Zavrieť

Porady

predaj tovaru do zahraničia

Ahojte,

nie som platcom DPH na Slovensku a chcel by som predávať tovar v zahraničí (Polsko, CR) najmä cez internet koncovým spotrebiteľom. Ako doklad predpokladám že potrebujem poslať spolu s tovarom poslať faktúru. Chcem si overiť, či na faktúre má byť DPH. Myslím že nie, ale nie som si istý.

Má na toto celé vplyv, že úhrada bude na účet, ktorý mám otvorený v banke v zahraničí?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    jurrko Pozri príspevok
    Ahojte,

    nie som platcom DPH na Slovensku a chcel by som predávať tovar v zahraničí (Polsko, CR) najmä cez internet koncovým spotrebiteľom. Ako doklad predpokladám že potrebujem poslať spolu s tovarom poslať faktúru. Chcem si overiť, či na faktúre má byť DPH. Myslím že nie, ale nie som si istý.

    Má na toto celé vplyv, že úhrada bude na účet, ktorý mám otvorený v banke v zahraničí?

    ďakujem
    podľa toho čo píšete chcete robiť zasielkový predaj. ten má miesto dodania tam kde sa začína preprava t.j. v tuzemsku, takže so slovenskou daňou. Pri zásielkovom predaji si však treba dávať pozor na obrat pretože po prekročení tohto obratu v danej krajine EU sa musíte tam registrovať a potom budete vystavovať faktúry s DPH platnou v danej krajine kde vykonávate zásielkový predaj.

    jurrko je offline (nepripojený) jurrko

    jurrko
    ďakujem za radu. Ak niekto viete aká je táto hranica v polsku napíšte mi prosím.

    A ako s tou DPH? Ak napríklad bude dohodnutá cena za tovar vo výške 100 zlotých, tak dám na faktúru 100 zlotých a DPH nespomeniem vôbec?

    ked chcem takouto formou predávať tovar v zahraničí a chcem tam mať ako SZČO (neplatca DPH) otvorený účet v ich mene, môže tento účet byť súkromný, alebo MUSÍ byť podnikateľský?

    dakujem
    Naposledy upravil jurrko : 26.03.09 at 13:02

    predaj tovaru do zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.