Zavrieť

Porady

RZZP a ukončenie podnikania

Dobrý deň,
urobila som mamine daňové priznanie. Ukončila podnikateľskú činnosť výlučného sprostredkovateľa v 9/08.
Budem jej robiť aj RZZP - bude určite vysoká povinnosť doplatiť.
Ale čo s tým doplatkom, ktorý uhradí v 9/09? Kde ho zahrniem, keď už ukončila podnik.činnosť?
A ešte jedna otázka, neviete niekto, kde sa dá na internete vyplniť tlačivo na RZZP na r. 2009? Chcem si výšku RZZP iba vypočítať, koľko to bude.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bob1010 je offline (nepripojený) bob1010

    bob1010
    Ja netvrdím, že tam niečo ohľadne RZZP 2009 bude, tú stránku si pamätám od vlani. Možno, že v tom nemajú jasno ešte ani zdrav.poisťovne. Vláda u nás robí veľa vecí na poslednú chvíľu, môžu scháliť novelu v apríli 09, s platnosťou od 01.05.09 a RZZP 2009 sa bude robiť podľa toho...

    Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

    Jana_clenka
    Mám podobný prípad - podľa usmernenia daňovej poradkyne bude v prípade nedoplatku z RZZP za r.2008 možné zahrnúť tento výdavok v dodatočnom daňovom priznaní. Neodporučila mi vykonať výpočet už teraz (pred podaním riadneho priznania), pretože by sa nejakou novelou, príp.usmernením mohol spôsob výpočtu a teda aj výsledok zmeniť. Pozn. Volala som do VšZP - tlačivá a všetko súvisiace schvália cca v apríli 2009.

    danielaz je offline (nepripojený) danielaz

    danielaz
    chápem to správne - dodatočné DP za rok 2008? To znamená, že v ňom uplatním nedoplatok ako výdavok, zníži sa mi daňová povinnosť, čiže budem mať preplatok, lebo daň už bude uhradená.
    Dodat. DP má vplyv na nejakú pokutu?

    Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

    Jana_clenka
    Áno dodatočné DP za 2008. Údajne sa podanie dodatočného DP z tohto dôvodu "pokutovať" nebude, nakoľko také je usmernenie samotného daň.úradu.

    Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

    Jana_clenka
    Len pre upozornenie ešte doplním - pozor na 2%. Ak v dodatočnom DP znížim základ dane a teda aj daň, budú aj 2% nižšie - tieto však v dodatočnom DP nie je možné zmeniť a rozdiel oproti pôvodnej sume platí daňovník.
    Ja som to vyriešila tak, že som nedarovala celé 2% ale o čosi menej, aby mi to vyšlo OK aj po znížení základu dane.

    RZZP a ukončenie podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.