Zavrieť

Porady

platca DPH od 1.3. 2009

prosím o radu : účtujem v JU od 1.3. som sa stala platca DPH.
1. Mám prefakturovať tel. účet do CZ bez DPh, alebo s DPH? Tel. účet je za február (vyhotovenie služby) , Fa bola vyhotovená 3.3. a uhradila som ju 17.3.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    andrea999 Pozri príspevok
    prosím o radu : účtujem v JU od 1.3. som sa stala platca DPH.
    1. Mám prefakturovať tel. účet do CZ bez DPh, alebo s DPH? Tel. účet je za február (vyhotovenie služby) , Fa bola vyhotovená 3.3. a uhradila som ju 17.3.

    Ďakujem
    bez DPH (prenášate daňovú povinnosť do CZ)

    silviad je offline (nepripojený) silviad

    silviad
    Som tiež platca DPH od 03/09. Auto som si kúpil s DPH vtedy ešte ako neplatca na firmu, ale platím splátky dodnes. Ovplyvní to DPH od teraz?
    Vďaka za odpoveď!

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    silviad Pozri príspevok
    Som tiež platca DPH od 03/09. Auto som si kúpil s DPH vtedy ešte ako neplatca na firmu, ale platím splátky dodnes. Ovplyvní to DPH od teraz?
    Vďaka za odpoveď!
    Ak sa nájdete tu, tak ovplyvní (záleží od druhu auta, podnikania a ostatných súvislostí):

    § 55
    Odpočítanie dane pri registrácii platiteľa


    (1) Osoba, ktorá sa stala platiteľom, môže odpočítať daň viažucu sa k majetku, ktorý nadobudla pred dňom, keď sa stala platiteľom, ak tento majetok
    nebol zahrnutý do daňových výdavkov podľa osobitného predpisu27a) v kalendárnych rokoch predchádzajúcich kalendárnemu roku, v ktorom sa stala platiteľom, okrem zásob.Daň pri majetku, ktorý je podľa osobitného predpisu odpisovaným majetkom, 26) platiteľ zníži o pomernú časť dane zodpovedajúcu odpisom; platiteľ, ktorý nie je účtovnou jednotkou, použije pri znížení odpočítateľnej dane postup ako platiteľ, ktorý je účtovnou jednotkou. Platiteľ nemôže odpočítať daň, ak majetok nepoužije na dodávky tovarov a služieb ako platiteľ.

    (2) Platiteľ môže odpočítať daň podľa odseku 1 v rozsahu a za podmienok podľa § 49 až 51.

    ada1602 je offline (nepripojený) ada1602

    ada1602
    Dobrý deň, prosím Vás o radu. SZČO je od 1.3.2009 platiteľ DPH . Dodávateľ mobilný operátor neuviedol na faktúre IČ DPH, dátum dodania je 14.3.2009. Môžem uplatniť odpočet DPH ?

    heluška je offline (nepripojený) heluška

    heluška
    Pani Acsová, mám takýto problém a chcem sa s Vami poradiť, že čo robiť. Mám firmu SZČO - živnosť je už fakticky neaktívna, ale má pohľadávky a záväzky z roku 2007vo vyššej sume, a súdi sa takže kvôli tomu neruší živnosť. Ale problém je ten, že keď tie pohľadávky a záväzky vznikli bola firma platiteľom DPH, teraz však od 1,1,2009 zrušená registrácia na DPH- čiže od01,01,2009 nie je platiteľom, lebo sa robili len nulové priznania. A teraz mi vzniká problém, lebo na základe výsledku súdu pravdepodobne bude zaplatená väčšia časť pohľadávky, určite to bude viac ako 35000,00 €, musíme sa registrovať na platiteľa DPH. a neviem či by to nebolo aj výhodné nakoľko tá DPH bola zaplatená v roku 2007 a takto, keď teraz nie sme platiteľmi DPH, ide mi celá suma pohľadávky aj spolu s DPH do POZD. Prosím, keby ste sa mi vyjadrili, veľmi si vážim Vaše rady.

    Majkas je offline (nepripojený) Majkas

    Majkas
    ada1602 Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím Vás o radu. SZČO je od 1.3.2009 platiteľ DPH . Dodávateľ mobilný operátor neuviedol na faktúre IČ DPH, dátum dodania je 14.3.2009. Môžem uplatniť odpočet DPH ?
    viete na toto niekto prosím odpovedať ?

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    ada1602 Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím Vás o radu. SZČO je od 1.3.2009 platiteľ DPH . Dodávateľ mobilný operátor neuviedol na faktúre IČ DPH, dátum dodania je 14.3.2009. Môžem uplatniť odpočet DPH ?
    Faktúra nespĺňa všetky náležitosti podľa § 71 ods. 2, a preto nie je možné DPH odpočítať. Nie je však problém požiadať mobilného operátora o doplnenie tohto údaja do faktúry a v tom prípade by ste si mohli uplatniť právo na odpočítanie DPH.
    Zatiaľ mám len dobré skúsenosti s doplnením IČ DPH na faktúru a následným zaslaním opraveného dokladu od môjho mobilného operátora.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    alušik Pozri príspevok
    Faktúra nespĺňa všetky náležitosti podľa § 71 ods. 2, a preto nie je možné DPH odpočítať. Nie je však problém požiadať mobilného operátora o doplnenie tohto údaja do faktúry a v tom prípade by ste si mohli uplatniť právo na odpočítanie DPH.
    Zatiaľ mám len dobré skúsenosti s doplnením IČ DPH na faktúru a následným zaslaním opraveného dokladu od môjho mobilného operátora.
    No ja som bola už 3 krát na pobočke T-mobile a furt to mám bez IČ DPH. Ručne to tam dopĺňam.

    platca DPH od 1.3. 2009

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.