujú k vývozu tovaru /t.j. do tretích štátov/?napr. pri fa za služby poskytnuté colnou deklaráciou je priložená kópia JCD tovaru do Bulharska.Nevzťahuje sa na tieto služby §47 ods.6 oslobodenie???

    Za vaše príspevky ďakujem a prajem pekný deň
    Ja sa stretávam s dokladmi za služby colného deklaranta (pri dovoze tovaru) u mojich klientov, a neúčtujú svoju cenu s DPH.

    eskoes je offline (nepripojený) eskoes

    eskoes
    Zdravím Vás, chcem sa opýtať k uvedenej téme: Ak poskytujem colné služby (deklaráciu) sú tieto od DPH oslobodené v zmysle ktorého §? A boli tieto služby oslobedené aj podľa starého zákona 289/1995 podľa nejakého §? Za prípadné odpovede vopred ďakujem, veľmi by ste mi pomohli.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Slovenský prepravca vykonal prepravu do Švajčiarska pre iného slovenského podnikateľa. Vo Švajčiarsku ( nie je členom EÚ) platil diaľničné a colné poplatky. Tieto vzniknuté výdavky si chce prepravca vyžiadať od slovenského podnikateľa. Má ich účtovať s DPH alebo bez dane? Vopred ďakujem za odpovede.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    abel Pozri príspevok
    Slovenský prepravca vykonal prepravu do Švajčiarska pre iného slovenského podnikateľa. Vo Švajčiarsku ( nie je členom EÚ) platil diaľničné a colné poplatky. Tieto vzniknuté výdavky si chce prepravca vyžiadať od slovenského podnikateľa. Má ich účtovať s DPH alebo bez dane? Vopred ďakujem za odpovede.
    Ja to posuniem aj do srandičiek, len si ma niekto všimnite
    Monika Kováčová
    abel Pozri príspevok
    Ja to posuniem aj do srandičiek, len si ma niekto všimnite
    Dobre si urobila...
    Uvedené poplatky ak boli súčasťou zmluvy o preprave fakturujeme bez DPH - služby spojené s vývozom tovaru.
    Monika Kováčová
    eskoes Pozri príspevok
    Zdravím Vás, chcem sa opýtať k uvedenej téme: Ak poskytujem colné služby (deklaráciu) sú tieto od DPH oslobodené v zmysle ktorého §? A boli tieto služby oslobedené aj podľa starého zákona 289/1995 podľa nejakého §? Za prípadné odpovede vopred ďakujem, veľmi by ste mi pomohli.
    § 47
    Oslobodenie od dane pri vývoze tovaru a služieb odstavec 6 Oslobodené od dane sú služby vrátane prepravných a s nimi súvisiacich doplnkových služieb, iné ako služby oslobodené od dane podľa § 28 až 41, ktoré sú priamo spojené s vývozom tovaru a s tovarom pod colným opatrením podľa § 18 ods. 2.
    Naposledy upravil Monika Kováčová : 16.02.07 at 13:13

    služby poskytnuté colnou deklaráciou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.