Zavrieť

Porady

socialna pomoc

dobry den, chcela by som vas poprosit o radu, v juni tohoto roku mi konci materska dovolenka, po 6tich rokoch , bola som na dvoch materskych po sebe iducich dovolenkach, cize mi konci vlastne rodicovksky prispevok, od svojho terajsieho zamestnanvatela dostanem vypoved k 24.6. 2009, potom idem na urad prace, ale preto ze som bola tak dlho na materskej mi podpora v nezamestnanosti nepatri. Mozete mi poradit ci by som mala narok poberat nieco zo socialnej poistovne, nakolko budem nezamestnana a bez akehokolvek prijmu? existuje nieco asi ako predlzena materska ale tam je to asi tak ze prijem nebudem mat ziaden...... mozete mi poradit ako sa vynajst v tomto obdobi tak aby som nezostala bez prijmu? zamestnat sa u nas na vychode momentalne nemam sancu, manzel pracuje, prosim poradte, viem ze sa da nieco vybavit len neviem ktorou cestou sa uberat a na co mam vlastne narok, nikto vam nic nepovie, myslim na uradoch, clovek sa musi hladat sam, dik
Usporiadat
vila vila

vila je offline (nepripojený) vila

Pozri si UPSVAR, štátne sociálne dávky.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Pri sociálnych dávkach sa posudzuje príjem rodiny, t.j. aj príjem manžela, takže predpokladám, že nárok na sociálne dávky nebude. Zo Sociálnej poisťovne nebudeš mať nárok na nič - SP vypláca plenenia na základe poistenia nie sociálne dávky. Ak má manžel nízky príjem, zájdi na odbor práce,sociálnych vecí a rodiny na mestský úrad a tam ti dajú bližšie informácie.
0 0
gnikat gnikat

gnikat je offline (nepripojený) gnikat

ok cize nic, nemam narok ani na podporu ani na marodku som zistila lebo som si neplatila dobrovolne nemocenske poistenie, a ako to je s OČR ake su podmienky
0 0
gnikat gnikat

gnikat je offline (nepripojený) gnikat

a este ako to je ak pojdem teraz na OČR s malou starsou napr. co chodi do skolky, pocas materskej
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

gnikat Pozri príspevok
a este ako to je ak pojdem teraz na OČR s malou starsou napr. co chodi do skolky, pocas materskej
Kým si neplatíš dobrovolné nemocenské poistenie, nemáš nárok na ošetrovné.
Pri ošetrovnom nie je nutné splniť podmienku 270 dní poistenia.
0 0
gnikat gnikat

gnikat je offline (nepripojený) gnikat

a ak si zacnem platit dobrovolne nemocenske poistenie teraz v juli budem mat narok na OCR?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

gnikat Pozri príspevok
a ak si zacnem platit dobrovolne nemocenske poistenie teraz v juli budem mat narok na OCR?
Na dobrovolné nem.poistenie sa môžeš prihlásiť už teraz. Platí sa 4,4 % najmenej z min.vymer základu. Mesačne to vychádza 13€. Nárok na ošetrovné by si mala aj počas poberania rod.príspevku.
0 0
gnikat gnikat

gnikat je offline (nepripojený) gnikat

cize ak som dobre pochopila, tak ak si budem platit dobrovolne poistenie nemocenske tak mozem marodovat s dcerkou a dostanem aj osetrovne a aj matersku? je to tusim 10 dni mozem najviac ze....
0 0
Fairy Fairy

Fairy je offline (nepripojený) Fairy

Ale si uvedom, že OČR sa platí len 10 kal. dní a ak som to pochopila správne, tak hľadáš niečo dlhodobejšie.
0 0
gnikat gnikat

gnikat je offline (nepripojený) gnikat

tak ano hladam nieco dlhodobejsie ale ak budem napriklad marodovat s jednou 10 dni cez letne prazdniny aj s druhou 10 dni tak je to lepsie ako keby som mala byt doma zadarmo co aj budem chapes,
0 0
gnikat gnikat

gnikat je offline (nepripojený) gnikat

podpora a marodka mi nepatria, materska mi konci v koncom juna tak aspon cez letne prazdniny keby budu obe doma nejak premotat
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
gnikat Pozri príspevok
podpora a marodka mi nepatria, materska mi konci v koncom juna tak aspon cez letne prazdniny keby budu obe doma nejak premotat


a marodka ti nepatrí prečo??? na teba sa nevzťahuje 42 dňová ochraná doba??? po výstupe
0 0
gnikat gnikat

gnikat je offline (nepripojený) gnikat

tak ze vraj sa na mna nevstahuje lebo som na rodicovksom prispevku a nemam odvadzane do poistovne ci co
0 0
Fairy Fairy

Fairy je offline (nepripojený) Fairy

Podľa mňa máš nárok na PN aj OČR. Veď budeš zamestnancom až do konca rodičovskej. A vtedy si si nič nemusela platiť. Je však otázne, či nájdeš lekára, ktorý ti vystaví PN-ku.
0 0
gnikat gnikat

gnikat je offline (nepripojený) gnikat

volala som na socialku tak kvoli tomu ze nemam odvadzane poistne 270 dni ci ako, narok na marodku nemam, a s lekarom ktory mi vystavi marodku problem isto nebude
0 0
gnikat gnikat

gnikat je offline (nepripojený) gnikat

dobrovolne nemocenske poistenie si chcem zacat platit od pondelka, pojdem sa nahlasit na socialku, :-(
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
gnikat Pozri príspevok
volala som na socialku tak kvoli tomu ze nemam odvadzane poistne 270 dni ci ako, narok na marodku nemam, a s lekarom ktory mi vystavi marodku problem isto nebude

ale si v pracovnom pomere


presne kedy ti končí RD- dátum myslím, toho 24.6.2009?
0 0
gnikat gnikat

gnikat je offline (nepripojený) gnikat

ano som v pracovnom pomere ale za posledne dva roky za mna vraj nikto neodvadzal nemocenske poistenie iba stat za mna platil zdravotne poistenie tak preto nemam narok po skonceni na marodku , hmm
0 0
gnikat gnikat

gnikat je offline (nepripojený) gnikat

RD mi konci 24.juna 2009 a k 25. junu by som mala mat vypoved
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
a čo odstupné? akú výpoveď budeš mať podľa § 63? lebo v tom prípade máš nárok na 2mesačné odstupné. a keď si tam bola zamestnaná viac ako 5 rokov tak na trojmesačné.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať