Zavrieť

Porady

REKLAMNE SLUZBY

Dobry den,

poprosim o radu s urcenim miesta zdanitelneho obchodu pri poskytnuti reklamnych sluzieb (paragr. 15 ods. 7 a 8).

Sluzba sa poskytuje tuzemskym platitelom DPH identifikovanym v SR odberatelovi so sidlom v Madarsku s IC DPH na Slovensku. Sluzba bola poskytnuta napr. v 1. pripade v Madarsku, 2. Rakusku 3. Slovensko.

Vopred dakujem ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    M1981M Pozri príspevok
    Dobry den,

    poprosim o radu s urcenim miesta zdanitelneho obchodu pri poskytnuti reklamnych sluzieb (paragr. 15 ods. 7 a 8).

    Sluzba sa poskytuje tuzemskym platitelom DPH identifikovanym v SR odberatelovi so sidlom v Madarsku s IC DPH na Slovensku. Sluzba bola poskytnuta napr. v 1. pripade v Madarsku, 2. Rakusku 3. Slovensko.

    Vopred dakujem ...
    v tomto prípade podľa môjho názoru bez ohľadu na to či zahraničná osoba tu je alebo nie je registrovaná miesto dodania sa riadi sídlom podnikateľského subjetku. V každom prípade by mal nastať prenos daňovej povinnosti na odberateľa a ten má povinosť túto daň odviesť.

    M1981M je offline (nepripojený) M1981M

    M1981M
    Dakujem Vladimir,

    mala som obdobny nazor ako Vy, ale pre istotu ....

    Este by som rada vedela Vas nazor na situaciu, kedy pri odberatelovi by platilo to iste, ako som uviedla na zaciatku nasej komunikacie, ale u dodavatela by islo o dodavatela:
    - so sidlom v Madarsku
    - prevadzkou na Slovenku !!!
    - s IC DPH Slovenska
    - a sluzbou poskytnutou na Slovensku.

    V tomto pripade by som fakturovala s DPH 19 %. Aky nazor na to mate Vy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.